Sirotek, jenž své dětství prožil v drsných ulicích Clevelandu, Ir Danny Greene (Ray Stevenson), se dokázal vypracovat z přístavního dělníka v odborového předáka a spojence mafie. Když ho agenti FBI z odborů vytlačili, Danny začíná novou kariéru vymahače dluhů pro lichváře Shondora Birnse (Christopher Walken) a navíc pořád spolupracuje s mafiánským bossem Johnem Nardim (Vincent D’Onofrio). Danny, kterému je v patách detektiv Joe Manditski (Val Kilmer), rychle získává vlastní moc a dostává se do sporu s Italy, kteří brzy pochopí, že zabít ho nebude vůbec snadné. Jejich vzájemná nevraživost vyvolává v clevelandských ulicích krvavou válku a město získává nelichotivou přezdívku “Bomb City”. Film Sejmout zabijáka, který vznikl podle skutečných událostí, přináší příběh muže, jenž mentalitu irského válečníka propojil se směsí pýchy, brutality, ctižádosti a zásadovosti. V 70. letech minulého století se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou provždy změnila organizovaný zločin v Americe. (oficiálny text distribútora)

earl hickey

Perfektní gangsterka,navíc na motivy skutečných události.Po veřejným nepříteli další Robin Hood.Ray Stevenson je dokonalej irskej gangster a já mu po celou dobu filmu fandil. ()

Kangaxx

Neobjektívnych 5*, najmä za super old-school gangsterský feeling, ktorý som už dlho nezažil. V iných mestách sa strieľalo, vo Filadelfii mali pravidelný ohňostroj :-). ()

BuryGol

Příjemná kriminálka z dob dřívějších. Souboje Taliánů a Irů. Aneb jak se z nuly s lopatou vypracovat až na toho, kdo pošle do pr*ele italskýho mafiánskýho bosse. Rvačky, čórování na objednávku, bomby, zbavování se nepotřebnejch lidí...je tam všechno. Ray Stevenson šílenýho Irčana zahrál parádně. ()

ZkuKol

Irishman je poctivá hutná pánská zábava s retro nádechem a umaštěným leskem italské mafie 70. let. Ray dokazuje,že není jen hora masa, které v průchodu odevzdáte cennosti i ženu, ale má slušnou dávku charisma i hereckých schopností. Hensleigh ušel pěkných pár kroků od Punishera správným krokem a tento přímočarý příběh nabyl energií, tempem a poutavostí. Známá jména ve vedlejších rolích film příjemně šperkují a pokud překousnete občas viditelný menší rozpočet, nebudete mít problém si tenhle "inspirovaný" příběh vychutnat. Danny byl nezmar, který se nedal a svou vytrvalostí udělal z italské mafie partu žabařů... 70% ()

LuciusWlk

Tento žánr si rád vychutnávám a po první skepsi jsem byl nakonec mile překvapen. Je to dobré, drsné a onen old feeling uvěřitelný. Trochu pateticky působil dojem, že mafiání nejsou s to odkráglovat jednoho maníka, ale filmu to nic zásadního neubralo. ()

BMAJTZ

Na můj vkus až příliš velká nuda, pořád se nic zajímavého neděje a pořád jenom čekáte, že se začne dít něco kulervoucího, nestane se. Potom je tu ta nepříjemná vlastnost, že když to hodnotím zhruba po týdnu co jsem film viděl, nemám nejmenší páru o čem tenhle film asi tak byl. ()

Lukoboss

Parádní gangsterka z prostředí a období, kde bez mrknutí oka zmáčknete spoušť, abyste si zachránili krk aneb Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Tady je to o tom, že buď zatnete zuby a přežijete (někdy i s trochou štěstí), nebo vás prostě zmasakrujou. Divák se nenudí ani chvilku, pořád se tam něco děje, od akce se přechází k dramatu přesně tak, jak by to mělo být. Obtloustlej Val Kilmer je tam naprosto zbytečnej, naopak Ray Stevenson se na hlavní roli neuvěřitelně hodí. A to nemluvím o těch brutálních kárách, ve kterých se v té době proháněli... ()

slovan1

Hezky dobově natočený film. 70. léta, mafiáni kde se podíváš, drsní chlapáci, jedno auto vyhozené do vzduchu za druhým... Fajn hudba, těžko uvěřitelný a přesto skutečný příběh jsou sice pozitiva za pozitivem, ale životopisné filmy, pro mě, vždy budou trpět v jistých směrech jakousi nudností, chtě - nechtě... ()

insurgentes

Napínavý je to jak hovado. Není to klasická gangsterka, kde jsou všichni zlouni už hotoví profíci a na všechno připravený, tady sledujeme postupný vývin jednoho takovýho od plenek přes odborářskýho předáka, až po hlavu lokální mafie. Osoba Dannyho Greena je rozporuplná, na jedný straně je to strašný, ale opravdu strašný hovado a mlátička, na druhý straně má většinou jako teda pravdu a nakonec jeho síla je obdivuhodná, takže i přes značnou míru nesympatií vzbuzuje jisté sympatie. Líbilo se mi to. ()

Maynard.

