Bohem zapomenuté město

• Španielsko Intrusos en Manasés (viac)

Časopisy jako Paranormal lze jen těžko brát vážně. Z jejich stránek co chvíli vyskakují nejnesmyslnější spiknutí a zpoza každé fotografie vykukuje mimozemšťan, se seriózní novinařinou zkrátka nemají podobné plátky společného zhola nic. A lidé, co píší do těchto periodik, jsou cokoli jen ne žurnalisté. Něčím se ale člověk živit musí, a to si myslí i reportérka Julia (Belén Lópezová), která sice na nadpřirozeno příliš nevěří, ale i tak přináší čtenářům Paranormalu stále nové a nové, na hlavu postavené senzace. Jednoho dne ale spatří cosi, co její pohled na nepochopitelné, logice se vzpírající jevy nadobro změní. Coby svědkyně sebevraždy nahlédne do světa mrtvých a uvidí zde zjevení, jejichž vinou je nyní pravděpodobně schopna myšlenkově se navracet do desítky let vzdálené minulosti. A není to náhoda. V roce 1945 se totiž během jedné mrazivé zimní noci v malém městečku Manases odehrál incident, který nikdo nikdy nebyl schopen vysvětlit. A právě Julia je možná tou, jež do zmizení všech tamějších obyvatel dokáže konečně vnést světlo. (oficiálny text distribútora)

Hunter2222

Časopisy jako Paranormal lze jen těžko brát vážně... Veru aj tento film lze brát jen těžko vážne. Neuveriteľne slabý herci, ktorých by som nedal hrať ani bábkové divadlo. Dej tiež nič moc, klasická tuctová ducharina. Aspoň, že prostredie je trochu nápadité, aj keď nevyzerá celkom realisticky. Na začiatku ma trochu zamrazilo, tak hodnotím viac, ako si film zaslúži. ()

Morholt

To mohlo bejt táááák dobrý. Stačilo by, kdyby se přes kameru hodilo pár filtrů a režisér dokázal alespoň trošičku pracovat s napětím, ale to se bohužel nekonalo. Vyniklo tak neherectví všech zúčastněných, ačkoliv hlavní představitelka byl přitažlivá bytost. Přesto na mě tenhle, spíše televizní, horor docela zapůsobil, takže i přes převažující kritiku to vidím jako čistý průměr. 50% ()

Malarkey

Už od začátku mi bylo jasný, že tenhle film zase tak dokonalý nebude. Popravdě jsem ale šel po dvou věcech. Za prvé jsem viděl Španělsko a zadruhé horor a příběh také nezněl nijak špatně. V dnešní době to tak je, že Španělsko vydává jeden zajímavý kousek vedle druhého a Bohem zapomenuté město filmem, na který člověk zapomene, určitě nebude. Jen jsem u toho filmu měl divný pocity, postavy byly hrozně ujetý, ale kulisy neskutečně dokonalý. Tři hvězdy sice nejsou moc, ale rozhodně to k radosti stačí. Špatný film to určitě není a za kouknutí rozhodně stojí. Už jenom proto, že v tom má prsty opět to, v dnešní době, na horory mocné Španělsko. Ale pozor na konec. Kdyby se takhle řešily všecky konce, nemusel by se nikdo starat o šokantní závěry, protože takovej závěr jako je tady, je dostšokující sám o sobě. ()

darkrobyk

Průměrná duchařina s televizním vizuálem dostane spád a přeci jen nějaké to napětí až v poslední třetině. Ano, na začátku je sebevražda, která hluboce otřese Julií, páč ta je přesvědčená, že jí mohla zabránit. Pak už s oficiálním obsahem moc nesouhlasím. Julia s přítelem a dvěma dalšími novináři odjede udělat reportáž do dávno vylidněné vesnice, jelikož jí to doporučila psycholožka. Tam se skupina snaží odhalit záhadu, která za zmizením obyvatel stojí. Nu a pak tu máme kousek z Indiana Jonese, magický artefakt a nacisty. Německé, samozřejmě. Osobně nepovažuji duchařiny za příliš strašidelné a zde tomu není jinak. Ale jak jsem zmínil, poslední třetina a zejména čtvrtina atmosféru mají, čemuž hodně napomáhá hudba. Každopádně jedním z nejděsivějších momentů je setkání s...oslem. Z původní jedné hvězdy jsem vytáhl na slabounké tři, žádný zázrak se ovšem nekoná. Závěr sympatický. ()

kagemush

Kdyby kluci a holky udrželi ve filmu napětí ,kdy jsem se radostně tetelil strachy(nojo fakt jsem se bál,inu horror),po většinu času, byla by to pro mě duchařina roku,-jenže některé pasáže filmu jako by režíroval někdo jiný a scénář taky asi psali dva.Nebo že by produkce? V každém případě to místama někdo pěkně pokakal.Škoda.-Jasně,asi nejde udržet rovnoměrně napětí po celý film,jenže když místo odlehčených chvilek nastane nudné až trapné nic,případně polopatické vysvětlovánky jakože vo co vlastně jde a pak zase bububu,není to už prostě ono.Amen.(hlavně konec byl naprostej debil) ()