Moje bláznivé dvojča

• Česko Jack a Jill (viac)

Adam Sandler sa predstaví v hlavných úlohách ako Jack a Jill. Jack Sadelstein, úspešný reklamný manažér, žil takmer dokonalý život, až na jednu výnimku, ktorá mu strpčuje život, a tou výnimkou je jeho sestra – dvojička Jill. Jack musí každý rok na Deň vďakyvzdania pretrpieť mučivú návštevu svojej sestry, ktorá mu za pár minút dokáže prevrátiť celý život hore nohami. Keď sa však z víkendovej návštevy stane mesačná, dvojičky spolu bojujú a hádajú sa tak, ako to dokážu len dvojčatá. A akonáhle začne byť jasné, že Jill nemá ani v pláne odísť, Jack začne robiť čokoľvek, aby Jill dostal tam, kde je mu jej prítomnosť najmilšia: na druhom konci sveta. (TV Markíza)

MATADOR

Větší debilitu si snad herec, tak režisér ani nemohou přát natočit. Je to pitomé, zoufalé a nezáživné! A já nejsem pitomý, zoufalý a nemám potřebu vyhledávat takovéhle trapnosti. Z toho důvodu jsem na to hodně rychle zapoměl a lituji sám sebe, že jsem se na tohle kdy podíval! Proklatě, Adame Sandlere, proklatě! ()

Aljak

Patrím medzi veľkých fanúšikov filmov Adama Sandlera, a tak bol zvedavý, či je tento film naozaj až tak strašne zlý ako všetci hovoria. A zistil som, že nebol zlý - popravde, bol ešte horší ako len zlý :( Ja toto nechápem ako mohla takáto hlúpa komédia vôbec zvyknúť, lebo to vôbec nemalo ten typický sandlerovský humor. Namiesto zábavy som sa dočkal len viacerých trápnych scén, no ale aby to nevyznelo úplne negatívne - na 5-6 scénach sa dalo celkom aj zasmiať a pobaviť - ale to je v tomto prípade veľmi málo. Ani sa nedivím, že Jack & Jill získali toľko zlatých malín - plne zaslúžene. Pre mňa to bol najhorší Sandlerov film vôbec (teda pokiaľ nepočítam tie jeho niektoré krátkometrážne). Fakt hrôza - od scenáru, cez Sandlerovu dvojrolu dvojčiat, až po samotné spracovanie. A že Al Pacino sa na to dal, tak to asi nechápe nikto (asi ani on nie). ()

playboxguest

Tak jo, určitě jsem se u toho zasmála vícekrát, než u třetího Lotrofotra, každopádně se všechny výprsky smíchu konaly jen ze začátku. V druhé půlce filmu už ale i to, co bylo zpočátku vtipné, plavalo jak nespláchnuté fekálie a bylo doslova utrpení vytrvat, než tu pachuť závěrečné titulky konečně odvály. ()

Sofia

Tak tady už Sandler zašel hodně daleko a smrdí to žumpou...citlivějším jedincům by toto mohlo způsobit i nějakou psychickou újmu. Jedna hvězdička jen za cameo Johnnyho Deppa. Al Pacina jsem radši vytěsnila, protože to, jak se mohl do něčeho takového nechat ukecat, je mi opravdu záhadou. Pár vtipných momentů se sice najde (třeba úvodní montáž s dvojčaty), ale jako celek je to opravdu ubohé. Co ten adoptovaný indický chlapeček, co na sebe všechno lepil, včetně živého křečka a papouška? Tomu se říká humor? ()

dobytek

Čtu tady, že v tom hraje Santiago Segura, dokonce ho vidim i na 3 fotkách ve fotogalerii, ale ve filmu jsem ho vůbec neviděl. Uplynulo 30 minut, uplynula hodina, padly závěrečný titulky a on nikde. Netušim, jestli jeho scény z filmu nakonec vystřihli nebo existujou nějaký alternativní verze, ale já jsem byl teda pěkně nasranej, protože jinak bych s timhle vůbec neztrácel čas. Sice mam Sandlera docela rád, ale založit humor na tom, že se převlíkne za ženskou a bude srát a prdět, to je fakt trapas. Kdyby to byl Martin Lawrence nebo Eddie Murphy, tak si řeknu, že holt oni na nic lepšího nemaj, ale Sandler mě teda zklamal. Jinak je pro mě záhadou, co v tomhle pohledával Al Pacino. Snad na tom neni tak špatně, aby na starý kolena bral takhle dementní role. ()

• Adam Sandler zlomil rekord Eddiho Murphyho v počtu nominací v jednom ročníku Zlatých malin. Díky filmům Jack a Jill, Bucky Larson: Zrozen být hvězdou (2011) a Zkus mě rozesmát (2011) byl jako herec, scenárista či producent postupně nominován hned na jedenáct sošek. nejhorší film, nejhorší herec (Adam Sandler), nejhorší herečka (Adam Sandler), nejhorší herSamotný film byl pak nominován v kategoriích nejhorší film, nejhorší herec (Adam Sandler), nejhorší herečka (Adam Sandler), nejhorší herec ve vedlejší roli (Al Pacino), nejhorší herec ve vedlejší roli (Nick Swardson), nejhorší herečka ve vedlejší roli (Katie Holmes), nejhorší herečka ve vedlejší roli (David Spade), nejhorší herecký tým, nejhorší režie (Dennis Dugan), nejhorší prequel, remake, spin-off nebo sequel, nejhorší filmový pár (A. Sandler a K. Holmes), nejhorší filmový pár (A. Pacinem a A. Sandlerem) a nejhorší scénář. Film současně získal také rekordních deset Zlatých malin z jedenácti nominací. Anticenu Zlatá malina dostal i oscarový herec Al Pacino, který hrál ve vedlejší roli sám sebe. (Dlee)
  • Ve scéně, kdy si Jill (Adam Sandler) obléká minisukni, Sandler náhodně ukázal své genitálie. (Maruškaa)
  • Původně byl ohodnocen PG podle MPAA za "hrubý a sexuální humor, jazyk, komické násilí a krátké kouření", ale byl změněn na "surový materiál, včetně sugestivní reference, jazyk a komické násilí". (rafix)