Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda

• Česko Dívka, která kopla do vosího hnízda (viac)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiálny text distribútora)

DJ Kritik

Tretí opäť získava na razantnosti, napätí a dobre rozohraných scénach. Bohužiaľ na jednotku nemá. Ale celkový dojem je vskutku oveľa lepší než predchádzajúci diel. Divák tu dostane to čo očakáva od Lizbeth, otrlosť, šikovnosť a neústupnosť. Vtiahnutie do deja: ***** Akcia: *** Napätie: *** ()

transbeskyd

Konec dobrý, všechno dobré. Jednička tenhle konspirační temný vlak rozjela fakt perádně, v mezistanici sice začala krapet docházet pára, ale trojka dojela do cíle důstojně. Přestože postupně ubývalo napětí a některé scény mi hodně evokovali německé televizní kriminálky, filmové zpracování hodnotím celkově nadprůměrně, docela mě Milénium dostalo, obzvlášť když jsem poslední dva díly dal skoro v tahu. Taky jsem jako novinář záviděl Michaelovi a spol. ten sólokapří matroš a kolik prostoru na něj měli.. Jsem zvědavý jak dopadne hoolywoodské zpracování, je co vychytávat a zlepšit. ()

pe3czech

tohle, že je pokračování Mužů, kteří nenávidí ženy? Dvojka(Dívka, která si hrála s ohněm) a trojka(Dívka, která kopla do vosího hnízda), jen těží z vedlejší dějové linky jedničky. Nic nového kromě přehmatů a nesmyslů nepřináší. Ve srovnání s jedničkou Dívka, která kopla do vosího hnízda je slabá, ale je aspoň napínavá... Smůla, že se po zpackané dvojce ani nic moc lepšího vymačkat nedalo, vzhledem k tomu, jak byly rozdány karty. Jestli jsem proti remaku jedničky, dvojka a trojka by si jej zasloužila. Ale pokud možno s Noomi Rapace! ()

Unka

většina tady hodnotí trojku lépe než dvojku. Asi proto, že v tomto třetím dílu už nebyl šok ze změny žánru oproti jedničce tak nečekaný - už jsme to čekali, že. Jenže pro mne byla dvojka velmi dobrá a ve svém žánru skvělá, tudíž je trojka slabší. Sice jste pořád napnutí, nechybí strach o to, jak Lisbeth dopadne - jestli po vzoru hollywoodských právnických filmů, kdy dobro vždy vítězí, nebo "evropsky" a špatně... Čekáte nakonec i po onom soudním líčení - skvělém, napínavém, jak že dopadne ještě ten poslední zloduch, kterého zatím nikdo nezlikvidoval... a když se za ním vydá sama nevědoucí Lisbeth, trne vám krev v žilách, podobně jako na konci dvojky... Jenže - až na tento konec je vlastně film jenom kecací, odehrává se skoro pořád na tom samém místě a jen se tu mluví a řeší, takže oproti dvojce, která byla hodně akční, je to pro mě krok dolů. Jenže - ono se tomu prostě nedá moc vytýkat. Je vlastně skvělé, že se z kriminální detektivky, do níž se Lisbeth zapletla jen tak náhodou, stalo vyšetřování tak propleteného a starého případu a křivdy na jednom děvčeti. Skvěle to autor románu vymyslel! Postava Lisbeth je z těch, které vám zůstanou navždy v mysli - jelikož je jednoduše řečeno fascinující. Soucítíte s ní, obdivujete ji, držíte ji pěsti a kdykoli je v obraze, film dostává jedinečné dramatické napětí a grády. To se stává málokdy. Už se těším, až si to celé pustím znovu! Film má dvě hodiny, a je to na něm znát - skončí a vy si ho chcete pustit znovu, protože už nevíte, co bylo na začátku! A to je jen dobře! Doporučuju tuhle sérii všem a nenechte se nikým odradit! (Platí tady samozřejmě, že je asi lepší se kouknout nejprve na film a pak až na knihu, pokud chcete mít stoprocentní zážitek) ()

Ernie_13

Posledná časť trilógie vôbec nesklamala. Veľmi napínavá séria krimi-thrillerov a každému odporúčam si to celé pozrieť z čo najkatšími časovými odstupmi! Celá trilógia pôsobí neuveriteľne kompaktne akoby šlo o jeden film. Dej sa odvíja veľmi pomaly a v poslednej časti má človek pocit, že sa vlastne dala natočiť dejovo za 20 minút, lenže to je tá pecka. Tých 140 minút som zhltol ako nič a cel´ý čas som bol namotaný na príbeh osudu hlavnej hrdinky a čo s ňou bude ďalej. Celá séria si zaslúži 5/5. Nakoniec môžem len konštatovať, že je veľká škoda, že Stieg Larsson predčasne zomrel a séria nepokračovala na plánovaných 10 dielov. ()

Asdas

.....pretože táto je neuspokojíva ale v porovnaní s druhou časťou je tam cítiť trocha tej atmosféry z knihy a u konca som mal podobný pocit ako z konca knihy , také stretnutie dvoch parťákov bez pokračovania. ()

bloody21

no paráda, samým napětím ani nedutáte, vypadá to že už ti prasáci vyhrajou, ale dobro a pravda vždycky vyjde najevo a tak by měl správný film končit:) i když je pravda že už to takto v dneštní době moc nefunguje. docela mě potěšilo, že i když došla v tom obleku s těmi různými naušnicemi obojkama a pankačem, porodci nebrali na jeji vzhled ohled a vse bylo ok, jeji pravnička odvedla skvělou práci...a taky mi připadá že film s dabingem strácí to kouzlo a nadech filmu ()

