Manowar: The Absolute Power

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
USA, 2005

Eric Adams

Toto dvd je rozděleno na dvě části: první nosič obsahuje celkem 22 velmi pečlivě vybraných skladeb, mezi jinými např. titulní Manowar, Kings of Metal, Sign of the Hammer, Hail and Kill, Battle Hymn a další. Druhý bonusový nosič je téměř čtyřhodinový dokument obsahující zajímavé informace o kapele a jejich fanoušcích, ale také záznamy náročných příprav na koncerty této "nejhlasitější" skupiny. Nutno dodat, že při tomto koncertním show hraném v Německu a vydaném v HD kvalitě pracovalo neuvěřitelných 27 kamer. (Danulinda)

lioncel

Manowar - The Day The Earth Shook - The Absolute Power .. /s aktivní českou účastí! = symfonický orchestr + sbor/ ..... minimálně po zvukové stránce se jedná o absolutní hudební skvost - především v závěru koncertu při ´Battle Hymn´ a ´The Crown and the Ring´ i super lahůdku .. ostatně, jak také jinak, když se z pódia valí ohromující nádherný zvuk, který vydávají troje naprosto úžasné bicí soupravy, tři skvělé elektrické kytary a jedna super baskytara .. wow (!!!) .. to už opravdu stojí za poslech a podívání … ()

Rockerman

Tohle píšu v době, kdy mi schází do odjezdu na koncert "Kings of metal MMXIV" asi devadesát minut. Včera jsem si dopřál toto deset let staré vystoupení a proto se ještě více na dnešní večer těším. Jen doufám, že si Joey Demaio odpustí tu přemíru keců a bude se věnovat hlavně hudbě. Metalu zdar! (13.1.2015) Patnáct hodin poté! Manowar přesvědčil, že stále patří do první ligy světového heavy metalu! Včerejší koncert v ostravské ČEZ Aréně byl velmi zdařilý. Zvuk výborný, výkony muzikantů profesionální a nad nimi vyčníval Eric Adams, který ač už není nejmladší, což dokládaly detailní záběry na velkoplošných obrazovkách, nešetřil svůj hlas a dokázal vyzpívat i ty nejvyšší tóny. Zkrátka srdce téměř dvanácti tisíc metalových fanoušků byla zahřátá na nejvyšší míru. A protože Joey Demaio si zase neodpustil svůj projev, aspoň nám v něm prozradil, že přesně za rok 14.1.2016 se do Ostravy vrátí ( ještě budou hrát v Brně a dvakrát v Praze), takže není vyloučeno, že se s nima opět shledám! ()

Danulinda

Americká heavy metalová legenda nám před třemi lety nabídla zajímavou podívanou v podobě dvou nosičů dvd. Druhý z nich obsahuje dokument ze života skupiny, avšak ten první nám nabízí výtečně podaný koncert, který trvá celé dvě a půl hodiny. Téměř třicet kamer umístěných všude, kde je to jen možné, poskytují mimořádně atraktivní obraz na všechny členy skupiny, a to navíc v kvalitě plného rozlišení obrazu. Taktéž zvuk je na vrcholu současných možností, tedy v 5.1 . Je úžasné sledovat, jak si muzikanti svou práci opravdu upřímně užívají a jak se maximálně snaží udržovat kontakt s publikem, což se jim daří vskutku jedinečně. Aby také ne, když jejich výkon je vskutku strhující a vtáhne vás okamžitě do děje koncertu, jako kdybyste byli jeho součástí a stáli přímo na místě v kotli. ()

savatage

Manowar miluji už od svých 13 let, viděl jsem je 4x živě a mám s nimi DVD záznamy a tento patří mezi ty nejlepší kousky. Jak hlásá titulek, z celého záznamu sálá absolutní síla, originalita, kvalita, zvuk na jedničku, skvělé kamery - jak mezi skandujícími fanoušky, tak mezi hudebníky. Pro fanoušky Manowar povinnost, pro nezasvěcené, přicházíte o hodně. Učte se od těch nejlepších! Přichází nejhlasitější skupina světa, MANOWAR!!! ()

PamelaJJK

K Manowar patří show a atmosféra (krom jiného). A obojího se zde divákům (nejen fanouškům) dostává plnými hrstmi ve 100%ní kvalitě!!!! Metalový nářez pro fajnšmekry. Set list je super a nálada dokonalá. Manowar to do Vás perou pod tlakem a nemáte si čas vydechnout. Úžasný koncert, který zaujme i nefanoušky... Paráda ()

• Na závěr koncertu společně zahráli všichni současní i bývalí členové hudební skupiny Manowar, a to tedy tři hráči na bicí, tři kytaristi, basista a zpěvák. Bývalí členové (Kenny Earl "Rhino" Edwards, Ross "The Boss" Friedman, Donnie Hamzik, David Shankle) se zapojili na přání členů oficiálního fanklubu skupiny. (lioncel)
  • Záznam koncertu byl pořízen dne 23. července 2005 na festivalu Earthshaker v Německu. (lioncel)