Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

psajko

Už od počátků věků mají lidé rádi krev (gladiátorské hry apod.) a zde se jí ve velkém množství a nejen té - atmosféra vynikající, masky jsou víc než vynikající. Občas nějaké to klišé přijde, ale přeci je to stále post-apokalyptický seriál, který dokáže vtáhnout diváka do příběhu. Série č. 1 // 4* // ; Série č. 2 // 3* // ; Série č. 3 // 5* // ()

LiborGondek

Sice je tam až neskutečná podobnost s Resident evil, ale to mi nevadí. Popravdě spíše naopak. Resident byl zpočátku dobrý, ale ve chvíli, kdy se nakaženým rozdělila hlava a z ní začaly lézt různá chapadla, apod., šlo to do kopru. Nyní je z Residenta už jen podprůměrný, trapný film navíc asi nikdy nekončící. Zpět k seriálu. Ten je mnohem uvěřitelnější a při současném zbrojení a předhánění se ve vývoji co nejlepší biologické zbraně, i bohužel reálnější. Všechny zatím dokončené díly jsem shlédl během 4 dnů a už teď se těším na další. I když je pravda, že ne každý díl se úplně povede, některý je nudný a třeba i zbytečný, jiný to ale zase vynahradí. Živí mrtví jsou každopádně, nechci říkat hezkým, ale rozhodně dobrým a chytlavým seriálem a právě proto takové hodnocení. ()

Mr.Husts

1.série: 90%: Skvělý pillot a epický rozjezd seriálu. Všechno to jen trochu pohnojil poslední díl, který byl zkrátka zvláštní ze všech úhlů pohledu. 2. série: 60%: Místy přejebáno emočními scénami a zdlouhavými dialogy absolutně o hovně, přechod k Ordinaci v růžové zahradě u seriálu tohoto typu těžko tolerovat. Nebýt Shana a jeho nádherné proměny v psycho kripla sledoval bych díl po pětiminutových intervalech z důvodu potřeby jít se zblít z toho emočního průjmu všech postav, především Lori, jenž ve mě vyvolávala v každém záběru tendence projebnout monitor čímkoliv po ruce. 3.série: 95%: První polovina zatím to nejlepší, co seriál nabídnul, doufám že druhá nic nezkazí, geniální postava guvernéra, který víc než důstojně nahradil mého bývalého již zesnulého zástupce psycho postav, bez kterých mě prostě seriály nebaví. Někdo napětí vyvolávat musí. ()

skrblik007

Naprosto geniální seriál! Jeden z těch, které mě dokázaly přikovat k obrazovce a byl jsem nucen zkoukávat jednu epizodu za druhou. Zajímavé a propracované charaktery postav, skvělá výprava, výborné masky, kostýmy a efekty a samozřejmě perfektní, extrémně napínavý a chytlavý děj... to je The Walking Dead. Těší mě, že se tvůrci nepodbízí komerčnosti (oslovením velké cílové skupiny včetně dětí), a záběry tak můžou být poděkud drastičtější :-) Akční epizody jsou prokládány klidnějšími, kde se zase řeší různá morální dilemata hrdinů, aby se pak vše zajímavě rozplétalo. !SPOILER! Častá úmrtí postav posunují dynamičnost seriálu neskutečně vysoko a zvyšují tak celkovou úroveň do převratných výší. !KONEC SPOILERU! ()

