Ďáblova ruka

• USA Salvation Boulevard (viac)

Charismatický otec Dan Day (Pierce Brosnan) si svým kouzlem podmanil celé město. Je na vrcholu a každý ho zbožňuje. Jenže osud s ním má jiné plány. Když po vystoupení příjme pozvání na skleničku od svého kontroverzního odpůrce a zapřísáhlého ateisty Blaylocka (Ed Harris), stane se něco, co nikdo nečekal. Dan vezme do ruky pistoli a nešťastnou náhodou trefí Blaylocka přímo do hlavy. Snaží se zahladit stopy a z místa činu se jednoduše vypaří. Jenže v místnosti v té nešťastné chvíli byli tři. Co když napravený feťák Carl (Greg Kinnear), který byl na schůzce s ním, promluví? jistější bude, když se Carla nenápadně zbaví.... (oficiálny text distribútora)

Gesicht

Film kupodivu není vůbec tak špatný, jak by napovídalo hodnocení zde, nebo poněkut připotomnělý překlad názvu českého distributora. Na Hollywoodský mainstream se v něm vyskytuje poměrně hodně poměrně dost hloupých lidí a to nemusí každému sedět. Škoda je trochu nejasné rozkročení mezi komedií a vážně míněnou kritikou, na druhou stranu děj příjemně ubíhá, scénář v intencích žánru funguje a herecké výkony jsou výborné. Tedy za předpokladu, že protivnost některých postav byla záměrem režiséra, ale řekl bych, že ano. Není to hluboké drama, ani úsměvná komedie, ale subjektivně mi film sednul. Mimochodem jeden z mála případů, kdy jsem v mém hodnocení blíž IMDB, než ČSFD. A zrovna u filmu tohoto typu bych to čekal spíš obráceně. ()

Stealth2

Boží Dílo !!! :-)))))) Skvěle jsem se bavil, Pierce Brosnan je neuvěřitelný. Skvěle obsazená satira, která v prudérní Americe, kde se modlí ke každé kravině, nemůže být ůspěšná. Závěr je fantastický.....pohled Grega do kamery je k posrání....výborný film. ()

Pythonator

Sympatická černá komedie s tragikomedickým protináboženským přesahem. Hlavnímu hrdinovi musíte fandit a pastora musíte nenávidět. Navíc dokořeněno postaršími a stále svěžími kočičkami Dženyfr Koneliovic a Maruška Tomejovic. ()

Mažňák

Pohled do vymaštěneho života věřících fanatiků. Průměrná komedie. Mohlo by to být více anti-christo-fanatico a víc ve stylu "Pařba v bankoku". Nejprve jsem chtěl dát kladné body, za odvahu dělat si srandu z věřících, ale nakonec jsem si uvědomil, že je to kritika komunitních, malých církví a že to nakonec může hrát pro majoritní arogantní katolíky. Takže platí první dvě věty. A škoda, že nedostal víc prostoru Ed Harris. ()

Montmorency

Zářný příklad nevyužitého potenciálu....slibný začátek (nečekané zastřelení Harrise) se rozvinul do nemastné neslané břečky, která není ani vtipná ani napínavá, škoda. ()

vantak

4* za samotny film, 5. za to nadherne vyobrazenie "cirkvy" a stada oveciek na cele s pastierom; alebo skor sekty, co je mimochodom kazda jedna cirkev. Vraj "Boh" dal cloveku slobodnu volu. Hmm, tak preco ju potom cloveku farizejski sluzobnickovia bozi z hlavy vytlkaju? Jaaj, uz viem - aby si veselo parazitovali na svojom stade, dojili ovecky (ovcie mlieko je zdrave) a uzivali si na ich ukor (a bez odluky cirkvy od statu aj na vsetkych ludoch s vlastnym rozumom). Ed Harris akoby ma parafrazoval, uz len za tych par viet by si scenarista zasluzil Oscara. Skoda, ze tento film nepremietaju povinne pred kazdou cirkevsluzbou.. ()

McMerkurion odpad!

...nejenže se na to nedá koukat, ono se to nedá vůbec ani poslouchat, horší jak nedělní škola, todle nezachrání ani Pierce Brosnan... ()