Poklidnou hladinu života menšího okresního města, které „je dostatečně malé na to, aby se všichni jeho obyvatelé navzájem znali, ale ne zas tak malé, aby o sobě všechno věděli“, jednoho dne rozbouří hrůzný nález. V ordinaci vážené zubní lékařky je objevena mrtvola neméně vážené místní podnikatelky. Vyšetřováním její vraždy je pověřena dvojice kriminalistů Jaroslav Falta (V. Dlouhý ve své poslední televizní roli) a Petr Brouček (M. Dlouhý). Na nich je, aby složitý případ, do kterého je zapletena řada místních známých osobností a který se celý „točí“ kolem luxusního pánského podniku, vyřešili. (Česká televize)

TV spot

HonzaBez

Bratři Dlouzí coby sehraná kriminalistická dvojka, jíž se i přes místy poněkud výstřední chování k podezřelým nakonec podaří vyřešit vraždu podnikatelky s poněkud pikantní "zálibou". Závěr poněkud až moc otevřený, přesto vidět tuhle bratrskou dvojici v akci stálo vážné za to. Zvláště když pro Vladimíra to byla jeho poslední role. ()

swinevenca

Tak akorát na večerní oddych, až na nechutné pozadí slušně zamotaná kriminálka. Z celýho filmu je cítit Svobodova zapšklost, na druhou stranu konec, který do toho tak nějak zapadá, mi ani nevadil. Dělení pohledu bylo neúčelné a bylo ho moc, hodilo se jen při policejním vysvětlování, škoda u toho byl většinou nepočeštitelný Kňažko, který předved stejně prkenný výkon jako oproti němu bezejmenná tanečnice.Výjimečně zklamal i starší Dlouhý, zato Nečas kraloval a jeho postava, co má policajty na háku, to dost možná vytáhla o hvězdu výš. ()

carl.oesch odpad!

Primitivní, hloupé představení, plné klišé a kýčů. Všechny ty nesmysly, bordel, úředníci (měl to Töpfer zapotřebí?), skutečnost, že je někdo v této zemi schopen a ochoten obsadit slovenského nácka Kňažka (pravá ruka Mečiara z doby dělení republiky - to jste už zapomněli?) a vytvořit dvojici kriminalistů, kterým člověk tak věří ještě to, že jsou to v civilu bratři Dlouzí. Bože můj, teď člověk vidí, jaká je Kriminálka Anděl proti tomuhle veledílo. Nechápou, jak ta samá televize mohla natočit Případy prvního oddělení a omlouvám se i za příkré odsouzení těch hororskopových vražd. I to bylo poroti tomuhle veledílo.....připomíná to přitroublé adaptace amerických detektivek z osmdesátých let. Tohel je ale ještě mnohem horší. ()

Aidina

Filmy Jiřího Svobody nejsou špatné, a dá se na ně dívat. I když vlastně, kdo byl vrah? Variant bylo více , stejně tak jako motivů. Jenom jeden se už nemohl bránit a tvrdit, že je nevinen. Byl po smrti. Je škoda, že oba bratři, Vladimír Dlouhý a Michal Dlouhý, nedostali více hereckých společných příležitostí. Ta chemie mezi nimi prostě byla, o tom není pochyb. Vladimír Dlouhý byl úžasný herec. Škoda, že právě tato detektivka byla jeho poslední televizní práce. ()

vegetol.mp

Solidní TV kriminálka, která je oproti běžné televizní produkci na trochu lepší úrovni. Bratři Dlouzí jsou dobrá dvojka a i ostatní herci jsou obsazení solidně. Dělený obraz možná někdy rušil, ale většinou mi přišlo, že byl zvolený dobře. Jediné co fakt stálo za houby, jsou už tradičně strašné postsynchrony. Pokud ale tohle měl být úvodní film k zamýšlenému seriálu, jak říkal režisér Svoboda, potěšilo by, kdyby v něm pokračovali. Sice už jen s jedním Dlouhým, ale i tak. Já se po dlouhé době u televize nerozčiloval a to je co říct. ()

• Když policie provádí rekonstrukci u baru Lilie, přijíždí na místo televizní štáb. Policajt sice štáb z místa vykáže, ale štáb si tam stejně dělá, co chce, točí záběry přesto, že by tam od zátarasu nemohlo být vidět. A také „strážící“ policajt nic nedělal, což ve skutečnosti by takhle se chovající štáb nenechal na místě... (pjotri)