Příjemný překvapení... Vůbec sem o tomhle filmu nevěděl. A to je to vlastně mafiánskej film. Něco na způsob Godfellas a jemu podobnejch kousků... Ani nevím jak sem na něj narazil. Bavil sem se skvěle. Tohle je krapet jinej pohled do zákulisí mafiánů v Seatlu v roce 1975 a dál... Hlavní hrdina byl sympaťák, kterej si dycky věděl rady a přes to, že se ho pokušeli mnohokrát sejmout, tak vzdoroval. Ale jak to tak v týhle branži chodí, smrt ho stejně dostala. No a pak už na sebe všichni mafiáni začli práskat a tím se prej zhroutila jejich organizace. TAdy se podíváme krapet i mezi odboráře. Hudba fajn. Kilmer už není takovej švihák jak za mlada, ale hrát umí. Jo, příjemnej kousek... ()

korndaddy

Jeden z mnoha filmů o mafii 70tých let. Naštestí příběh Ira Dannyho Greena dopadl (znovu naštestí) opravdu skvěle. Velicé působivý děj ve kterém se to akcí a náložema jen hemží, příjemné herecké obsazení (Stevenson neznámý, ale mile překvapil) a zapojení autentických záběrů.To byla jedině dobrá volba. Prostě 4 hvězdy. Nebylo by přeci jen fér vůči Kmotrovi dávat 5 hvězd. Nadstandartní podívaná. ()

Seti

Příjemná retro žánrovka, která sice kvalit svých nejlepších soukmenovců nedosahuje, ale nudit se taky nebudete. Historie clevelandské mafie není moc známá, takže se divák i něco dozví a nefandit Danny Greeneovi při jeho "tanci" se začouzenejma Taliánama prostě nejde. Ray Stevenson sedí (drsného "nesmrtelného" Irčana nemusel ani moc hrát), ale zbytek hereckého ansámblu mi přišel dost nevyužit. I přesto by si měli fanoušci žánru na Irishmana udělat určitě čas. ()

jondoe

Solidna gangsterka. Dobre natocena, napisana a aj zahrana. Po dlhsom case vsak upadne do zabudnutia a to jej jej najvacsie minus. Chyba jej nejaka zaujimava scena, ktora by jej umoznila zkultovniet. Rozhodne sa vsak oplati pozriet. Pribeh o irskom gangstrovi, ktory sa znicoho vypracoval na velke zviera je zaujimavy a dobre podany. Mafianske filmy a gangsterky ma uplne najradsej, ale skor o talianoch ako o irich. Taliani maju o dost viac charizmy a vacsi smrnc:-) ()

KoRner

Film má príjemnú stopáž a ubehlo mi to ako voda. Vlastne jedinou chybou je úvod, podľa ktorého by som predpokladal, že film bude viac o politických odboroch. Našťastie to v tomto nepokračovalo a mohol som si vychutnať pohľad na dobre obsadeného Raya Stevensona a jeho Írsky gang, ktorý sa dostane do sporu s talianskou mafiou vo veľmi podarených 70-tkových exteriéroch. A Val Kilmer je len asi pre známe meno na plagát, nepredvedie totiž nič. ()

Nassau

Kill The Irishman je tuctová žánrovka, která vás (pokud nejste nováčky) nemůže ničím překvapit. Přesto má co nabídnout a na cca 110 minut slušně zabaví. Ray Stevenson zvládl roli obstojně, ale jak už zde psalo několik lidí, zbytek obsazení je takový nijaký. Prostě chudý příbuzný velkých gangsterovek 90. let. (60%) ()

Mistickzz

Kill The Irishman padá na strašne nezáživnom spracovaní, pri ktorom sa nedá proste zo záujmom sledovať film počas celej dĺžky stopáže. Podobných filmov je kopa a tento by som zaradil i napriek skvelému Stevesonovy a veľký očakávaniam niekam do stredu. A ináč, Val Kilmer a jeho postava mi prišla strašne zbytočná a nevyužitá. 66% ()

iXtr3m3

Sympatická gagsterka o sympatickom mafiánovi so sympatickým obsadením. Ray Stevenson je borec, uveril by som mu čokoľvek. Val Kilmer a Christopher Walken sa tam len mihnú, ale svoje miesto si zastúpia. Dannyho najbližší parťáci boli rovnako skvelí, takže fakt potešilo. Na to, že to bolo minimalistické, v podstate až príliš reálne, tak to bolo fajn. Takých filmov si rád pozriem viac. ()