TACHO

• Česko TACHO (viac)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiálny text distribútora)

FatimaO

Bylo to sice strašný, Landa hraje děsně, Olga Pytlounová taky velká bída, scénář úplně o ničem, ale mě prostě z nějakého perverzního důvodu bavilo se na to koukat :-) Proto ty ** ()

Anette3

Slovenské hlášky zde nemají chybu. Myslím si, že film je zbytečně kritizován. Viděla jsem ho již 3x a věřím, že se ještě někdy podívám. ()

Chlo0opek

Přesně to, co jsem od filmu očekával, jsem dostal. K Landovi by vlastně ani nic jiného nesedělo. Ať už se jedná o příběh, závěr - holt Landa se zkrátka nezapře. Zas to byl zajímavý pohled do zákulisí rally, použitý byl i fajn černý humor a dobrá hudba. Celkově dobrý průměr. ()

Raggnar odpad!

Landa měl zůstat u Orlíku a né lézt do filmu. Děj nic, akce nic, jenom nějací ukvákaní haranti z Anglie, dva čoboláci a machr Landa. Absolutně o ničem. ()

Bankyz

Veľmi príjemne ma prekvapilo duo Martin Havelka a Roman Pomajbo. Boli veľmi veľmi vtipní , podarené dialógy. Veľmi vtipné situácie. Trošku horšie to bolo na strane Daniela Landy. Podal veľmi dobrý herecký výkon avšak hlavná dejová línia ma akosi nudila a vlastne väčšinu filmu som čakal len na Pomajba a Havelku . Avšak oni to potiahli dobre, čo sa týka tej zábavnej časti. Emotívna zložka na mňa veľmi nepôsobila a preto som znížil svoje pôvodné hodnotenie o stupeň. V porovnaní s inými filmami podobnej tematike tak je to v Československu jeden z najlepších . ()

RadushM

Možná přijde i Kouzelník Žito? Přišel, bohužel...Tohle je taky jeden ze záchvatů, kterej se moc nepovedl. Radši další songy na téma legal-white, než toto. Naštěstí to dopadlo dobře, umřeli, takže snad se second part konat nebude. Strašně viditelně z tohoto snímku sálá amatérismus, a to jak co se týče hereckého obsazení, tak příběhu. ()

Dumaru

Film Tacho je zmesou rallye závodov, slušného humoru a drámy. Skôr napíšem čo sa mi vo filme nepáčilo - anglické dialógy, možno chcel Landa zamachrovať že ovláda cudzie jazyky ale mňa to rušilo a odvádzalo od hlavného deja. Našťastie vo filme hrajú okrem iných aj Havelka a Pomajbo, na ktorých som sa viac než slušne zabával a už len kvôli nim sa oplatí Tacha pozrieť :) Hlášky typu chlpatá zubatá a ružový dinosaurus nemajú chybu. V pozadí celého filmu sa odohráva dráma hlavných predstaviteľov, ktorí sú nevyliečiteľne chorí, koniec zámerne nenapíšem. Dal by som bez váhania 4 hviezdičky ale tá česká angličtina mi stále rezonuje v ušiach,,, ()

sitmin odpad!

Miluju špatný filmy.. Viděl jsem stovky braků a absurdit.. Asylum, Syfy, Lifetime, Tommyho Wiseaua, Neila Breena, Tomáše Magnuska, Evu Toulovou, Uwe Bolla.. Miluju umělecký dna a zároveň obdivuju tu touhu a zápal točit filmy, i když to vůbec ale vůbec nejde. Ale TACHO.. TACHO je kapitola sama pro sebe. A ta kapitola nese název: Dan Landa masturbuje nad svym odrazem v zrcadle. Něco tak strašnýho jsem už moc dlouho neviděl a kdybych mohl, vymažu si to z paměti. Nikdy v životě jsem se tolikrát nepodíval na hodinky, jako za těchhle 102 bolestivejch minut. A jasně, náckové a milovníci dementních Danových zpívánek se tady bouří, že to je negativní kampaň vůči mistrovi Žito a že se tady nechápe zábava a blábláááblááá. Ani hovno.. Dan a Mirjam se úplně pomátli a tahle ubohá tupá slátanina je toho tak akorát důkazem. O tom, co všechno v tomhle "scénáři" nedává smysl by se dala napsat kniha, ale to je vedlejší, protože krom neskutečně amatérskýho zracování je to hlavně totální nesnesitelná nudaaaaa. Bože můj.. Aspoň, že to celý dobře dopadlo na závěr. 0% ()