Dado

1. séria - 90%, 2. série - 80%, 3. séria - 70%, 4. séria - 70%, 5. séria - 75%, 6. séria - 60% (poradie sérií od najlepšej po najhoršiu = 1, 2, 5, 4, 3, 6 ||| Vo svete zombie apokalypsy, ktorá zaplavila takmer každé odvetvie zábavného priemyslu a najmä plátna kín a televízne obrazovky, sa Walking Dead hneď prvou sériou zaradil medzi najambicióznejšie a najkvalitnejšie projekty s touto tematikou. Nemalú úlohu pritom určite zohrala najmä vynikajúca komixová predloha a fakt, že v rámci prípravy prvých častí sa nemalou mierou angažoval sám pán režisér Frank Darabont. Práve jeho odchod do úzadia s príchodom druhej série seriálu asi čiastočne znamenal pokles kvality, kedy sa po príchode skupiny hlavných postáv na Hershelovu farmu stáva so seriálu dielo, v ktorom zombie putujú na vedľajšiu koľaj a sú viac menej len kulisou, čo tvorcovia napokon "dokonale" zavŕšili v tretej sérii, ktorá živé mŕtvoly prezentuje skôr ako smiešne bábky, než životu nebezpečných nových vládcov našej planéty. K tomu sa pridružilo aj vyslovene dementné chovanie viacerých postáv slúžiace len na to, aby sa dej uberal presne takými cestami, aké tvorcom vyhovujú v plánoch. Aj napriek zdanlivo drsnej kritike nemá tento seriál núdzu o skvelé a vypäté momenty, kvalitné dialógy, i keď ich množstvo je občas až príliš vysoké a skvele vykreslené postavy, medzi ktorými si určite nájdete svojho obľúbenca. Priebežne je to aj napriek sklamaniu zo záveru tretej série na pomedzí 4 a 5. | Po 4. sérii sa však misky váh prikláňajú skôr k horšiemu hodnoteniu, kvalitu jednotlivých častí stúpa a klesá ako na hojdačke a záver série opäť sklamaním. Cliffhanger je síce dobrá vec medzi jednotlivými časťami série, tá by však ako celok mala byť zakončená, bohužiaľ však tvorcovia zjavne nedokážu pozornosť divákov upútať originálnejšími spôsobmi. | Po polovici siedmej série dostávam pocit, že moje sledovanie seriálu sa čoskoro premení len na pondelkové čítanie obsahu najnovšej časti. Pár svetlých chvíľ totiž ani zďaleka nedokáže zachrániť celok, ktorému podráža nohy rozťahaný a nudný štýl rozprávania príbehu, v ktorom namiesto šikovného prelínania dejových línií po vzore kvalitnejších seriálov na čele s Game of Thrones dostávajú aj tie najzbytočnejšie postavy nepochopiteľný priestor v podobe celých epizód. Zarytých fanúšikov neznalých predlohy si tvorcovia aj napriek všetkému rôznymi ťahmi pravdepodobne udržia (napríklad J.D.Morganom, ktorý je však len slabým odvarom komiksového Negana), avšak povedzme si na rovinu - na scéne je momentálne nejeden seriál, ktorý si svojimi kvalitami zaslúži omnoho väčšiu pozornosť, než táto potenciálom mrhajúca postapokalyptická telenovela. Slovenský dabing je veľmi rozporuplný. Na jednej strane je totiž vynikajúce dabingové obsadenie, na druhej však fakt, že pri mnohých nových postavách sa ich hlas po jednej či dvoch epizódach menil a jeho konečné ustálenie je pre kompetentných asi tiež veľmi náročné. Ešte horší je však preklad, ktorý sa časom (určite to bude aj zmenou štúdia) zlepšil, avšak v prvej sérii je to doslova jeden veľký prúser, za ktorý by mali tí, ktorí sa na ňom podieľali, dostať doživotný zákaz čo i len pomyslieť na túto profesiu (myslím, že pokiaľ niekto preloží vetu "It's like she's pissed at me all the time..." ako "Je to, akoby na mňa močila...", tak si nič iné ani nezaslúži). () (menej) (viac)

DragonnCZ

Seriál The Walking Dead, je famózní specialita s porcí akce, dobré atmosféry, strašně suprovými sepsanými postavami, který jsem za dlouho dobu neviděl, suprové zapamatovatelné momenty, vypjaté momenty a  napětí a pořádný drama, miloval jsem jak dlouho si seriál od prvních dílů udržoval svou kvalitu apod. Miluju na seriálu jak vyzobrazuje zombie tématiku a Robert Kirkman je prostě mistr, který vymyslel a posunul zombie žánr obecně. Když jsem šel sledovat Walking Dead nic jsem od něj nečekal a po první epizodě jsem byl nehorázně potěšen a po konci čuměl s otevřenou hubou jak je to sakryš úžasný. Seriál pojednává o zombie apokalypse pro mnohý to je nudný téma, ale po zhlédnutí to je suprový počin. Celým seriálem nás bude provázet Rick Grimes, a jeho postavu budu vždy milovat, i když já miluju hodně postav z tohoto seriálu, které se mi zaryly pod kůži, protože seriál se hlavně točí okolo postav, což je nejdůležitější aspekt celý show, a točí se to okolo dialogů, celý seriál má hlavně působit depresivně a zkaženě a lidé se chovají jak by se v realitě chovali, je strašně na těch postavách vidět jak si prochází svým vývojem, jak je apokalypsa zničila, kdy si pokládají otázku, zda je pro jejich syna nejlepší žít v tomto světě, jeho matka mu nedovolí dát zbraň do ruky, a pak se to zvhne, že Rick Carlovi řekne dětsví ti skončilo teď budem tomu čelit.. Taky seriál mi představil nejednoho záporáka, a ze všeho nejvíc se mi pod kůži vryl Negan, a tvrdím si říct jeden z nejskvělejších záporáků vůbec. 1 a 2 série je čistá dokonalost. Získalo si mě to kvůli horrorové tématice, nejedna lekačka za druhou, vynikající akce, a styl odvypravování. No a od 3 série s vězením mi to už tolik nesedělo, ale furt sem to hltal a dál od 4 série se už docela dost upustilo od horroru a bylo to jen už drama a do asi 6/7 série to jelo stejnou cestou a 7 série je prostě unikátní mým miláčkem Neganem. 8 série škoda mluvit a bylo vidět, že seriál potřebuje změnu a bum 9 série mě uplně odvařila změna showrunnera návrat ke kořenům seriálu a SPOILER kdo neviděli Rickova rozlučka bylo snad něco famózního a z Daryla mý druhý nejoblíbenější postavy se konečně stala mluvící plně fungující postava a převzal to tam a vlastně 10 série je ještěl o chlup lepší kvůli Šeptačům což byly nejfamóznější záporáci co se ukázali v seriálu prostě hrozný psychopati. 11 Série byla zprvu slabá a připravovala se na ten nejdůstojnější konec seriálů ever, který jsme nakonec dostali. Moje recenze na poslední epizodu bude mluvit za vše! Prostě a jednoduše miluju Walking Dead a byla to radost sledovat a naprosto sem si tento seriál na jeden zátah užil a nelituji ani jedné minuty sledování této skoro nekonečné telenovely xDD A jako TWD fanda musím i doporučit 4 dílnou herní sérii The Walking Dead od Telltale Games, která je stejně úžasná jako seriál. Jednoduše řečeno strašně si mě tento seriál získal a mrtě ho miluju. A ano seriál mě donutil si přečíst komiskovou předlohu, která je opět ještě víc famóznější jak seriál. Toť vše pro tuto recenzi. Zde hodnocení všech sérií: |1. Série = 10/10| - | 2. série 9/10 | | 3. série 8-9/10 | | 4. série 8/10 | 5. série 8-9/10 | | 6. série 8/10 | | 7. série 8,5/10 | | 8. série 6/10 | | 9. série 9/10 | | 10. série 9/10 | | 11. série 9/10 | A celému seriálu uděluji 10/10. PROSTĚ TO MILUJU. () (menej) (viac)

Ryuuhei

Nakonec celému seriálu udílím „jen“ 4 hvězdy za to, že mě některé série vyloženě nebavily. Dokážu říct, že jsem to měl prakticky pokaždé na přeskáčku - úžasnou se samými skvělými momenty a zvraty střídala slabší, která byla vyloženě o ničem a nikam děj neposouvala. Jsem rád, že jsem vytrval, protože zejména po časovém skoku, kde konečně zmizel Rick a další, které jsem od začátku nemusel, se z toho stal jeden z mých vůbec nejoblíbenějších seriálů, kde jsem si oblíbil jak postavy, tak i děj. Ten sice pracoval se stereotypem - někam přijít, tam udělat bordel, rozložit nějakou komunitu, narazit na záporáky, porazit je, a takhle pořád dokola. Ale tím, jak se zejména v posledních sezónách snažil děj o zajímavější zasazení a interakce, mě dokázal udržet u obrazovky a 24dílný závěr jsem hltal minutu po minutě. Ve světě zombie žánru jednoznačně nic lepšího neexistuje. Máme pár dobrých filmů, ale žádný ze seriálů nedokázal to, co Živí mrtví. Těším se na další příspěvky z této série! Má stále co nabídnout. 8/10 ()

