Prvá dáma country music

• Česko První dáma country music (viac)

V pouhých třinácti letech se Loretta Webbová provdala za Doolittla Lynna a brzy měla na bedrech početnou rodinu. Zdálo se, že Lorettiným osudem bude role domácí hospodyňky, ale Doolittle rozezná její hudební nadání a jednoho dne koupí své ženě jako dárek kytaru. A tímto dárkem začíná velmi náročná a bouřlivá cesta Loretty Linnové k výšinám countryové superhvězdy. Tento silný příběh vypráví o slastech i strastech slávy a nese tak v sobě inspirativní i varovné poselství. Sissy Spaceková získala za svůj výkon v roli Loretty Oscara. V dalších rolích melodramatu plném skvělé country hudby zazářili Tommy Lee Jones a Beverly D'Angelová. (oficiálny text distribútora)

topi80

Hodnocení tohoto filmu je pro mě trochu oříšek. Jako muzikant jsem ocenil zobrazení toho postupného stoupání od domácího zpívání přes zazpívání v baru a ručního zasílání desek do rádií až po vystupování v prestižních pořadech a na největších pódiích. Americká country patří k žánrům, co si z nich vždycky rád kousek poslechnu, i když sám od sebe bych si ji asi nepustil. Ve filmu se nedostaneme k nějakému rozhodujícímu konfliktu, je vlastně přirozeně plynoucím příběhem manželů, kteří se kromě vzájemné podpory topí též ve vzájemných konfliktech a divák je oba vidí i se všemi chybami. Ač chvíle strávené s filmem byly příjemné, přesto mi ve filmu chybělo něco, co by z něj udělalo zážitek, jenž by nějakou dobu utkvěl v paměti. ()

Hawaj

Jako dobrý, Sisi fajn (i když ten její extra špičatej nosík me na mě moc) Tommy to dává, ale že bych na to čuměl hypnotizován a bez dechu jako čumim na Formana tak to ne. ()

Pavlin

Velmi povedené zpracování jednoho období života slavné country zpěvačky Loretty Lynn.Herecké výkony Sissy Spacek i Tommy Lee Jonese se mi moc líbily.Dobrých 82%. ()

brasek

Mám rád country hudbu, ale snímok ma veľmi svojím príbehom nedostal. Skôr ma desili podmienky života vo vysnívanej Amerike. ()

Kozlowski8

Životopisný příběh, přibližující život countryové hvězdy 70. a 80. let Loretty Lynnové od jejího dětství v chudé hornické rodině v Kentucky, přes první koncerty a nahrávky, až po její nejhvězdnější období. Hezký snímek o odhodlání jít za svým snem, o strastech i radostech, které přináší život v chudém zapadákově, ale zrovna tak i život v bohatství a slávě, film o ženě s úžasným hlasem a krásnými písničkami. Výborná Sissy Spacek, která ve svých třiceti letech skvěle, přirozeně a uvěřitelně ztvárnila postavu Loretty od jejích třinácti let až do zralého věku. Krásná práce. 75 %. ()

Fill16

Nemám country music rád, ale tento film je opravdu pěkná, příjemná záležitost. K dokonalosti mu chybí malinký kousek ... ()

petrxx11

Životopisný film Loretty Lynn, skutečné první dámy americké country 60. - 90. let minulého století - no, vlastně až dodnes. Nedávno se dožila 79 let a stále zpívá. Film je natočen podle její autobigrafie, Lorettu Lynn hraje Sissy Špačková (pardon, Spacek, samozřejmě...) a jak dokázala zahrát třináctiletou nevzdělanou vesnickou holku i o generaci starší "první dámu", je jedna z věcí, které nikdy nepochopím. ()

Dr.dogous

Sissy Spacek, má sympatické jméno. Ve zpěvu je síla, je třeba zazpívat těm správným lidem, pak už to jde samo. I boj s alkoholismem, bylo tam prostě vše, co tam má být. Peníze kazí lidi, když jich mají moc, tak se začnou opíjet. 76% ()

vobrn

Tento film jsem poprvé viděl v roce 2014, vůbec jsme jej neznal ani Lorettu Lynn. Musím říci, že v záplavě dnešních spektáklů pro 3D/Imax/4k mě totálně vytrhnul. Skvělé komorní drama, nálada a prostředí podobné Dear Hunter, skvělá hudba a vysvětlení odkud pochází a pro koho je americká country. A hlavně skvělý životní příběh úžasně zahraný jak Sissy Spacek (a zazpívaný), tak skvělým Tommy Lee Jones. ()

Bránolog

Miluju tenhle film od prvního shlédnutí někdy v roce 1983 na střední škole. Pak jsem ho viděl ještě několikrát a zatím se mi neomrzel. ()

Zikfryd

Skvěle zahrané i odzpívané. Zpěváci country nemají lehký život, ale zpěvačky to mají ještě těžší. A kdo má rád country, nesmí si nechat tento film ujít, protože to je naprostá klasika. ()

Sejkorka

Coal Miner's Daughter - První dáma country, nebo Havířova dcera ? Životopisný film je to prima, Oscar Pro Sissy Spacek určitě zasloužený. Když v jednom filmu zahraje přesvědčivě 14 ti letou dívku a unavenou pěveckou hvězdu a navíc nazpívá poměrně slušně všechny příslušné písničky, tak si ho asi zaslouží. Zaujme i Beverly D'Angelo (Sheila z o rok starších Formanových Vlasů). I ona dobře zpívá a má velkou jiskru v oku. Jinak ale víc jak 3* nedám. Je to o hudebním žánru, který je zde reprezentován. Od 70.let v podstatě nesnáším country. Zatímco za normalizace nesměli bíťáci pomalu ani pípnout, country tady jen kvetla. Fešáci, Zelenáči, Plavci, KTO , Porta, Vlajka vzhůru letí. Ne, to nejde zapomenout. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)