Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (viac)
všetky plagáty

Koncept snímky je postavený na motívoch videohry Dante's Inferno vyvíjanej spoločnosťou EA Games. Vývojári sa nechali inšpirovať svetoznámym klasickým spisovateľom a básnikom Dantem Alighierim a jeho dielom Božská komédia - konkrétne časťou Peklo (ang. Inferno).
Hlavný hrdina Dante Alighieri sa musí prebojovať všetkými deviatimi kruhmi Pekla a čeliť samotnému Luciferovi, aby mohol byť opäť spolu so svojou "láskou" Beatrice. Satan ju pomocou intríg a klamstiev stiahol do samotných útrob svojho kráľovstva, aby ju mohol spraviť svojou nevestou. Skutočnou výzvou však pre Danteho bude postaviť sa vlastným démonom a hriechom, ktoré spáchal ako fanatický križiak počas života na Zemi. (SaNiGU)

slavokvasic

Vizuálne zvládnuté dobre, Danteho rozhovory a monológy sú tiež skvelé, ale to je tak všetko. Hral som hru a tak som chcel vidieť aj tento film. Niektoré veci som pochopil až po pozretí filmu, ale nebol som veľmi nadšený z neho. Súboje s jednotlivými bossmi častí pekla boli nemastné-neslané, ako aj celý záver filmu. A absolútne som vôbec nechápal prečo sa Dante počas filmu furt menil, čo ma dosť iritovalo ! ()

Lilien

Danteho dielo je nadčasové, a takto nejako si ho predstavujú autori známej hry. Ich predstava je temná a krvavá a poriadne akčná. ()

Bezda22

Animace je dobrá, takovej Kill Bill z pekla. Celkově to ztvárnení a vykreslení pekla se mi líbí. Ale co do kvality samotnýho filmu, to bylo fakt peklo. Ať se dělo, co se dělo, tak výkřik jména "Beatriše" zněl každou možnou situací. Celá výprava filmu je taková nedotažená a úspěchaná. Díky mojí velký naklonosti k týhle tématice jsem předpokládal fakt pecku. No, pecka to teda byla, ale ne tak, jak bych chtěl. 50% ()

Don82

Nevěříte v peklo? Tak po tomto filmu se možná dáte na modlení. Danteho nepředstavitelně trýznivá cesta přes všechny kruhy pekla za milovanou Beatrice těží z literární klasiky maximum a zabaluje ji do lákavého hávu animace. A že se povedla! Krev jen stříká a tak nápaditě a hrůzostrašně zobrazené peklo jsem si snad ani nedokázal představit. Režisérky poměrně dobře zvládnuté, některé rozhovory postav mě celkem zaujaly. Apokalyptická hudba dokresluje děsivou atmosféru. ()

Pagliacci

I když mám pocit, že samotná hra nenabídne kromě výborného příběhu a designu monster nic nového, tahle devadesátiminutovka mě ohromila zaprvé svým zpracováním, kdy mě ani tak nebrala animace jako spíš způsob kreslení pozadí, mě dost připomínající Kenta Williamse charakteristického svými mázlými barvami v komiksu Fontána. Zadruhé, příběh je v době, kdy píšu komentář pro mě vrcholně originální a atraktivní alespoň do doby než se dostanu k literární předloze na kterou jsem teď natěšený víc jak na hru. Poslední věc, kterou chci vytipnout je úžasná fantazie s kterou Visceral oživili monstra a pekelné kruhy. Příšery mi zpouštěli dávicí reflex, místa v kterých se pohybovaly mě okouzlovali...naprostá spokojenost. ()

HEED

Přesně takhle bych si to představoval. Jen škoda že to bylo animované. Na druhou stranu to ale chápu, na něco takového by to chtělo alespoň 200 000 000 rozpočet. ()

L3G1ON4R

Po celou dobu sledování, jsem měl pocit že sleduji God of War. Z jiného hlediska, cesta vykoupení duše své milované na cestě peklem je ohranou strunou nic nového nepřinášejíc. Obohacení o nové úhly pohledů vnáší logo Starz. Pod touto vlajkou se skýtá vždy krvelačné nahotinky, takže není nouze o zábavnou podívanou i přes nezajímavou omáčku kolem. ()

Solverino

Celkem slušný! Sice trochu jako Diablo pře kopírák, ale slušný! Jen ta animace kdyby nebyla tak pohádková, slušelo by tomu něco ve stylu Final Fanstasy! Pak by to bylo asi za 5 hvězdiček! Doporučuji! ()

Zaplo05

BOMBA! Jedno z nejtemnějších anime filmů, které jsem viděl. Propracovanost každého snímku určitě zaujme oko každého diváka - i toho, který nemá rád akční filmy. Pekelná bitka inspirována literárním počinem, plná naivních soubojů s monstry, které budete ignorovat pro vynikající grafické zpracování. Tak trochu AVATAR. Vizuální orgasmus v každé vteřině snímku. Oběma filmům chybí dějová zápletka, ale grafické zpracování je geniální. Na rozdíl od AVATARu v tomto filmu najdete inteligentní myšlenky, které vyváží naivitu soubojů - zabití lucifera jednou ránou. Možná by stálo za delší rozvinutí. O hře jsem neslyšel, knihu jsem nečetl, ale takovou pecku ve filmu jsem nečekal. Dokonale, ale přitom jednoduše zpracována Danteho představa pekla. Hlavní hrdina sice připomíná lego postavičku vybavenou ergonomicky padnoucí sekyrou, ale na druhou stranu je to hrdina, který by mohl oslovit většinu dnes dospívajících dětí. Možná, že tak najdou učitelé lepší cestu jak podat Alighieriho dílo studentům. Myslím že tenhle film buď musíte milovat, nebo nenávidět. ()

pekas

Tohle dětem rozhodně nepouštějte! A po zjištění, jak se v pekle hříšníci třídí si možná na chvíli i nějaký ten hřích rozmyslíte. Brutální, teskné, akční, výborné. Atmosféra senzační. A v originále i senzačně namluvené. 95%. ()

Leničkaaa odpad!

S původní první knihou z Božské komedie to má společné snad jen ten název Peklo. Zatímco Dante plánoval morálně poučit, tady stříká jen krev na všechny strany. Naprosto souhlasím s CheGuevarou. ()

Crupier

K Danteho Božské komedii to má sakramentsky daleko. V tomto případě zde jde o kvalitní animace a krvavou řežbu, což byl nejspíš hlavní plán a i to proč hodnotím 3 hvězdami. ()

Larry12

Jako fanoušek her (GEEK ALERT), jsem tento film rozhodně nemohl přehlédnout. Ta řežba a masakr byli sice ve hře stejně, ale hra mě bavila víc. Tohle se podle mě prostě na film nehodí. Ale i tak jsem si to užil. ()

WolfIssen

Nejsem příznivcem křesťanských žvástů a rádoby "mytologií ", takže ani animovaná křesťanská představa pekla nevkusně promíchaná s prvky ze starověkého Řecka mě nedostala. Potoky krve a manga či anime styl celkovému obrazu ubírají na vážnosti. Kdo by řekl, že třeba Charona lze zabít syntézou kosy a halapartny? ()