Javad

Prvá časť (****) : Zombie fan nie som, zopár filmov s „živými mŕtvymi“ som však videl. Úvodná časť splnila moje očakávania takmer úplne. Zombíci vyzerajú perfektne, gore scény sú na vysokej úrovni, casting hercov super a celkovo technická stránka je veľmi premakaná (digitálne efekty, meke-up, vzhľad prostredia). Adrenalínovú akciu a nervy drásajúce scény však táto časť neponúkla (nehovorím, že tu žiadna akcia nie je, len nie je taká akú som očakával), preto zatiaľ 4*. Druhá časť (****) : Vlastne to čo som napísal k prvej časti platí aj pri tej druhej, s tým že pribudnú nové postavy. Tretia časť (***) : Viac rodinných vzťahov a kecania, skoro žiadna akcia – mínus 1*. Štvrtá časť (****) : Konečne poriadne mäso! Síce až ku koncu časti, ale predsa. Piata časť (***) : Opäť viac ukecanejšia časť. Šiesta časť (****) : Na záver prvej série žiadny veľký posun vpred ale ani vzad. Počas týchto prvých šiestych častí som mal mierny pocit sklamania, ale napriek tomu som THE WALKING DEAD rád sledoval a naďalej budem. Hodnotenie po prvej sérii : (****) // Druhá séria // Prvá časť (****) : Slušný rozjazd novej série, zombíkov a krvi je tu dosť, ale stále to nemá tie potrebné grády aké by si to žiadalo. Druhá časť (***) : Slabšie ako prvá časť, dúfam že to nebude takto upadať naďalej. Tretia časť (****) : Celú časť (ako aj minulú) mi to pridalo skôr ako rodinné drama, než zombie seriál, ale našťastie zaujímavý koniec to zachránil. Štvrtá časť (**) : Znovu slabá časť (a taktiež najnudnejšia). Ide to celé závratne dole. Žiadna akcia, nič. Stáva sa z toho bohužiaľ príbeh o ľuďoch žijúcich na farme. Piata časť (**) : Hľadáme mále dievčatko v lesoch (ktoré je už asi mŕtve) a pritom stále riešime či ju ešte má zmysel hľadať. Sem tam sa tu mihne niaky zombík a my mu rozdupeme hlavu... Šiesta časť (**) : Mizéria pokračuje, ale strieľanie do hláv zombíkov bolo dobré. Siedma časť (****) : No predsa sa to dá, ak sa chce! Posledných pár minút tejto časti bolo super. Uvidíme čo prinesú ďalšie časti. Ôsma časť (***) : Jedna dobrá scéna na konci v bare, zvyšok stará známa nudná výplň. Deviata časť (****) : Už som myslel že sa dobrej časti nedočkám, keby akcia a napätie zostali na takejto úrovni bolo by všetko ok. Desiata časť (****) : Viac akcie a napätia než minule a určite jedna z najlepších častí celého seriálu, síce to prišlo neskoro ale lepšie než nikdy, kiež by bola každá časť aspoň spolovice taká dobrá ako táto, konečne mi ti pripadalo ako zombie seriál a aj to čo sa odohrávalo na farme bolo dobré, len aby zas neprišiel útlm... Jedenásta časť (***) : Ako som predpokladal, útlm prišiel a znovu to len záver zachránil. Dvanásta a trinásta časť (****) : Tak musím povedať, že záverečné dve časti boli perfektné a vytiahli seriál znovu na vrchol. Hodnotenie po druhej sérii : (****) // Tretia séria // Prvá časť (*****) : Ako je už zvykom pri tomto seriály, prvá časť novej série je vždy vynikajúca, len či bude zvyšok aspoň spolovice taký dobrý. ()

KitFisto

Nevím. Vypadá to hustě, našlapaně, ale abych se přiznal zombiiků mám až na hlavu. Tolik filmů s nimi a teď i seriál. Díky ale radši moc né. ()

kurcatovium

Na jednu stranu bych rád dal lepší hodnocení, na stranu druhou mi v tom rozum brání. Námět, byť trochu klišovitý a rozhodně ne originální, je naprosto perfektní a první díl to jen podtrhuje, ovšem zbytek je spíš jen taková stafáž, aby se neřeklo. Z téhle tématiky by se při takovýchto možnostech zpracování dalo vytřískat MNOHEM víc. Je proto velká škoda, že většinu času se neděje prakticky nic. Začátek a konec jsou ale solidní a kdo ví, snad bude druhá série o něco lepší. EDIT: Druhá série je sračka, hodnocení šlo ještě dolů. ()

