Doktor Jack Kevorkian chtěl vždy pomáhat lidem odejít z tohoto světa. Smrt ho fascinovala a vždycky ji viděl jako součást přirozeného řádu věcí. Často také mluvil o právu na důstojnou smrt. Při svých pravidelných nočních pochůzkách po nemocnici vždy pozoroval oči umírajících, zdali mu neprozradí něco víc. Právě tyto pochůzky mu vynesly nelichotivou přezdívku doktor Smrt. Kevorkian se po setkání s jedním ochrnutým pacientem, jehož kvalita života se prakticky rovnala nule, rozhodl přejít od slov k činům a sám začal pracovat na stroji, který nazval Mercitron. Měl pouhým stisknutím tlačítka pacientovi umožnit jednoduše a důstojně ukončit svůj život, pokud si to bude přát. Dal tak vzniknout zcela novému oboru medicíny - euthanázii. Sám poskytoval v této oblasti poradenství. Začalo to obyčejným inzerátem v novinách, pak přišla první pacientka a zanedlouho o tom měl slyšet celý svět... Detroitského patologa ztvárnil Al Pacino a za svůj strhující herecký výkon byl oceněn Zlatým glóbem. Biografické drama s hvězdným obsazením portrétuje i několik lidí, kteří Jacku Kevorkianovi pomáhali. Nejbližší okruh příznivců vzdělaného patologa tvořili jeho sestra Margo (Brenda Vaccarová), jeho dlouholetý přítel, technik Neal Nicol (John Goodman), aktivistka Janet Goodová (Susan Sarandonová) a právník Geoffery Fieger (Danny Huston). Film, realizovaný v produkci HBO, ověnčený dvěma Cenami Emmy, natočil režisér Barry Levinson. (HBO GO)

Reddman

Pohlcující film! Dal jsem si tentokrát několikadenní odstup s hodnocením, protože bezprostředně poté co jsem to dokoukal jsem byl ( jednoduše řečeno ) plný vášní. Lidská práva versus fundamentalistické předsudky to je moje. Jedná se o velice silné téma, na které jsem měl už dávno vyhraněný názor a zajímalo mě jak to tady tvůrci uchopí. Dobrý první dojem si není těžké udělat, když člověk zjistí, že v tom hraje Pacino ( jen tak mimochodem opět perfektní ) a vůbec celé to vymazlené herecké osazenstvo. Hezky to plyne a nenechá vás to emočně chladné. Ať už se přikláníte na kteroukoli stranu, přinutí to člověka přemýšlet a udělat si názor podle sebe neboť obě strany tu (i když ne ve srovnatelném poměru) hodí na stůl své postoje a to bez obalu. Bravo tvůrcům i panu Kevorkianovi. ()

kotrlak

Okrajovej, ale zajímavě obsazenej flick. Ukazuje jak dalece působí státem podporovaná mediální propaganda. Pamatuji si z doby když jsem žil v US jak byl Kevorkian válcován médii coby krvežíznivej masovej vrah. Film ukazuje pravou tvář doktora - humanisty, který se nebojí riskovat, protože věří že človek má právo na důstojný odchod ze života. Eutanasie je společenské tabu, kterého se ve většině zemí světa nechce nikdo dotknout, a které by přitom mělo být stejně aktuálni jako např. abortion. ()

ZekiZeki

Líbí se mi seriálová i filmová tvorba HBO posledních let. Pánové z této televizní stanice mají koule pouštět se do témat, do kterých by si eunuchové z Hollywoodu nikdy netroufli. Příběh Jacka Kevorkiana je toho zářným příkladem. ()

Unrealik

Ze začátku mě to úplně nebavilo, ale postupně byl film napínavější. A asi nedokážu říci, co všechno bych zlepšil + jak. Jen vím, že by to lépe šlo, viz to, že jsou chytlavější filmy ze soudního prostředí (i když ty samozřejmě nejsou na takovéto téma). ()

lukyna

Filmu by prospělo, kdyby odpůrci euthanasie nebyli vylíčeni jako hrstka pokřikujících fanatiků. Je to zkrátka složité téma a každá strana má podle mě pochopitelné argumenty. Ale to už je taková tradice amerických filmů. ()

mircxxx

Nikdy mě téma eutanázie nejzajímalo. Ve svém (středním) věku to zatím ještě nevnímám jako palčivý problém. A tak jsem si pustil Jacka v podání Al Pacina. Nic jsem od filmu nečekal a o to víc mě překvapil. V první řadě bych vyzdvihnul vynikající herecký výkon právě Al Pacina. Oceňuji i fakt, že tvůrci nerozebírali příliš do detailu jednotlivé připady pacientů a jejich nemoci. Film jde spíše směrem motivů Jacka Kevorkiana, jeho pomocníků, právníka a také pohledu na právní stránku "pomoci odchodu z tohoto světa". Vynikající dílo. ()

