Rybář Jeremy Wade je na lovu sladkovodních ryb, které jsou schopny zabíjet... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa tron k tomuto seriálu (1)

Riečne príšery (2009)

Povedal by som, že taká "klasika". Ako Jakub Váger vo svojich Rybích legendách, tak Jeremy Wade chodí v tejto relácii po svete a zapikuje to všade, kde je voda/rieka/jazero/more, s ktorým sa spája nejaká neuveriteľná rybia legenda. Ideálne o vraždiacich, úbohých plavcov pod vodnú hladinu sťahujúcich ľudožrútoch s gigantickými rozmermi. A pátra po tom, či dané historky môžu byť pravdivé, alebo je to len výmysel. Nakoniec, ako asi už sami dobre tušíte, sa to skončí "nijako" - ako Vágner, tak Wade chytí pár kusov, no otázka, či majú historky reálny základ alebo nie zostáva (alibisticky?) nezodpovedaná. Faktom samozrejme je, že napr. obrovské sumce (ktoré svojho času žili aj u nás a ešte i dnes nie je problém na Slovensku chytiť fakt riadne urastený kus) by bez problémov stiahli plavca pod hladinu a zožrali ho, ak by boli dostatočne veľké a hladné. Povráva sa, že dávno u nás žili sumce, z ktorých brúch po ulovení rybári vyťahovali ľudské kosti. ()