elanius

Zásadná chyba je hodnotiť seriál po prvej sezóne. Tá bola veru veľmi rozporuplná. Začiatok skutočne luxusný, tajomný, človek sa nevie dočkať ďaľšieho dielu. Celý charakter série sa začne meniť celkom rýchlo, a už myslím v teťom diely sa stane to čo som si myslel že bude trvať dve série. Záver prvej série by sa dal dokonca označiť ako sklamanie. Pomaličky sa však začína črtať aj to ako asi bude vyzerať druhá rada. A je to tak, skorej ako o bojoch so zombies a rôznych akciách je to seriál o osudoch ľudi v prostredí zombie apokalypsy. A v tomto ohľade ide o špičku so skvelými postavami a ich osudmi. Nechávam si ešte rezervu na ďaľšie diely. Update 8.12.2012>>> Pozretá prvá polovica 3. série. Tretia séria sa drží na rovnako skvelej úrovni ako druhá a znovu pozorujeme posun v smerovaní seriálu. Hlavne prvá séria bola asi najoriginálnejšia a veľa ľudí očakávalo hlavne boje so zombies. Druhá sa už niesla viac vo vzťahovej rovine v relatívne malej skupinke. Mne sa rovnako páči aj tá tretia. Začína to byť relatívne podobné napríklad seriálu Lost, objavujú sa "tí druhí", ktorí žijú v zvláštnom spoločenstve, v ktorom je ale skrytá tajomnosť. Dúfam, že celá druhá polovica sa bude niesť v ťažkej konfrontácií dvoch skupín. (8/10) ()

neoBlast

[První série] Řada jedna nabídla hodně nevyrovnané díly, které táhne dolů hlavně slabá a nezajímavá zápletka. Nechápejte mě špatně, mám chuť si sehnat komiks, spousta propriet je evidentně z něj přímo přebrána a pevně věřím, že v "neživé" grafické podobě působí božsky a hodně cool (nanesení smradu z mrtvoly a následný déšť), ale v hrané verzi jsem se prostě nudil v každé scéně, kde se nemrtví nevyskytovali. Všechna klišé na která si vzpomenete se zde najdou, všechny učebnicově politicky korektní charaktery se zde prohánějí. Navíc se všichni berou neskutečně vážně což zabíjí jakýkoliv náznak kulervoucnosti. A ta trocha gore scén dnes není ničím výjimečným. Když zombíky v seriálu, tak na place ve výtečném Dead Set. První sezóna 60 % ()

Hnedoocko

Ve skutečnosti nejsem milovníkem krváků, hororů a už vůbec zombieků, ale do tohoto seriálu dostali takové napětí, že když jsem šla náhodou kolem a chvilku jsem koukala, co že se to tam děje, už jsem najednou nemohla přestat. Napínavé od začátku do konce každého dílu, s dokonalým zakončením, které vyvolává spoustu otázek a čekání na další pokračování, to jsou muka. ()

Duoscop

Tak tohle tady opravdu chybělo, serial Walking Dead který vznikl podle stejnojmenného komiksu a který se od zombie filmu liší právě tím že jde o serial. Jedná se sice o ohranou písničku globální virové nákazy která kosí lidstvo a s kterou si skupiny přeživších musejí poradit, ale způsob jakým je v seriálu podán tento jednoduchý děj zastinuje. Děj popisuje také osudy jednotlivců a poukazuje na to že zde lidský život už nic, kromě jídla pro mrtváky neznamená a toto vše se odehrává když všude pochodují armády nakažených a lidská společnost se bortí v základech. Frank Darabont odvedl dobrou práci i když akce mohlo být trochu více ale to se dá přes dlouhou stopáž seriálu pochopit. Jako velký fanda tohoto žánru hodnotím zcela zaslouženě *****. Už se opravdu těším na další pokračování. ()

ivan bohatyr

První série docela slušná, 75%. Druhá série o dost slabší, 40%. Hlavně neustály blby kecy a dalši totální nesmysly a odporny natahování dílů, jen aby naplnili těch 45 minut ale zároveň, aby je to nestálo moc peněz nakonec vyústily v to, že ani druhou sérii nedodívám a přecházím na jiný, kvalitnější seriál. ()

Barvoj

Jelikož jsem příznivec jakýchkoliv zombie filmů počínaje Úsvitem mrtvých a komediálním Zombielandem konče, tak jsem byl docela zvědavý, jakou cestou se Walking Dead vydají a jestli lze na tématu zombie postavit nějaký delší příběh. Ukázalo se, že to skutečně lze a že to může být docela zábava. Osobně mi ale někdy vadí chování skupiny přeživších, se kterou se v seriálu potkáváme. I když si samozřejmě nedovedu představit, jak by člověk za podobných okolností reagoval, štve mě, že pojmy jako "presumpce neviny" nebo "pomoc bližnímu" jsou tady skoro sprostá slova a že každý (živý) cizí člověk je automaticky zaškatulkován do kolonky "psychopat" a buď vyhnán nebo rovnou popraven. Kdyby si hlavní postavy zachovali trošičku víc lidskosti, byl bych raději. Nicméně to je samozřejmě čistě můj názor. ()

jjpkohoutek

Byl by to moc krásný seriál, kdyby si tvůrci rozmysleli, kdo je nakažený, za jakých podmínek se promění, proč jdou po lidech a proč po zasažení odumřelé části hlavy (a ne fungujícího mozkového kmenu) umírají. "Dovolit si nemyslet, už nemůžu." a přece myslet nezačal! A že při bouřce zmoknou taky netuší? Jsou příliš na hlavu. Možná reálně na hlavu, ale s takovýma já čelit apokalipse nechci... ()

geklon

Opravdu jiný seriál...s předlohou je v lokalitách a tou nejhrubší dějovou linkou v souladu a tím to i končí. Postavy jsou jiné, nebo upravené k nepoznání.... Musím uznat, že tísnivá atmosféra je mrazivě vygradovaná a vizuální stránka jen dokonale doplňuje zbytek velmi ojedinělého projektu. První experimentální sérka jede hodně slušně od začátku až skoro do konce. Výhodou je počet dílů. Pouhých šest. Do druhé řady se mi už moc nechtělo. Bál jsem se, že po takovém úspěchu, se seriál stane na úkor kvality scénáře a vykreslování postav a jejich hořkých osudů, jen krmí pro masu necitlivých zevlounů.... Je pravda, že druhá porce Walking Dead jede v klasických seriálových principech a postupech. Najednou je z honby za přežitím skrz hordy zombíků, rodinné postapokaliptické drama. Které neutěšenost vyhrocených vzájemných mezilidských vztahů, či neschopnost se mezi sebou domluvit, prokládá postupným vybíjením hlavních či vedlejších postav.Druhá sérka je však pořád silná, ikdyž často prvoplánová a předvídatelná, je silná. Jiná. Ale stále silná. Hmmmmm. Ve vybíjení postav pokračujem i na začátku řady třetí. Vážně čumím jak vyjevenej. Přichází nové postavy, tak musí některé staré odejít. V třetí řadě se to záhadně zamotává. Tak zahádně, až mě to lehce znechuje, víc než tuny chcípáků, mrtváků, kousáku a pobných lehce sejmutelných. Přehoupnutí se přes první půlku třetí řady, připomíná trošku vývojem Lost. Naštěstí Walking Dead mají daleko větší sílu a schponější realizační tým. Navíc se zde některé postavy dočkají i zajímavých situací, ve kterých se zoufalé činy zoufalých hrdinů stávají překvapující, pro tak už prvoplánově šokující seriál. No nechme se překvapit kam až se dá zajít. A dá se zajít daleko. Třetí série je výborná. Možná ještě lepší než ta první. Tleskám. Plná napětí, zvratů, nových postav a rozmašírovanejch zombíků. Čtvrtá dávka má uboze předvídatelný a nudný začátek. Jeden z přešivších ve vězení chcípne a pokouše pár dalších...do toho nějaká ta infekce, že jo. Detektivní případ s uhořelejma.... a nekončící zástupy zombíků. A pak se objeví Guvernér, aby zabil mojí neojoblíbenější postavu. A pak sám chcípne. První půlka čtyřky je pro mě zatím nejhůř koukatelná. Má takovou odevzdanou atmošku a je přeplácaná a strašně nezáživná. Kéž by vychcípali všichni. Naštěstí dostává seriál v druhé části řady koule díky té nejdebilnější dějové lince, která nejspíš v budoucnu nabere směr hlavní dějová linka. Ty tři postavičky co maj za úkol dostat se do D.C. je vážně neohrabaně tak máklá až se konečně začínám smát a doufat, že bude i nějaká béčková podívaná. Jinak rozdělení hlavních hrdinů vnímám jako nevyhnutelný za to logický a dobře koukatelný krok. To však nic nemění na k faktu, že 4. je asi nejslabší. A úroveň této současné seriálové královny stále klesá. První díl již páté série byl jeden z nejlepších vůbec, ale až do novoroční přestávky, jsem dalších 8 dílů čekali, kdy konečně někdo z naší oblíbené skupiny padne. A to byla asi jediná napínavost, které do té doby seriálem vládla.V osmém díle jsme se naprosto nelogicky dočkali a o začátku druhé půlky 5. řady to pokračuje. Ach jo, seriál s výborný potenciálem, zkrátka počítá s extrémní porcí sérií a proto se zkrátka šetří a totálně nepochopitelně mrhá potenciálem hlavních postav. Nevermore 134 má v pravdu v tom, že každá série WD je úplně jiná. Pátá série je, ale vážně místy až komická, tím kolik chyb v ní je. Snad v každém druhém záběru je tolik nelogických hloupostí, že to snad ani tvůrci nemůžou neregistrovat. Jsem vážně zvědav zda úrověn seriálu zahrání Negan a nebo jí totálně pošle do hoven. 1. řada 85%, 2. řada 80%. 3. řada 89%.. řada 4. 75%. 5. řada 71%. řada 6. 79%. řada 7. 74%. řada 8. 64%. () (menej) (viac)

