Logorama

(festivalový názov)
  • Francúzsko Logorama

Bezejmenné město nejvíce připomínající New York čelí hrozbě v podobě šíleného maskota společnosti McDonald's, který se ale nakonec ukáže jako hrozba nejméně důležitá. Nutno podotknout, že ono bezejmenné město si nejlépe představíme jako místo, kde budovy, věci, lidi i zvířata nahradili pouze reklamní billboardy, krabice od produktů známých firem, jejich loga a maskoti. Napínavých šestnáct minut vám ale ukáže, že od našeho světa, se v podstatě ani moc neliší. (Arbiter)

Kroenen

Vtipné, originální a především kreativní využití světově proslulých značek ve čtvrthodinovém příběhu. Kdy i po několikerém shlédnutí budete objevovat další a další odkazy a rozhodně se nebudete nudit. Ke shlédnutí: www.vimeo.com/10149605 ()

Kalda69

Vyborny kratas ktery poukazuje na dnesni konzumni spolecnost a upozornuje na devastaci nasi planety (ropna pole na konci). Obvykle bych nejspis nedal takto vysoke hodnoceni ale udelat z mekace zaporaka, nechat policisty masakrovat obcany (M&M a burak) a zakoncit pisni ve stylu apokalypsy z Falloutu je uzasna kombinace :o) ()

gezper

Vtipná a nápaditá kritika konzumního světa, která si nebere s níčím servítky a je pár místy i odvážně nekorektní. Sice to nemá žádný ucelenější smysluplný děj, jen vás to hodí do na chvíli do značkového universu sledovat krátkou epizodu postaviček, poradťe si s tím jak umíte + kritické polo-uzavření, opět formou silnějšího rýpnutí. Ale mě to bavilo. Jestli to spolufinancovalo zmiňovaných víc než 2500 objevivších se značek (naivní) či alespoň zlomek z nich (pouhý dohad), tak je to v kontrastu s kritikou celé společnosti která jejich výrobky používá trochu paradox. Každopádně čistší product placement již snad ani nelze vytvořit. Ale i přes toto jsem se pobavil náramně a určitě se na to alespoň jednou znovu mrknu, chtíc objevit pár dalších skrytých vtípků a chytnout pár značek. O vhodnosti udělení Oskara (víceméně především za nápad a originalitu?) teď nehodlám polemizovat, neviděl jsem zbylé nominanty v dané kategorii. [80%] ()

infotext

Odporúčam: - brandistom všetkých značiek, najmä však fanúšikom Ronalda McDonalda a panáčika Michelin - odporcom všetkych značiek, najmä však fanúšikom Ronalda McDonalda a panáčika Michelin - ako superkonzumný raj - ako superkonzumné peklo - keď máte potrebu vidieť všetky farby sveta za pár minút - ako hru: "zrátaj koľko reklám bolo použitých v tomto filme" Neodoporúčam: - ľuďom, čo neznášajú komerciu - tým, čo sa práve prebudili z kómy, do ktorej upadli ešte za komunizmu ()

Mangus

Zaujímavý koncept, originálny vo svojej forme, narážajúci na konzumnú spoločnosť a možno trocha parodujúci akčné a katastrofické filmy. Každopádne celkom zábavné, ale žiaden skvost. 7/10 ()

Yhitte

Nikdo by si neměl nechat ujít policejní honičku mezi Michelinem a Ronaldem Mc donaldem, kde umírají neviní Princles, M&N a další. to vše se satirickým podtextem o spotřební společnosti. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky