Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

Elle18

Pro verbal: Myslím, že na Tvůj účet už bylo vyřčeno přespříliš nadávek a urážek, tudíž budu stručná. Svět většího vola neviděl. Ať už jsou Tvé komentáře myšlené vážně či ne, toto má být seriózní server se seriózními recenzemi. Za každé vulgární slovo by měla být požadována sankce. Dochází Ti, že si tohle mohou přečíst i děti? Chudáci, jestli pochytí stejnou mluvu. ()

The Count

Tak nevim, ale čekal jsem určitě víc. Kdyby spolu neutekly a nedopadlo to všechno jak děda řek, že to dopadlo, tak bych snad ani nevěřil, že si Marlena fakt s Jacobem jenom nezahrává. Christoph Waltz nebyl špatnej, ale nijak nevynikal, určitě se to nedá srovnávat s výkonem co podal v Panchartech. Tak mě vlastně nejvíc potěšil Pattinson, od kterýho jsem čekal nejmíň. Skoro mi bude možná za pár filmů líto, že hrál v tý šaškárně o upírech. ()

Lucpro

Romantický příběh o velké lásce nejen mezi dvěma lidmi. Krásná výprava, kostými, scénář, herecké výkony a obsazení, vše je takové líbivě uhlazené. Romantické scény střídají scény dramatické a humorné. Jedno oko při tomto filmu nezůstane suché. Jediné co vytýkám je herečka Reese Witherspoon, která mi do role křehké, přitom drsné Marleny nesedla, věkový rozdíl mezi oběma hlavními herci je znatelný. A Robert Pattison dokázal, že levou zadní zvládne zahrát i jiné role a tudíž ho nelze pasovat jen na krvelačného upíra. ()

Assshack

Voda pro slony mi v mnohém připomíná snímek "Moulin Rouge" jehož kvalit však rozhodně nedosahuje. Pravdou je, že zatímco "Moulin" je film více méně excentrický, plný barev, života a bouřlivosti, " Voda" je snímek, který je točen s méně fascinující výpravou. Scénář zajímavý, děj poměrně silný ( i když lehce předvídatelný ) a vztah slona a Jacoba je prostě hezký. S dnešním dostupem na to celkově pohlížím, jako na něco milého, melancholického a příjemného. 75% ()

GreenQueen

Bez Christopha Waltza by tento snímok bol akurát lacná romanca so zlým zlým principálom, ktorý týra zvieratká a svoju ženu a dobrým Edwardom, teda Jacobom, ktorý celú situáciu zachraňuje, Waltz do filmu dodáva aspoň niečo zaujímavé, inak je naoriginálnejším prvkom vo filme ten slon, keďže slona som na plátne už dlho nevidela. ()

Liquid2C

Titanic v cirkuse. Ten klasický film, který se prostě libí, ale není to žádné překotné dílo. Sice jsem odpůrce pana Pattinsona, ale do téhle role mi sednul. Zbytek hereckého obsazení taky povedený, obvzlᡚt Christoph Waltz, kterému ty záporáky prostě žerete :). A slonice byla taky skvělá. ()

miamiamia

Tolik procent?jako vážně? líbivé, bezkrevné, bez chemie mezi hlavními protagonisty...A Waltz nejspíš ve své jediné dokonalé poloze - hnusák. ()

bee.el

Tak tenhle film se mi opravdu hodně líbil - na 100% to sice není, ale na 90 určitě... hezká hudba, výborné nezvyklé prostředí (cirkusových filmů moc neznám...když nad tím přemýšlím, tak film mě dokonce nenapadá ani jeden:D), výborný Waltz, jako vždycky strašně krásná Reese (mám tuhle herečku hrozně ráda) a kupodivu "Patizón" - když se netřpytí a nehroutí jako nanicovatý "upír" - je šikovný herec a vážně sympatický kluk... A celý film jsem si říkala, jak strašně hercům závidím, že mohli takhle zblízka a doopravdy pracovat se sloníkem:) ()

Tabitha

Kdyby mi někdo řekl, že budou půlku filmu mlátit slony, tak si to nikdy nepustím. Bohužel předvídatelný film, kde éterická blondýna hladí zvířátka, magor je mlátí a Pattinson neví, čí je. A ten začátek jako vystřiženej z Titanicu...prostě - nic moc. Na nedělní odpoledne k obědu by se dalo. ()