Feacher

Velmi zajímavé téma a příběh, jenž si takovéto zfilmování rozhodně zaslouží! Styk natočení se mi opravdu líbil, precizní zahrání a tak podobně. Nemám co bych vytknul a doporučuji zhlédnout! ()

rado3105

Velmi dobre natocene, vynikajuce herecke vykony. Takto vyzera film. Ale horsie je reagovat na temu ktora sa v tomto filme rozobera. Asistovana samovrazda, povolit nepovolit. Su tu chemoterapeutika a dalsie ine postupy ktore cloveka zabijaju a su dovolene. Su tu rozne ine vyssie(spinava politika) intervencie ktore zabijaju nevinnych ludi na zaklade nezmyselnych kofliktov(ludi ktori smrt nechcu), avsak v asistovanej samovrazde su ludia ktori smrt chcu. Je tu problem ze sa to da zneuzit a kto bude rozhodovat ci je dany clovek pri vedomi alebo nie. Ale taketo vrazdy sa v nemocniciach odohravali a odohravaju, akurat to nie je verejne. Takze tazko povedat. ()

Misabarry

Loni jsem viděla fotku Pacina ze setu v bílé paruce, s černými slunečními brýlemi. Říkala jsem si "co to sakra..." Teprve po zkoumání co to bylo, jsem si letos Doktora Smrt nadělila, zrovna k narozeninám. Ano, vážné téma eutanasie, sice z pohledu jednoho muže, tedy převážně jednostranně, ale o tom asi biografické snímky jsou. Plus když se podíváte na bonusové materiály a rozhovory nejen s herci a štábem, ale mihne se tam i skutečný Jack Kevorkian, prostě tomu propadnete. A začnete o tématu přemýšlet. Pacino vám sice svůj názor na téma neřekne (otázka novináře po Zlatých Globech), ale stejně mu jeho Jacka veříte. Uzemní vás Bachem jako citací z Čarodějek. Neslyšela jsem český dabing, prý dobrý, ale originál je originál. Dvě hodiny kvalitně stráveného času. ()

zannat

Drama struhující natolik, nakolik silný Vám osobně přijde jeho námět. Ve mně ponechal nové myšlenky, rozpoutal menší vnitřní spor a takové filmy mám ráda. Filmy jako tento, které jsou výborně zrežírované, role výtečně zahrané a jako bonus získávám stopu, která se mi na nějakou dobu vryje do paměti a nutí mě přemýšlet.... ()

Pellik

Téma eutanázie je stále aktuálna a problematická. Je to správne alebo ide o zločin? Môže niekto, jeden človek rozhodovať, kto zomrie a kto nie? Aj keď je tento titul tv filmom, zanechal vo mne hlboký dojem. Samozrejme aj vďaka Al Pacinovi, ktorý osobu doktora Jacka Kevorkiana zvládol bravúrne. Niektoré scény boli dosť drastické, nič pre slabé povahy, ale samotný život je krutý, tak to treba brať... ()

Šefča

Pro mě opět nepochopitelně nadhodnocený film. Depresivní, zdlouhavý, nudný. Až konec stál trochu za něco. V průběhu filmu jsem váhal, zda ho mám vypnout. Nakonec jsem ho teda nevypnul, takže to není odpad!, ale 1*. ()

jobina

Proč tak zdlouhavá úvodní část? A výklad/natáčení jednotlivých důvodů - utrpení umírajících - je takové nějaké bez emocí. Naopak druhá část je podstatně zaujatější i když ta “vášnivá obhajoba“ se mi zrovna zase až tak zanícená nezdála. Ono vůbec celý film na mne působil jakoby svými obavami, aby nedráždil konzervativní společnost. ()

Malicious11

Tu nieje nadčím uvažovať film sa mi veľmi páčil a na diváka pôsobí skvelo či už s doktorom súhlasí a či nie. Al Pacino stvárnil postavu Jacka Kevorkiana skvelo. Kevorkian bol skvelý človek ktorý vedel čo je hodnota a robil to čo sám považoval za vhodné tiež poukazoval že človek by sa mal vediet sám rozhodnúť. ()

Indio

Uplně souhlasim s panem Jackem Kervorkianem. Jen doufam, že umřu normalně a nebudu muset dumat nad tim jak se v krajní situaci zabit nebo komu o to říct. Na televizní film nadstandart. ()

JerryPilsen

Velice zajímavé téma i zpracování.Vše bohužel trochu brzdí pomalý děj,ikdyž nechybí zvraty.Al Pacino nesleze z plátna,ale trochu jsem mu nevěřil.Celkově dost ponuré,ale asi spíše svým významem než zpracováním.Těžko soudit co by bylo správné,na to film asi ani nechtěl odpovědět. ()

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (viac)