Válečná mašinérie Američanů

• Veľká Británia War Machines of WWII - Americans, The
všetky plagáty
Veľká Británia, 2007, 444 min

Unikátní dokumentární série nabízí na půdorysu deseti dílů podrobný pohled na vojenskou mašinérii Američanů v době 2. světové války. V srdci každé války stojí strategie. A za každou strategií stojí vojenská mašinérie, která v době války spojuje jednotlivé národy dohromady, aby dojít ke společnému vítězství. Když mašinérie funguje správně, stává se z ní šelma, kterou nikdo nezastaví. A naopak, když jednotlivé složky přesně nezapadají do sebe, katastrofa je doslova za dveřmi. Důraz na vojenskou mašinérii byl nejvíce patrný v průběhu 2. světové války, A právě na ni se soustředí strhující dokumentární cyklus, jehož deset dílů nabízí podrobný pohled do mašinérie Američanů. Od armády přes letectvo a námořnictvo až po elitní jednotky v Tichomoří. (oficiálny text distribútora)

WANDRWALL

Dříve mi to přišlo trochu zvláštní, že tenhle seriál, který jsem si koupil na DVD vydala firma FILMAG...Dneska už je mi to jedno, jde především o dobové dokumenty, které je možno si dodnes koupit na 5 DVD, a ať to točil kdo chtěl, tak jde o výběr scén, kdy je možno se seznámit s - pěchotou, námořnictvem, letectvím - které U.S.A. ve II. světové válce používali. Rovněž o hlavních bitvách, na kterých se U.S.A. podíli. ()