Olafsson

Po výborné jedničce a slabší dvojce je trojka potěšujícím zakončením série. Bavilo mně rozkrývání zákulisních nitek příběhu a obzvlášť průběh soudu s Lisbeth a to co se dělo kolem.. 3 hodinová stopáž nenudila ani neunavovala, ba naopak, na konci první části jsem byl rád, že mám další 1,5 hod před sebou.. Celkově hodnotím trilogii Millenium jako nadprůměrně kvalitní počin severské kinematografie a jak už jsem napsal u komentáře k jedniččce - v záplavě americké produkce je takové evropské dílo svěžím vánkem v dusném odpoledni... Plus švédština je opravdu roztomilý jazyk na poslech.. :) ()

vinc_vega

Tak ako v predchádzajúcich dvoch častiach sa opakujú rovnaké nedostatky. Nedá mi znova prstom neukázať na toporného Michaela Nyqvista, o ktorom som sa v jeho profile dozvedel, že patrí medzi najobľúbenejších švédskych hercov. Z toho sa dá usudzovať nesprávne vedenie hercov a zlá vízia filmu, čo ide na triko hlavne režisérovi. V niektorých scénach som si všimol, že herec pri vstávaní zo stoličky udrel do kameramana a záber je v tom okamihu kolísavý, alebo si herci doslova zavadzajú, či samotné scény sú nedobre nasvietené. Technické nedostatky však idú v ruke s celkovým vyznením filmu. Knižná predloha je obsiahla a snaha podať ju čo najvernejšie Švédom ani tentoraz nevyšla. Postavy sa objavujú často krát ako zajace z klobúkov, nie sú dostatočne predstavené, nemožno tak k nim nadviazať akýkoľvek vzťah. Sledujeme tak jednotlivé scény, ktoré síce majú štruktúru, ale ich nadväznosť kolíše a v konečnom dôsledku pôsobia neucelene a z filmu tak plynú nulové emócie. Navyše mi táto časť prišla najnudnejšia. Noomi to tentoraz neutiahla, keďže je jej postave venovaný malý priestor a posledná časť v súdnej sieni za veľa nestojí. Neodpustím tvorcom, že odignorovali jednu z point knihy a to dôvod prečo Lisbeth nenávidí Mikaela Drbnutého Blomkvista (z knihy). Vrcholom je tehotná herečka, ktorej tehotenstvo je ostatnými postavami vo filme dokonale prehliadnuté, čiže všetci vidia v miestnosti slona, ale zaryto o tom mlčia. No a nedá mi nevyjadriť sa k hodnoteniu tejto trilógie. Nerozumiem tým, ktorí tomuto dajú viac ako tri hviezdičky, dokonca pochvalné komentáre. Aj keby som si odmyslel výbornú predlohu a nesúdil by som film podľa nej, sám film nie je taký dobrý na takéto vysoké hodnotenie. Je šití horúcou ihlou a je to na ňom vidieť. Alebo som sa pozeral na niečo iné ako väčšina z hodnotiacich. ()

ikilledjenny

Obstojné zakončení trilogie, vše do sebe zapadá (pokud jste dávali pozor a nejste úplní tupci). A Lisbeth je prostě Lisbeth. Jeden z nejzajímavějších knižních a filmových ženských charakterů. ()

hackstolle

Z koupeneho dabingu na dvd se mne otvirala kudla v kapse. Kdyz 55i letou zenu dabuje dvacitka, je to opravdu zvlastni. A celkove je proste dabing u urcitych filmu nepatricny. Urcite vite, co tim myslim. Jinak film je paradni. ()

Forsetino

Slušné vygradování celého příběhu. I přes dlouhou stopáž film nenudil a příběh se zajímavě rozplétal. Vzhledem ke zmíněné délce ani nebyl problém vylíčit rozuzlení srozumitelně a tudíž jsem se v příběhu neztrácel. Celkově velmi vydařená trilogie. Potěšil mě konec, protože už jsem čekal závěrečné titulky, ale ještě jsem se dočkal jednoho rozuzlení... ()

pekas

Lepší, než dvojka, celou dobu jsem byl napjatý, jak to dopadne. Téma zastrašování zainteresovaných velice nepříjemné. 85% ()

Bendiys

Slepenec scen bez logicke navaznosti, film postrada atmosferu, propracovaní charkteru. Lisbeth tady působí jako normalni holka, která ma trochu pochroumany životopis. Vedlejsi postavy se zničehonic objevuji, aby si odrikali svou repliku bez jakekoliv souvislosti. A vsemu vevodi neohrozeny Blomkvist, který je sympaticky jako ponozky po tydenim noseni. Nechapu, jak to někdo může dokoukat, když nečetl předlohu. To si Larsson nezaslouzil. ()

nula87

Vyvrcholení celé série, která je na papíře naprosto špičkovou mnohovrstevnatou detektivkou s originálními postavami, plnou zvratů a překvapivých řešení. Na plátně pak zůstává aspoň velmi slušnou adaptací. 70% ()

Mykhaluu

Obdivuji se všem, kteří dali filmu šanci i po úvodní silniční "akční" scéně blonďáka s dvojicí imitující švédské policisty... ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

Stalo se to doopravdy. V roce 1983 byl několika muži unesen majitel nizozemského pivního impéria Freddy Heineken. Na svobodu se vrátil až po vyplacení rekordního výkupného v hodnotě asi 50 milionů… (viac)