Filmová adaptácia prózy Milky Zimkovej. Tragikomický pohľad na lásku v zrelom veku... Voľné pokračovanie slávneho filmu Štefana Uhera Pásla kone na betóne sa vracia k známym hrdinom po určitom čase. Už nezúri komunistická diktatúra a aj do odľahlých kútov Slovenska preniká kapitalizmus. Ako sa však ukazuje, ľudia sa časom príliš nemenia a ich radosti i starosti sú stále tie isté... Tragikomický príbeh zachytáva peripetie Johaninho nového vzťahu s manažérom pivovaru Jankom Kvašným, nešťastné manželstvo jej dcéry Paulíny aj život v nových spoločenských podmienkach na východoslovenskej dedine... (STV)

peteriko

15% ... Vskutku dobrý film z 80-tych rokov sa dočkal katastrofálneho pokračovania, ktoré sa chcelo len priživiť na 13 rokov starom úspechu. Milka Zimková si evidentne potrebovala vyleštiť ego a tak svojej postave dala zázračné dary v podobe všemúdrosti a všeobecného obdivu zo strany mužov a skoro aj žien. Tieto skvelé vlastnosti potom skombinovala s hysterickými a afektovanými výpadmi svojej postavy až do takej miery, že divákovi sa pri sledovaní dvíha žalúdok. Ešte nemôžem zabudnúť na množstvo zbytočných postáv (Mickovičová, Vojtek a mladá neustále sa bozkávajúca dvojica) a na fakt, že filmu nieje rozumieť nie kvôli východoslovenskému nárečiu ale kvôli tomu, že postavy sa neustále prekrikujú. Toto pokračovanie je len hanbou originálu a rozhodne ho netreba vidieť. ()

Pitryx

Něco mi tu na rozdíl od prvního filmu chybělo. Nebo vadilo. Nová doba? Asi. V každém případě, velmi dobrý film, ale pár bodíků za prvním zaostává. ***A PUL ()

javlapippi

Ďalšia dobová konzerva, tentoraz rokov deväťdesiatych, so všetkým čo k tejto dekáde patrí. Spoločenské zmeny, pozvoľný rozklad kolektívneho poľnohospodárstva, hurápodnikatelia, dobová móda, densflór a nejaká tá jemná erotika. Oproti jednotke je to slabšie, kopa postáv, dialógov a celých scén je silených a pôsobí až karikatúrne. Ako ukončenie osudov načatých v jednotke to beriem, nad nedostatkami som ochotný privrieť oko, akurát Katarína Kolníková pokúšajúca sa hovoriť východoslovenským nárečím je už na mňa príliš. ()

ZetDaElO

Slovenská komédia na ktorej sa divák zabaví je v dnešných časoch oxymoron. Áno, ...kone na betóne nie je zrovna etalón inteligentného humoru, ale to nie je ani ambíciou filmu. Je to tak trocha ranný Troška na slovenský spôsob, zobrazenie východňarskej dediny v období poklesnutých 90tych rokov. Obraz je to však až príliš realistický. 7/10 ()

durkes

Biedne ťažkopádne a zbytočné pokračovanie úžasnej Uhrovej jednotky. Žiaľ s jednotkou sa to nedá ani porovnať, hoci snahu Milke sa nedá uprieť, ale réžia i herecké výkony dosť pokulhávajú na slabučkom scenári. ()

Hombre8

NJN. Bylo to slabší než první díl. Jestli to bylo změnou režiséra nebo, podle mne, nevhodně zvoleným hereckým partnerem... Si tam dokážu místo Kratiny, který se tam moc nehodil, představit nejmíň tucet slovenských herců. Možná šlo o vytvoření kontrastu mezi ním a živočišnou až hysterickou východňárkou Milkou, nevím, ale skřípalo to. ()

Generi odpad!

V porovnaní s prvým dielom totálny odpad!!! Pan Párnický nemá o východe ani páru, myslí si, ak namieša primitívny humor, sex a vulgarizmy, tak to bude ono. A miesto toho vznikla len nechutná žbrnda, akýsi mačkopes, kde nefunguje vôbec nič z prvého dielu - ani poetika, ani humor ani láska, ani sex. ()

serbero

Oproti prvému dielu je to dosť slabé. Atmosféra úbohá a niektoré herecké postavy sú zbytočne a niektoré dosť mizerne zahrané. Toto je presný príklad toho, že ak je jednička vynikajúca tak by sa nemali točiť ďalšie diely. ()