benedikt28

Viděno dnes (30.11.) na předpremiéře v Lucerně. Možná pod dojmem technicky dokonalé projekce v tomhle nádherném sále dávám za tři. Z filmu si nikdo na zadek nesedne, ale nenudí... neublíží... ()

mydlo

A to jen za záběry z rally.jinak strohé nic neříkající prázdno.Slepnoucího šéféra zachraňuje krásná blondýna,která nejspíš ani neví,na které straně je volant.............. ()

Border odpad!

Jé to tady zase bude keců dáváte odpad jenom proto,že nemáte rádi Landu.Landa je mi ukradenej,ale debilní filmy rád nemám. ()

rentier

Landu mám rád, hodně jsem se těšil, ale toto se nepovedlo:-( Těch pár světlých momentů naprosto nedotažený scénář a další hrubice nezachrání... ()

Snizek.zabijak

Tento film je pro ty co se chtějí zasmát. Zejména povídky o zajících, liškách a dalších zvířátkách. Rozhodně jsme se v kině tak dobře dlouho nezasmál. 2Landa dokáží pobavit. Není to však pro ty co od tohoto filmu budou očekávat něco okolo rally snad krom několika scén v poslední části filmu. ()

Ziper

Na filmu se toho moc ocenit nedalo (krom toho, že Landu nemám příliš v lásce). Zajímavý nápad s rallye, ale bohužel nevydařený. Zaručeně pod hranicí dobrých českých filmů. Přišlo mi až moc nerealistické, že zcela nezkušená jezdkyně pojede v rallye závodě s Landou. ()

majakmp3

Tacho. Černá komedie z prostředí závodů rallye. Jelikož se jedná o komedii, nemůže člověk čekat nějaké hlubokomyslné či filosofické úvahy. Přemýšlení nad tím, jak je možné, že hrdinové udělali to, co udělali a prošlo jim to se rozhodně nedoporučuje. Jde především o odreagování a zábavu a já se rozhodně bavil. Trochu mě mrzí, že závěr filmových závodů, kde jsem očekával vyvrcholení filmu se rozplynul do prázdnoty a velké finále se nekonalo. Na druhou stranu mě pobavilo chování dvou anglických individuí, která podstatnou část filmu cosi nacvičovala a nemotorně precizovala. Z tohoto čehosi, se na konci vyklubala krádež v kasinu - vtipné. Film podkresluje Landova muzika, takže pokud nemáte proti Danielu Landovi a jeho muzice vyloženou averzi, mohu film vřele doporučit. PS: Nemám vůbec nic proti tomu, když se film někomu nelíbí a podělí se s ostatními o své názory, ale kritika typu: "Dávám odpad!. Víš jak, už z principu, starej nácek Landa si ani víc nezaslouží. Jdu si pustit duálně Protektor a Habrmannův mlýn. Peace." NECHÁPU. 1)Zajímalo by mě, jak by se autorovi podobného nesmyslu líbil tento výrok, přesně podle zde naznačené logiky: "Dávám odpad!. Víš jak, už z principu, starej SEXUALNǏ PREDÁTOR Roman Polanski si ani víc nezaslouží. 2)Také mi nedochazí, proč si dotyčný jde pustit duálně Protektor a Habrmannův mlýn. Je to snad kvůli tomu, že se předtím díval na komedii? ()