lennyd

Zhlédnuty 3 řady / 35 epizod . Svět už nikdy nebude stejný. Mrtví už dále nepoléhávají ve svých hrobech, ale žíznivi po krvi se potácejí po světe, pronásledující těch pár živých, kteří už brzy budou stejně mrtví. A nebo živí mrtví. Šerif Rick (Andrew Lincoln) se svojí rodinou, blízkými i náhodně potkavšími, bojuje proti mrtvým, živým a nakonec i proti sám sobě ... Filmy (a seriály) o zombících mám hrozně moc rád, a tento seriál, v produkci Franka Darabonta (mimochodem, kolik znáte režisérů, kteří jsou zde na čsfd celí "červení") si z tématu bere jen to nejlepší. 1. řada - už od prvního dílu je jasné, že se tu nikdo nebude s ničím s.át, a od první scény se zombíci valí proudem. Seznamujeme se s postavami (z nichž pár přežije nečekaně až do pozdějších sérií, a pár holt ne), přičemž Andrew Lincoln a Jon Bernthal předvádějí mistrovské dílo. 2. řada - značně prořídlá skupina se usidluje na farmě Dr. Hershela, čímž se rozrůstá o několikero nových členů a z toho plynoucích hádek i lásek, a neutuchajícího (i když drobet klidnějšího) boje proti zombies. 3. řada - po zničení farmy se skupina usazuje v "opuštěném" vězení, aby odsud vedla boj nejen proti nemrtvým, ale hlavně proti zákeřnému vůdci nedalekého města a jeho soukromé armádě... ()

MikyAff

Tenhle seriál mi hrozně štve v jedné věci. Má skvělý potenciál, ale někde strašně málo využitý. Jsou díly, kdy se řeší jenom všechno kolem až na zombíky, ale já chci nejvíc ty zombíky! Hlavně ty hodně zmutovaný a ošklivý. A proč sakra nikde neni zombie mimčo?! :D Z 1.série jsem byla strašně nadšená, u druhé to trošku opadlo a třetí jsem zkoukla letem světem, abych si ji mohla odškrtnout. Teď aktuálně sleduju 4. sérii a zase se to aspoň trošku vrací do starých kolejí a z některých dílů jsem nadšená. Tak uvidíme, jak to nakonec skončí. Každopádně je tam několik postav, které si zamilujete a někdy je to hrozná chyba, protože vzápětí umře! :D Tady jde jen sledovat a držet svým favoritům palce. Doufám, že pátá série nebude na úrovni 2. a 3.. Prosím. Edit: 5. série už mě zase naprosto nadchla a ponořila do děje. Nemůžu se dočkat další! ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021