Pohádka o tom, co se stane, když princezna, která zná jen slůvko ano, potká chlapce, který na všechno říká ne. Ale taky o rodičovské lásce, o odpuštění a překročení svého vlastního stínu (oficiálny text distribútora)

Radek99 odpad!

Moderní autorská pohádka...v tom nejhorším slova smyslu. Princezna, která si v rámci pubertální vzpoury nechá narůst dredy a začne jezdit na skateboardu, nechá se potetovat, uteče z domova a začne žít ve squattu s mladým bezdomovcem... Taky se tu čas od času rapuje a je s podivem, že se nehackuje a nefuckuje, aby byla pohádka ještě blíž dětem. ()

Jezinka.Jezinka

Klasický pohádkový začátek, kdy se narodí princezna (ano, věta "dnes čekají děťátko" mi cukla koutky, překotný porod z medicíny známe, tohle by však bylo překotné těhotenství, ale ano, čekali narození dítěte) zemře královna a od toho se odvíjí králova dobře myšlená idea, ze které se vyklube zcela fatální výchovná chyba. Služky mezi tím naleznou pachole, které se s vrozenou laskavostí rozhodnou přijmout za své a vychovat. Děti vyrostou, stanou se z nich puberťáci, to jsme na patnácté minutě pohádky, a já měla pocit, že to je přesně chvíle, kdy se tvůrci zbláznili. Chlapec jezdí na skateboardu, princezna pobíhá v šatech s baletní sukýnkou ve vysokých šněrovacích teniskách na podpatku (takové boty vážně existují, poprvé jsem v tom viděla někoho chodit a nepřeji si vidět to znovu). Prolínání současných prvků a klasické pohádky nepůsobí úplně harmonicky, triky jsou spíš jako z kulisovky z poloviny osmdesátých let, rap není hudbou mého srdce. Přes to - myšlenka, i když sdělovaná možná až příliš po lopatě, je dost zásadní, herecké výkony všech, včetně představitelů ústředního mladého páru, jsou dobré a hvězdu si zaslouží i ty krásné exteriéry (Valjdštejnská zahrada?) edit o den později Houby Valdštejnská zahrada, Děčínský zámek. Ne, že bych to našla sama, na to mám lidi. Čímž děkuji uživateli flanker.27 ()

triatlet

Nápad naučit se říkat ne, případně ano, není špatný. Ale zpracování tragické. V úvodu sice díky vypravěči je náznak nějaké pohádkovosti, ale ta padá ve chvíli, kdy odredovaný Ne jezdí na skejtu a tetuje si kérku. Hvězdička za Stín Jiřího Schmitzera a za výše zmíněnou myšlenku. Jinak stokrát ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne. ()

roswelll

Začátek pohádky vypadal slibně, ale od chvíle, co nastoupili dredaři, tak úroveň šla rapidně dolů. To, že jsem pohádku dokoukal do konce, je zásluha vynikající pana Holuba v roli šaška, kouzelníka a učitele. Nějak mi v té pohádce prostě jezdící prkna nesedí. ()

Fallen_One odpad!

Autorka předlohy Daniela Fischerová učí na Literární Akademii tvůrčí psaní (kromě x dalších učitelů). Je to sympatická žena, ale tohle? Tohle je obrovský krok vedle. Minimálně po filmové stránce. Nečetl jsem předlohu, takže nevím, do jaké míry je předělaná, ale pokud základní pointou je princezna co dá přednost dredatýmu skejťákovi (ano, slyšíte dobře - princezna jezdí v pohádce(!) na skateu), sama si nechá udělat dredy a tradá s nim do zavšivený díry...to opravdu ne. Ne, ne, ne! ()

Monoxid

Už jsem viděla trapnější kousky, které naprosto vážně pouštěli v televizi. A tahle pohádka je pro děti ještě poučnější než ten vtip, jak de Pepíček do krámu a má na všechno říkat ano... ()

patrikus

Česká televize bohužel musí dělat i tyto inscenace, které musí být hotové velice rychle za málo peněz v laciných dekoracích a s lacinými triky. Splňují tak jakýsi plán "výchovného programu pro děti a mládež... ()

Paity

Ocenil bych námět, s tím se dalo udělat prostě hromada věcí, u kterých by se člověk od srdce zasmál. Tady ale naprosto nevyužito. ()

Bozvav

Zabte mě, mě se to vcelku líbilo. Pravda spíše pojetí je poněkud netradiční, spíše než jako pohádku bych dílko označila komedií, ale ušlo to. Herci si to evidentně užívali a náctiletým se to taky musí celkem líbit. Ač to zní divně, jisté poselství o tom, že to, že děti nerostou podle našich představ neznamená, že jsou špatné dodalo ten praví pohádkový nádech. Pro menší děti ovšem nedoporučuji. ()

zdeny99

Dno české pohádky. Cožpak jste někdy viděli dredatýho skejťáka, který v takové míře oslní princeznu, že promění svoje zlaté kadeře v mastné, špinavé dredy a na krk si dá vysací zámek? [359. hodnocení, 44. komentář, 18%] ()

Ezis

V zásadě inteligentní a nápaditý film, celkem dobře natočený i zahraný. Příjemně mě překvapili představitelé hlavních rolí. Princezna byla roztomilá i důstojná, což už se dnes vždycky nevidí. Pobavila mě úvodní scéna, jelikož hudba i to cestování chodbami vypadalo přesně jako z Harryho Pottera. Hudba samotná se mně ale nelíbila, protože šla mimo dění na obrazovce - znělo to, jako by podbarvovala nějakou akci, i když se na scéně nic moc nedělo. Chtěla jsem dát čtyři hvězdičky za výše zmíněné technické kvality, ale dvě strhávám za to tetování a rapování. Bolest a vzdor se daly naznačit i jinak. Propast mezi pohádkovostí a teenagerským vzdorem 21. století byla příliš velká a náhlá na to, aby ji člověk stihnul přijmout. Pokud propojíte dva úplně odlišné žánry, tak s nadhledem, prosím, a předem na to upozorněte - nebo si pro své téma vymyslete stylizaci úplně novou a originální. Tady sociální drama přišlo, až když byla ustanovena atmosféra klasické pohádky, a bylo to jako rána pěstí do hlavy. ()

GIK odpad!

Princ dreďák se ve volných chvílích tetuje. Princeznu chce zbalit na to, že jí do pusy nasype pepř. Asi opravdu ta nejhorší pohádka za dlouhá léta. ()