Vladimír Dubrovský (Rudolph Valentino) je důstojník v ruské armádě. Poté, co vykoná hrdinský čin, z něho chce carevna (Louise Dresser) udělat generála a svého milence. On se odmítne stát milencem a utíká, pročež na něj zhrzená carevna vypíše odměnu. Při útěku zjistí, že jeho rodinné panství bylo zabráno hodnostářem Kyrilem (James A. Marcus). Po smrti svého otce přísahá pomstu a nasadí si masku Černého Orla. Stane se z něj mstitel bezpráví a spolu se svými věrnými bojuje proti Kyrilovi. Ještě ale nepoznal Kyrilovu dceru Mášu (Vilma Bánky), která vše změní... (ČSFD)

Rozjimatel

"My lady, you are as free as you are beautiful - and that is very, very free!"  Srdcervúci príbeh lásky. A to som si myslel, že v nemej ére vedel takto skvele pracovať s emóciami jediný človek (Charlie), ale evidentne som sa mýlil. Prekvapilo ma, aké boli tie charaktery funkčné a ako skvelo dokázali herci zahrať jednotlivé odtiene emócií, a to bez teatrálneho prehrávania. Vyzdvihnem najmä Rudolpha Valentína (Vladimír), Vilmu Bánky (Máša) a Louise Dresser (cárovna). Toto rané filmové dielo funguje tak po dramatickej ako aj humornej stránke (výborný jemný humor) a navyše je aj perfektne technicky nakrútené (výborná kamera). A musím pochváliť aj sprievodnú hudbu (Alloy Orchestra), ktorá jednoducho nemá chybu. ()

PetraMishka

The Eagle je typickým filmem Valentina, který představuje mladého mstitele, který přísahá, že zničí protivníka svého nedávno zesnulého otce. Pak ale pozná jeho dceru a začne slevovat ze svých plánů. Je ale překvapivé, že tu chybí něco navíc. Nějaká zajímavá scéna, jiskření, prostě cokoliv, co by ozvláštnilo jednoduchý romantický příběh. ()

Radko

Rudolf Valentino - neodolateľný lámač sŕdc diváčiek kín v ére nemého filmu. Hrá jednu rolu a zároveň viaceré. Kozácky cisársky strážca neváha ani sekundu a stáva sa záchráncom bezradných žien v kontroly zbavenom, rútiacom sa dostavníku. Po zistení rodinnej situácie sa stáva romantickým pomstiteľom Zorrovho strihu. No a popri tom všetkom samozrejme pôsobí ako galantný gentleman a milenec. Cárovná Katarína sa síce snaží, ale dosiahla len vedľajšiu úlohu zvodkyne i krutej mstiteľky. Do toho téma rodičov - tu pokorených a inde zase nenásytne obžerských. Nechýbajú kone, bambitky, zúrivý medveď a iskrivo vtipné situácie! Červená knižnica na 100%! Podľa Puškinovej predlohy! Neváhajte! A užite si to: na plátne, na počítači či na obrazovke telvízora!!!! ()

Morien

(1001) Hm, tak v porovnávací exkurzi mezi proslulými milovníky němého filmu v mém žebříčku i nadále povede Douglas Fairbanks (pokud tedy nepočítám Bustera Keatona, protože ten strčí do kapsy všechny). Valentino mne svým charismatem příliš neokouzlil a celkově první polovina filmu, která stojí víceméně jenom na něm, postrádala nějaké to "něco", co by mě přikovalo do sedačky. To se ovšem změnilo s nástupem Vilmy Banky. Nevím, jestli jí scénář předepisoval o trochu víc k hraní, nebo čím to bylo, že působila mnohem "električtěji", živěji a zajímavěji než její protějšek. Rozhodně se mi ale líbilo, že, alespoň v porovnání s průměrnou ženou v nesnázích němého filmu či červené knihovny obecně, byla její postava napsaná jako chytrá a (do jisté míry) soběstačná, což jí jenom přidávalo na výsledném šmrncu. A hlavně jakmile do akce nastoupil trojúhelník Kyril - jeho dcera - Černý orel, tak se film konečně pořádně rozjel a najednou jsem chvílemi ani nevěděla, čím se kochat dřív. Ačkoliv na mě tedy Clarence Brown přílišný dojem neudělal, rozhodně si zaslouží palec nahoru za to, že svoje esa vytasil až v druhé části filmu, než že by je všechny vyplýtval už na začátku. -"I'd rather die on my feet than ride on your horse." ()