The Lady and the Reaper

• Španielsko La dama y la Muerte
Animovaný / Krátkometrážny
Španielsko, 2009, 8 min

Kto môže priviesť smrť k smrteľnému amoku? No predsa doktori! Kto jediný môže nad smrťou vyhrať? Opäť doktori!
Avšak nad ľudskou tvrdohlavosťou a odhodlanosťou nevyhrá už nič... (samuelsson)

sir-dave

Úsměvný kraťas, originální nápad. Škoda prostřední části, která trochu drhla. Z toho bezduchého honění mohlo být vytěženo něco více. Kdo chce kam, pomozme mu tam! Producent: Antonio Banderas, Marcelino Almansa. ()

Sfinkter

Donutit smrtku k rezignaci, to se jen tak někomu nepovede. Parádní scénka jak se smrtka koukne ve výtahu na hodinky a povzdechne si. Za zmínku stojí i to, že jedním z producentů byl Antonio Banderas. ()

Arkanoid

Čakal som záležitosť rýdzo španielskej kultúry so starými domami a hororovou atmosférou, dostal grotesku, akých sú tucty. Pointa nie je, postavy nie sú, naháňačka vďaka tomu nebaví. Animácia aj s hudbou sú fajn, ale veľmi to nezachraňujú. ()

Abiosis

*TEN+TÁ+TO* Smrť si raz príde po každého. Niekedy je to však aj naopak a smrteľník si prichádza po smrť. Téma je to vážna, spracovanie zase humorné. Tento krátkometrážny film je groteskou pozostávajúcou z mnohých gagov a stvárnením pripomínajúcou časy nemých grotesiek plných naháňačiek, zveličených charakterov, neuveriteľných zápletiek a prehnaných reakcií. Tak sa na jednom mieste stretávajú a navzájom si súčasne prekážajú vetchá starenka odhodlaná umrieť, ženami obdivovaný "macho" doktor odhodlaný zachrániť umierajúceho za každú cenu a Smrť prichádzajúca si po to, čo jej právom patrí. Zistíme však, že aj taká Smrť má len jedny nervy. Verdikt v 1 vete: Do peknej grafiky odetý zábavný príbeh rýchleho tempa a dynamických strihov. 30.11.2010 ()

Yoss

Čierny humor par excellence, ktorý baví každou sekundou. A pre mňa hlavný favorit na Oscara. Len škoda, že neuspel. Záverečná pointa s nasratou babičkou je moment, pri ktorom sa od ucha k uchu rozosmejete či chytíte za brucho a poviete si: „Toto si musím pozrieť znovu!“ ()

sona123

Na můj vkus možná hned zkraje příliš rychlé tempo, tvůrci si s tím mohli polehoučku pohrát, než se hned pustit do zběsilé honičky kdo z koho. Od kraťase čekám víc. ()

Dejvi21

Měl jsem dnes dost těžký den a tohle mi opět vykouzlilo úsměv na rtu, jen se divím, co všechno se dá na ČSFD hodnotit. Holt každý den se člověk dozví něco nového :-). ()

parabellum

Vynikající animovaný krátký počin. Groteska je parádně vtipná, překrásně utíká čas a ani se nenadějete máte před sebou závěrečné titulky. Tak se maj točit všechny filmové počiny. Dal bych plný počet ale nedám z jediného důvodu, na mě ta švanda byla až moc krátká:(( ()

Kobitch

Dáma a smrt (jak by se dal oficiální španělský název přeložit) byla velmi příjemná jednohubka o jedné staré dámě, jejíž cesta na onen svět je značně komplikovaná. Smrtka i lékařský tým by si dámu nejraději ponechali pro sebe, a začnou se tedy o ni přetahovat takovým způsobem, že je to občas velmi vtipné a občas dost morbidní, každopádně je to zábavné. A navíc i k zamyšlení. Je řízená eutanázie morální, či nikoliv? A na kolik by mělo být základním lidským právem dobrovolně zemřít, když si to člověk přeje? I takové otázky byste si při filmu mohli položit, což ho v mých očích zvedá nahoru. Buď jak buď, příjemná jednohubka zůstala jednohubkou a nic navíc jsem od filmu nedostal. [Oscary 2009] ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky