Radost

(študentský film)
Krátkometrážny / Romantický / Dokumentárny
Česko, 2009, 15 min

Film o víře, poznání, vášni, lásce a radosti v jednom dni ze života myslivce. Postup práce položení oběti na cestě člověka k pochopení všehomíra. [FamuFest 2009] (oficiálny text distribútora)

Sarkastic

Hlavní postava žije stejný život jako mnoho jiných lidí. Poslouchá zprávy, pije pivo, kouří, zavírá dveře před „osvětovými“ vykuky („Probuďte se!), kouká na televizi, má v pokoji zářící obrázek Ježíše (vtipně spojené s výkladem Hawkinga), skládá si v obýváku zbraň…ehm, každopádně se vše mění v okamžiku, kdy si vyleze na posed. Pak se pro někoho stává bezcitným vrahem, jiný divák (jako třeba já) zase se zájmem sleduje proces od výstřelu až po přidání trofeje k ostatním. Překvapilo mě, že rozřezávání myslivec provedl uprostřed pole, myslel jsem, že tohle celé se dělá až doma na dvorku. Zajímavý mi přišel i kratičký rituál s větvičkou (v čemž také spočívá veškerý avizovaný „všehomír“, pokud bych si to troufl takhle označit). Jen doufám, že ty vnitřnosti pak také myslivec se ženou náležitě zpracovaly, což nebylo (záměrně?) vidět. V opačném případě bych to bral za nehorázné plýtvání a má míra chápání toho všeho by se ještě snížila. Moje třetí setkání se studentským filmem Lukáše Kokeše bude tentokrát za slušné 4*. ()