Neznámy Shakespeare

Scenár:

John Orloff

Kamera:

Anna Foerster

Vanessa Redgrave, Rhys Ifans, Joely Richardson, David Thewlis, Paula Schramm, Robert Emms, Edward Hogg, Rafe Spall, Jamie Campbell Bower, Xavier Samuel (viac)

Príbeh je zasadený do búrlivých udalostí doby plnej politických škandálov, intríg a zakázaných milostných pletiek na kráľovskom dvore, ale aj zákerných plánov hamižných šľachticov túžiacich po anglickom tróne. Jedna teória hovorí, že to bol šľachtic Edward De Vere, gróf z Oxfordu, ktorý bol skutočným autorom skvelých divadelných hier, ktoré si privlastnil pologramotný a nevzdelaný divadelník Will Shakespeare (Rafe Spall). Edward De Vere musel celý život bojovať proti tabu, ktoré šľachticom zakazovalo písať literárne diela, proti manželke, ktorá bola nespokojná, že z toho nie sú žiadne peniaze, a tiež proti kráľovniným poradcom. (TV Markíza)

krizi

Tenhle film měl obrovský potenciál, který zabil neskutečnou nepřehledností způsebenou neustálým skákáním. Já se neustále musel vracet a zjišťovat kdo je kdo a kdy atd. Prostě chaos, škoda. ()

Melvej

Trochu chápu to nízké hodnocení, přeci jenom přecházení z jednoho času do druhého (v rámci děje) může být trochu složitější na pochopení. Nicméně pokud se člověk soustředí, zjistí, že to do sebe celkem pěkně zapadá. Když k tomu přidám ještě velice hezky graficky vyvedený Londýn z doby královny Alžběty, působí to všechno velice příjemným dojmem. 4,5 ()

matt85

Je to jako čtení článku o pochybnostech nad Shakespearovými díly. Nezáživné a i když to nějakou atmosféru má, je to celkem k ničemu, protože je to pořád jen zajímavá nuda. Kdyby si to vzalo do rukou třeba HBO, věřil bych, že by mohlo vzniknout něco lepšího a filmovějšího. ()

bono22vox

Pravda, originalni nazev Anonymous spise svadi k predstave ze pujde o film z internetoveho prostredi hackeru, ale ne :-) Jak rozdilne jsou pohledy na anonymy historicke a soucasne! Po pravde, na Emmericha jde o skvostny filmecek - jeho tudorovska Anglie je zde predstavena vizualne dokonale, vyprava tohoto snimku je skutecne na nejvyssi urovni, stejne tak dejova osnova vychazi z nejnovejsich badani kolem osoby W. Shakespeara a shrnuje je rekneme zabavnou a popularnejsi formou. Problem nastava ve chvili kdy je nam behem deseti minut predstaveno takove velke mnozstvi osob az mi zacalo unikat kdo je vlastne kdo a jake ma vazby s tim dalsim a proc. Navic film skace mezi nekolika casovymi rovinami, coz cini film a vypraveni rovnez ne zrovna prehlednymi. Presto je podstata zapletky o zneuziti divadla k politicke moci dostatecne jasna a v jednotlivych scenach herci primo exceluji ( vcetne precizni britske vyslovnosti ) a pobavi i ruzne vtipne bonmoty, postrehy a i obrazove vtipy (treba tenis)... takze ja v celkovem souctu i pres nejake ty chybky davam 4 hvezdy... ()

Oonika

No špatné to nebylo.. ale bylo to moc dlouhé, moc zamotané, bylo tam moc slizkých blonďáčků a senilní královna... takže tak no... ()

Petula009

Nevím proč ale z nějákého důvodu mi tenhle film zapadl do šedi všech těch historických filmů. Ano hlavní hrdina je výrazný a sympatický a také dobře zahraný. Scénář není tak zanedbaný jako u ostatních emmerichových filmů ale přesto. Chybí mi tam Něco. Snad změním názor, jestli se na to podívám znovu. ()

ER

Zajímavé téma, výborně zpracované a na první pohled se filmu nedá nic vytknout. Nechybí kvalitní herecké party,skvělé dekorace...přesto se nedostavil pocit slasti,že se díváte na něco mimořádného. Vytvořené 2 dějové linie,drobící se v další,ději neprospělo a místy přichází dojem, že se dívám na parádní dokument z doby vlády Alžběty. Ovšem na Emmericha jde o inteligentní podívanou, která si své místo ve filmotéce najde. ()

danny_21

Nebýt tolika zmatků mezi postavami a přeskakováním dějových linií, mohl bych býval i říct, že mě Herr Emmerich docela šokoval na dramatickém poli. Jeho podání možného původu slavných dramat opěvovaného Willa má výborné parametry, skvělou výpravu a působivou kameru, leč holt tam chybí při té délce vypravěčská lehkost. No jestli to není to nejlepší od Rollieho od dob ID, ať mě unesou EmZáci - 65 % ()

zapalik

Nic složitého na sledování není, pokud ovšem nemáte IQ pod 50 a neděláte u filmu dalších dvacet věcí najednou. Přebíhání mez časovými rovinami se dalo v pohodě divácky zvládnout. Já byl slušně spokojený ()