MargitkaPohl

Dlouho jsem neviděla tak pěkný film,dokonce romantický což mě moc nebere. Ale romantika z prostředí zvířat to bylo vždy moje gusto ! A Pattison se mi tu líbil moc,normálně jiné role krom Twiligiht hraje bravurně...stává se z něj dobrý herec :) ()

volnas7

Když jsem dostal od přítelkyně návrh jestli by jsme se nepodívali na tenhle film, první čeho jsem se zhrozil byl mix dramatického a romantického příběhu z cirkusového prostředí. Druhá věc, která mně vyděsila byla dvouhodinová dlouhá stopa, která mi u filmů tohoto typu přijde jako vražedná kombinace. Ale musím uznat, že jsem byl hodně příjemně překvapený. Film mě ubíhal vcelku pěkně a nepřišel mi ani trošku nudný. Příběh sám o sobě byl trošku stereotypní, ale naštěstí to bylo vyváženo cirkusovým prostředím. Filmů tohoto typu jsem moc neviděl, takže ubírám 10 %, abych si nechal nějakou rezervu pro další filmy a dalších 10 % pro mizernou počítačovou animaci útěku zvířat na konci, která se dala zvládnout určitě lépe. 80% a **** ()

MiroSmith

Příběh je prostý, ale celkově je film líbivý a moc příjemný. Děj se odehrává v cirkusovém prostředí, a protože mě cirkus nijak zvlášť nezajímá, tak jsem si myslel že mě moc nebude bavit. Což se nepotvrdilo a naopak mě tahle atmosféra zaujala a byla to moc fajn podívaná :) ()

Pierre95

Nejprve sem si myslel, že to bude nuda a po začátku filmu to byla skoro pravda, jenže pak přišli zvířata, zastřelený kůň a slonice Rosie a to mě odměkčilo natolik, že musím říct, že takový film je prostě boží. Akorát jak mlátil August Rosie, to mohli vynechat, jsem ochránce zvířat a některé scény byly pro mě dost kruté (se zvířaty). ()

Keytee

Vizuálna aj hudobná stránky veľmi pekná. Pekný zážitok, nezabudnuteľná atmosféra ma naplnila až po okraj. miestami aj moje pľúca a ani som nedýchala. Krásny film na letné romantické večery, alebo daždivé popoludnia. ()

jancaD21

Nějak jsem nemohla překousnout R. Pattinsona. Prostě jsem mu tu roli od začátku nemohla zbaštit. Takže možná proto nízký hodnocení. Ale naopak R. Witherspoon se vytáhla a předvedla skvělý výkon. A děj? Klasika. Zakázaná láska, která překoná všechny problémy. Možná byl problém, v tom, že bylo jasné, že Jacob přežije, když to vypráví. Jinak by to možná bylo napínavější a nepředvídatelnější. Očekávala jsem větší zapojení zvířat a hlavně slonice...Čekala jsem prostě víc. ()

veronique22

Chtěla jsem zjistit, jestli Pattison dovede být i něco víc než jen sebemrskačskej depresáckej upír nebo sebemrskačskej depresáckej "kdejemůjsmyslživota". No ve Vode je už je teda větší chlap než ve Stmívání a Nezapomeň na mě dohromady, ovšem i přesto je film pouze šedivý průměr a typický zástupce kategorie "jednou a stačilo". 50% ()

vixina

Na to, ako "vyčančane" sa to snažilo pôsobiť, to bolo neraz až príliš drsné (ak niečo neprekúsnem, tak je to násilie na zvieratách v spojení s podávaním im alkoholu). Waltz veľmi príjemne potešil, hoci mi vadilo, že sa autorka snažila z jeho postavy urobiť vlastne tak trochu obeť vlastného temperamentu - vo vnútri citlivý Waltz nezafungoval. Reese by som preobsadila, alebo by som ju aspoň nesnímala toľko z profilu, s ktorým by mohla ísť hrať nejakú bosorku. Za to kamera a rozzáberovanie bolo príjemné, dráždil ma až strih. Keď si k tomu pridáme presladenú story, ktorá sa snaží za každú cenu urobiť ešte aj zo záporáka dobráka, nemôžem to zdvihnúť vyššie ako na 2*. PS: Inak, nie je meno Jacob v spojení s Robertom trochu paradoxné?(: ()

Andolino

Načančaný, hudbou i obrazem krásný film, ale něco mu chybí. Z mého pohledu, by pomohlo lepší herecké obsazení. Jediný, kdo stál za to, byl Christoph Waltz, ten byl jednoduše úžasný! ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)