Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunovaný králem Jiřím VI. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta (Helena Bonham Carter), budoucí královna matka, domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Geoffrey Rush). Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall) král překoná koktání a pronese zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid a spojí jej ve válečné bitvě. (oficiálny text distribútora)

Bolletta

"... aaand tits!" :-D Do kina jsem šla nadšená z toho, že uvidím Colina Firtha, z kina jsem odcházela ještě nadšenější, protože nejen že jsem ho opravdu viděla, ale také jsem objevila Geoffrey Rushe, viděla mou oblíbenou Jennifer Ehle a ještě jsem při tom shlédla velmi zábavný a dojemný film. Firth a Rush si tak krásně sedli a mrzí mě, že Rush Oscara nezískal. Skvěle vtipné scény ("Do you know the F word?" "Fornication?" "Oh Bertie..." :-D) mě lámou v pase i po stém shlédnutí :-) A konec mě skoro dohnal k slzám přesně tak, jak jsem od začátku čekala :) Dávám 100%, protože přesně tohle jsem od King's Speech očekávala :) Dodatek: České znění je jedno z nejhorších, co jsem kdy slyšela. Doporučuji shlédnout anglickou verzi, ať film nezačnete nenávidět :( ()

jolinin

Naprosto zasloužený Oskar pro všechny oceněné. Miluju tento minimalistický přístup a anglické "sucho". Pro mě tento film ještě znamená, že jsem poprvé viděl vykvést Cactus Colinfirthus. ()

soulless

Film se vskutku vynikajícím námětem, do kteréo se Rush a především Firth vložili na 120 procent. Velmi povedené dílo o králi, které prolomil svůj handicap na úkor ješitnosti a společenských zvyklostí .... aby sjednotil národ v hodině nejvyšší .... osobně mě ve filmu potěšilo velmi zdařilé vyobrazaní Churchilla ()

TOMASINI

V zaplave filmu se obcas objevi film, ktery je nejen kvalitni remeslne, herecky ci kamerou, ale nese v sobe i odkaz o nasi minulosti, o vyznamu nekterych hodnot, na ktere zapominame. Dekuji, ze existuji i britske variace na narodni hrdost, ve srovnani s americkymi verzemi jednoznacne vitezi. ()

Silgard

Na tento film so m čítal veľa dobrých recenzií a videl som že to zobralo veľa cien, ale nemal som potrebu pozrieť si tento film. Avšak teraz, keď som si to pozrel ,tak som totálne zmenil názor. Jednoducho ma to dostalo. Naozaj skvelé herecké výkony, ktorým som neveril ,no po pozretí som mal zatajený dych. A preto k tomu viac nemám čo napísať. Moje hodnotenie znie 95% lebo to bolo jednoducho skvelé . ()

Andolino

Nádhera!!! Jednoduše, výborně pane Firth! Brilantní výkon celé hlavní trojice tohoto příběhu. Krásný příběh o přátelství, které nemělo zrovna hladkou cestu ke svému vzniku, ale o to pevnější muselo být poté. Nádherná kamera, ještě lepší soundtrack a ty herecké výkony....no zkrátka jasných 100%. ()

Dodge-I

Zajimava lekce z dejin a suchy britsky humor, to vse spolu s bajecnymi hereckymi vykony stoji za videni i za Oskary. Lionelova trpelivost byla neuveritelna, nemluve o koucingu, ktery predvadel :-) Radost pohledet... ()

lamice27

Jee tak ja asi koukal na jinej film protože King's speech byly pro mě totálně nudně strávený dvě hodiny. Čekal jsem dost ale dostal jsem málo. Vyzvednu kameru a dobové prostředí ale zbytek - nudný rozhovory, nulová gradace, žádné překvapení. Nevim jak tohle může posadit tolik lidí na zadek,asi ještě nikdy neviděli krále říkat: shit fuck tits...ale kvuli tomu to opravdu nestojí. Shrnutí= nuda,šeď,nejpomalejší tempo všech dob, nechutný mlaskavý zvuky vycházející z krále když se zasekne prostě NE, za mě velké NE. ()

Blaschke

Dnes jsem potřetí shlédl tento filmek. A nemohu se nabažit té krásné, dokonalé angličtiny a hereckých výkonů. A závěrečný proslov jako třešnička na dortu. Miluju to !!! ()

Lips Tullian

Ač tento film patří do sorty mainstreamových filmů, tak mě první film který jsem od Hoopera viděl opravdu potěšil. Možná kvůli spontání návštěvě kina nebo snad kvůli hezkému počasí, zkrátka mi neuvěřitelně zlepšil náladu, a kvůli této jeho vlastnosti bych ho zařadil po poku všemi milované Amelie z montmartru, která působí na člověka přinejmenším stejně. Neméně se na tom podílejí také herecké výkony snad všech herců na place, kteří zdatně sekundují Firthovy a Rushovi. Díky moc! ()

GilbertL

U filmu je důležitý prožitek a pokud se nějakému podaří mě přikovat k jeho sledování natolik, že vdyržím až do konce, závěrečných titulků, pak je plné hodnocení jasná záležitost. Trojice hlavních představitelů je dokonalá a vlastně právě na ní celý snímek stojí (Bertiemu jsem držel při onom slavném proslovu palce jako málokomu ve filmu, Rushův Logue je zase jednou z nejsympatičtějších postav jaké jsem kdy viděl) - "staromódní" styl vyprávění k tomu skvěle sedne. ()

gadjukin

Mistrovské dílo po všech stránkách. Kamera, výprava, hudba, herecké výkony.... prostě vše. Že se jedná o výjimečný film dokazuje i to, že v kině bylo, proti jiným představením, až posvátné ticho. Nikdo nemluvil polohlasem, nikdo nešustil bonbóny, nikdo neotvíral plechovky. Atmosféra, kterou jsem v kině dlouho nezažil. ()

cmman

Další ze zajímavých příběhů II. světové války v podání přesvědčivého Firtha(plačící scéna) ve výtvarně výborně podaném snímku (zamlžený park je "jen" bonbonek). Pro mne však v souboji Černá labuť x Králova řeč vítězí balet po prodloužení... ()

N.Y.152

Tak dobrý film jsem v kině už dlouho neviděla. Výkon hereckého tria - C. Firth, G. Rush a H. B. Carter byl bezchybný a všechny dialogy mezi nimi byly naprosto uvěřitelné. Navíc slyšet vulgární slova z úst britského gentlemana C. Firtha byl zážitek sám o sobě (samozřejmě se tento slovník používal v rámci terapie :-)) ()

darazoda

cakala som vela, dostala som malo. colin firth si jednoznacne zasluzil oscara za herecky vykon, ale inak nuda. po polovici filmu som rozmyslala, ci to vobec dopozeram. velmi jednoduchy dej. zaver mi pripadal trochu usmevny. kral cita prejav o vojne a vsetci sa zameriavaju na to, ci prejav zvladne a nie na to, co je jeho obsahom. ()

Yuddith

Rozhodně tento film musím vidět znovu. Dlouho jsem neviděla takto kvalitní film s tak úžasnými hereckými výkony. Angličané prostě věděli, co dělat. jejich decentnost a nádherný přízvuk filmu dodaly atmosféru. ()

Austy

Včerejší polojasný soumrak nadcházejícího večera mě ukolíbal opět u počítače s očekáváním, že super den bych měl zakončit super filmem - a suprově jsem si vybral. Králova řeč vám nenabídne žádnou extrémně dramatickou zápletku, žádnou drsnou akční scénu, žádnou ultra-vtipnou momentku, ale jako celek vás pohltí dokonale a vy jen sledujete, jak osudem dosazený panovník válčí se svým handicapem - a úspěšně. Tento počin vám nenabídne klasické americké klišé, snaží se vám nastínit nesnadný život britské královské rodiny a musím konstatovat – je to super. Skvělé herecké výkony, skvělý scénář, hold Britové vědí, jak na nás.... 5 blýskavých a velice zaslouženě ()

effulka_kebulka

Opravdu jeden z filmů, který má Oscara zaslouženě. Brilantní výkon nejn Colina Firtha, ale i Geoffreyho Rushe, kterým neméně dobře sekunduje Helena Bonham Carter. Britové se tentokrát opravdu vyznamenali. 5* ()

B.B.Blue

Na to, že se ve filmu vlastně ani nic moc neděje je velmi zábavný. A to především díky brilantním dialogům a hereckým výkonům. Mám rád filmy se speciálními efekty, nadpřirozenými úkazy a epickou výpravou. Nic z toho zde není, přesto jsem naprosto spokojen. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.06.2022

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (viac)