Gromit

Úvodem bych rád řekl, že jsem velkým obdivovatelem Williama Shakespeara a jeho her, takže mám trochu problém s tím, jak je v tomto filmu vyobrazen (negramotný blb, který umí akorát pít a dovádět s pochybnými ženami). Jenže Anonym je skvěle natočené (pseudo)historické drama, které vás doslova přenese do období vlády Alžběty I. a přiblíží vám atmosféru tehdejší divadelní scény. A pak je to ještě příběh o muži, který dal přednost své lásce k poezii před hmotným majetkem a jejím prostřednictvím se pokusil něco změnit. S trochou nadsázky by se dalo říct, že Roland Emmerich výtečně zfilmoval špatný scénář, ale tím bych vás od návštěvy kina zřejmě odradil. Každopádně je ale jeho Anonym filmem, který stojí za shlédnutí a o kterém má smysl vést bouřlivé diskuze. P.S. Rhys Ifans je jedním slovem skvělý! ()

štíple

Pro milovníky všeho anglického výborné. Pro milovníky Shakespeara víc než zajímavé. Pro mě přesně to, co miluju. Rozjezd nebyl nejsilnější, ale to je má jediná výtka. Anglická historie opět z trochu jiného úhlu. Zkuste porovnat Alžbětu Vanessy Redgrave a Helen Mirren. ()

rottik-cb

Líbí se mi, jak tímto filmem režisér všechny naštval a pobouřil. Pojďme hodnotit nezávisle na jeho jméně a předchozí tvorbě. Anonym je podle mého názoru napínavý, historicky pravděpodobný film (kdo z vás žil v Anglii na přelomu 16. a 17. století, nechť hodí kamenem) s pěknou kompozicí a několika perfektními hereckými výkony. Nadchnul mě zejména Rhys Ifans. Má sice strašné jméno a v Notting Hill hrál takového toho ňoumu, ale v tomto snímku je neuvěřitelně sexy a předvádí (zatím) nejlepší výkon své kariéry. Skvělý je také Rafe Spall v roli směšného a hloupého, ale o to víc slizkého Willa Shakespeara. Ve filmu je perfektně vystihnutá a vysvětlená posedlost psaním. Také ukázky z her jsou bomba. Jedinou výtku mám ke zmateným časovým rovinám, jinak jsem se opravdu dobře bavila. ()

dj_kure

Krásné 3* za senzační look starého Londýna a chytlavý příběh o nejznámějším autorovi v našich dějinách. Neřešim co je na tom pravdy. Anonymous se povedl, možná trochu míň, než jsem chtěl, ale i přesto dokáže zaujmout a oslovit. 65% ()

stuplik20

Premrhaný potenciál tak by som nazval tento film. Začiatok bol spracovaný veľmi dobre scéna v divadle atď. ale to čo nasledovalo ma skôr uspávalo ako nadchlo. Čakal som niečo v štýle "Da Vinciho kódu" ,kontroverzný niektorými odsudzovaný snímok ktorý dokázal pobúriť Vatikán a kresťansky svet. A síce kamera a ako POMO píše "vystihnutie doby" je fakt dobre spracované ale chýba tam niečo nad čím by človek neprestal rozmýšľať aj po pozretí. ()

kenileja

Tak jsem se těšil na zpracovaný námět, až jsem se v tom úplně ztratil. Postavy si mezi sebou přehazovali horký brambor a chvílemi jsem netušil, kdo si ten brambor zrovna strčil do kapsy nebo ho hodil někomu na hlavu. Nicméně škoda, protože kdyby se všechny postavy nějak uspořádaly a logicky nám předložily jejich příběh, dopadl by film skvěle. A to hlavně proto, že mu kromě nepřehlednosti v postavách a matoucímu ději, nemohu vytknout vůbec nic. Snad jen obecně: recyklace podobných filmů a námětů už mě trochu přestává bavit. ()

odvedle

Výborné spracovanie, výborné výkony, scény, jednoducho výborný film, trochu nerozumiem kecom, ktoré sa tu miestami v komentároch vyskytujú, často hlúpe drísty, za všetky postačí "subverzivní" u Marigold. Nemám čo filmu vytknúť! ()

Talina

Naprosto úžasný film! Zcela a úplně překonal má očekávání ! A ikdyž někdo možná při čtení mých předchozích slov nevěřícně pozdvihl své obočí, tak vězte, že nekecám! Historické filmy (a sci-fi) zbožňuju, a tenhle film ode dneška taky! Ach, Shakespeare: Napsals či nenapsals- to je, oč tu běží! ()

TommyDiamond

Určitě zajímavý příběh. Jelikož nikdo neví kde je pravda, celé to ve mě vyvolává vlnu pochybností. Je to pouze názor skupiny lidí, kterou Emmerich zveličil ve svém filmu. A opravdovou pravdu se člověk už nikdy nedoví. Ona je to spíš taková konspirační teorie a s tou se velmi dobře pracuje. Lehce se zde dají vyvolat otázky a příběh se dá vlastně upravit podle potřeby, tak aby se líbil. Někdo zde napsal, že to je Emmerichův nejlepší film. To je podle mě nesmysl. Myslím ale, že film se vydařil a překvapil mě. Víc než tři hvězdy ovšem dát nemohu. Celkově 70% ()

Sundance.cz

Jak již napsal POMO - film je dobově úžasný, herecké výkony dobré, kamera a kostýmy také, ale zpracování je horší - pro nehistorika je opravdu nepřehlednost v postavách příliš velká a film díky tomu začne spíš nudit, než zajímat. 30 % ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Emmerich zničí Bílý dům... zase

Emmerich zničí Bílý dům... zase

04.04.2012

Studio Sony/Columbia minulý týden utratilo 3 milióny dolarů za scénář akčního thrilleru White House Down od Jamese Vanderbilta (Zodiac, Amazing Spider-Man). Je to nejvyšší suma, jaká byla letos v… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky