Přízrak

(amatérsky film)
Krátkometrážny / Horor
Česko, 2006, 11 min

Mladý pár, který se vrací domů, netuší, že na něj čeká překvapení. Zažije noc plnou strachu. Napínavý příběh, při kterém možná i vám bude běhat mráz po zádech. (Dannyell)

eraserhead666

Technické provedení není zrovna špatné, kamera není jen tupě statická, ale hraje si s prostorem a pohybem, střih nebije do očí, hudební doporovod podporuje atmosféru. Potěšila mě hlavní hrdinka, že je to úplně normální sympatická holka. Jen ten příběh, zápletka a pointa jsou hodně slabé, nezáživné a tuctové. ()

GigaPudding

Mladý pár, který se vrací domů, netuší, že na něj čeká překvapení. Zažije noc plnou strachu, protože po cestě nenabrali párek echtovních vidláků zpracovaných až parodickým způsobem, kteří stopovali u silnice a do toho si sborově chroptěli. Hlavní hrdina, "drsnej" jak kdyby měl svaly, se ve své noci hrůzy několikrát proběhne nahoru a dolů po schodech, protože do jejich obydlí se dobývá neznámý "přízrak" velmi dramatickým stylem hlavou proti zavřeným dveřím. Takovouhle noc hrůzy zažívá asi kdokoli bydlící poblíž nějakého místního notorika, takže až takový napínavý příběh, při kterém možná i nám bude běhat mráz po zádech, to nebude, zvlášť když je to jen o statických záběrech polehávání v posteli a běhání nahoru a dolů. Skutečným fantomem sídliště totiž je hlavní hrdina, který se rád po nocích proběhne mezi barákama v trenkách. Buď jsem nepochopila autorský záměr, nebo to prostě jako "horor" selhalo. A zase tu byla ta velmi podivná práce se zvukem zpomaleným a s ozvěnou. ()

Campbell

Tohle bylo nepříliš dobře natočený a mělo to snad nejstupidnější zakončení jaký jsem k viděl. Nicméně od amatérskýho filmu jsem nečekal moc ale Letocha je podle mě celkem zručný režisér ale tady se teda vůbec neukázal, ze začátku to vypadalo poměrně slušně ale od scén v domě se film táhne postavy jsou jen v postely a něco slyší aby jsme viděly stupidní konec. Není to azs tak špatné a atmosféru to má ale i tak nic extra. ()

choze

Atmosféru by to mělo, ale příběh je bezradný koncentrovaný slepenec ohraných klišé a postupů bez nápadu, kdy nechybí zpráva o maniakovi vyslechnutá z rádia, subjektivní záběry z pohledu vraha (nebo čeho), falešné poplachy či strašidelné telefonáty. Namísto pointy pak přijde otevřený konec, který tu bezradnost ještě podtrhne. Ale klobouk dolů před hlavním hrdinou, který se vesele opakovaně producíruje jen v trenkách v noci před barákem, kde je slyšet podezřelý šramot, a ani jednou ho nenapadne vzít si s sebou něco na obranu :) Prostě takový neškodný nenápaditý amatérský horůrek. ()

SOLOM.

Mé druhé setkání s dvojicí Milan Letocha a Daniel Skřipský a opět žádná sláva. Na tento snímek jsem se podíval v rámci akce Noc hororožroutů a zatím oba pánové tahají za nejkratší konec tohoto „hororového projektu“. Mě by ani tolik nevadilo to, že se tu objevuje ono ohrané „klišé“, to je k vidění i u filmů – snímků s mnohem větším rozpočtem, ale opět mě tu strašně vadila kamera a zvuk. Chvílemi mi to nepříjemně „trhalo“ uši. Příště to chce mnohem více zapracovat na scénáři (myšlenka by ještě ušla – nevadí, že není originální, ale musí být propracovanější), no a potom samozřejmě na „hereckých“ výkonech hlavních aktérů. Jinak to bude pořád i na české poměry moc amatérské a většina diváků si řekne stejně jako hlavní hrdina „To si ze mě dělá prdel…“ ()

• Ocenění na soutěžích amatérského filmu: 2007: Krajská soutěž Kroměříž - obdržel 2. místo za hraný filmu; 2008: Ostravský koníček - obdržel cenu dětské poroty. (Dannyell)