Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa K1NGSLAYER k tomuto seriálu (52)

Season 1 (2010) (S01)

Úvodní série nás krásně zasvětí do světa (ne)mrtvých. Ihned jsem si zamiloval hlavní postavy a neskutečně rychle mě to dokázalo vtáhnout do děje. Dostatečná dávka akce a napětí tomu dodává kvalitu, díky které si to fanoušci zombie (ať už her či filmů) zamilují. ()

Staré dobré časy (2010) (S01E01)

První pilotní díl je prostě bomba. Celkově ten příběh, jak se Rick probudil v nemocnici je více než zajímavý. Tohle je prostě geniální start celé série Živí mrtví. ()

Pach krve (2010) (S01E02)

Krásné navození na první díl. Únik z Atlanty se partičce nově spřátelené s Rickem parádně povedl. Tady nejde prostě nic vytknout. Energické, akční a zajímavé. ()

Krátké shledání (2010) (S01E03)

Tady to začíná trošku upadat. První 2 díly maximálně energické, ale tento? Objevuje se zde Daryl, kterého si hned od prvního setkání oblíbí asi většina z nás. 5 hvězd tomu nedám, nemělo to takový ten vibe jako předchozí části. ()

Rukojmí (2010) (S01E04)

Tak se nám to probralo a čtvrtý díl opět nabírá na otáčkách! Atmosféra zničené Atlanty je prostě vynikající a akčních scén nám zde taky nechybí. Konec dílu je ještě zajímavější a probudí v divákovi napětí do toho dalšího. ()

Lavina (2010) (S01E05)

Tato epizoda mě skoro vůbec neoslovila. Od začátku až do půlky se tu jen truchlí, akce poměrně žádná a ten velký BOOM přichází až na konci. Po těch dvou slabších epizodách doufám v opak. Nejlepší scéna byla z CDC, kde se doktor nejspíš snaží vynalézt lék. Škoda, že je ta scéna jen tak krátká. ()

Testovací subjekt 19 (2010) (S01E06)

Wow! Tato epizoda byla parádně udělána co se týče scénáře. Škoda, že jsme se o tom viru nedozvěděli něco víc. Třeba odkud přišel a tak podobně. Posledních pár minut bylo hodně vyhrocených a napínavých. Skoro si koušete nehty a čekáte, co se stane. A ta destrukce CDC? Prostě úžasný záběr! ()

Season 2 (2011) (S02)

Těžko říct, která série byla lepší. Nedokážu se pořádně rozhodnout. V obou byla dostatečná dávka akce, ale také nespočet zbytečných dialogů (to převážně v této sérii). Pořádně se tu ani nic nestalo, průběh jen na farmě, sem tam někde v přilehlém městečku, ale nenudí to (až vyloženě na některé epizody). Nejvíc jsem si tu oblíbil Daryla, Glenna a Hershela, prostě taková hodně povedená čtyřka, společně s Rickem, který u mě vede již od prvního dílu. ()

Cesta do neznáma (2011) (S02E01)

V každé partě je někdo, koho prostě a jednoduše nemůžete vystát. V této partě je to nepřetržitá hysterička Andrea, díky které jsem měl chuť dát hlavou o zeď.Ještě že tu bylo plno příhodných scén, které tuhle nesympatickou herečku převálcovaly v kvalitě tohoto dílu. Prostě super, nemám nic důležitého na vytknutí. ()

Krev mé krve (2011) (S02E02)

Po první skvělé epizodě v této sérii přichází na řadu trošičku nudnější díl. Sice jsme se posunuli trochu dál (farma Greenových), ale mohlo to být lepší (minimálně tak jako předchozí epizoda). Něco zajímavého se děje až na konci, proto si to mých 5 hvězd nezaslouží. ()

Zásah v pravou chvíli (2011) (S02E03)

„So do we ring the bell? Looks like people live here.“ - Zatím nejlepší hláška z celého seriálu. Bohužel, ale také jeden z nejslabších dílů. Kromě scén se Shanem a Otisem se tu nestalo vůbec nic zajímavého, co by mě oslovilo. Shane se opět ukázal jako totální had a tím víc se mi líbí. Sice to pěkně hnusně odnesl Otis, ale asi lepší, než aby to odnesl Carl. ()

Čerokézská růže (2011) (S02E04)

Ale ne, tento díl se zase moc nepovedl. Sice se tu trochu kombinují vztahy mezi Rickovou skupinou a lidmi z farmy, ale opět se tu krom vytahování mrtváka ze studny nic závratného nestane. Chvíli jsem myslel, že Daryl najde konečně Sophii, ale ono zase nic. Jako dá se na to dívat, ale trocha akce by zase neuškodila. ()

Chupacabra (2011) (S02E05)

„So, you believe in a blood sucking dog?“ „You believe on dead people walking around?“ Tyto hlášky mě dostávají. Daryl jako hlavní postava tohoto dílu tomu dodává úplně jiný nádech. Konečně se stalo něco akčního. To, jak spolu s Merlem hovoří je také zajímavé. Daryl se od tohoto dílu prostě a jednoduše stal mojí oblíbenou postavou. Konec nás určitě přivádí k další epizodě, takže velké plus, konečně se něco začíná dít. ()

Tajemství (2011) (S02E06)

Nic moc. Epizoda bez špetky zábavnosti a stěží jsem tomu dal 3 hvězdičky za Glenna. ()

Stodola (2011) (S02E07)

Sice díl plný dialogů, ale nebyly vůbec nudné, spíše hodně atraktivní. Konec hodně překvapující. Za tohle cením Shanea. Nebýt jeho, nejspíš hledají Sophii celou věčnost. Velmi parádní epizoda, zatím nejlepší z celé druhé série. ()

Nebraska (2012) (S02E08)

Rozhodně to nemá na předchozí díl, přesto nám nabízí mnoho zajímavých dialogů s tím nejzajímavějším na konci. Škoda jen, že se v první části epizody nic nedělo. ()

Přestřelka (2012) (S02E09)

Paráda, hned úvodní scéna vás vtáhne do toho napětí, které je pak propojeno celou epizodou. Shaneovi začíná hodně šplouchat na maják a z toho taky usuzuji, že další díly nebudou vůbec nuda. Věřím tomu. ()

Víc než dál (2012) (S02E10)

Pomalu jsem poslední díly začínal mít trochu rád Andreu, poté, co jsem jí v první epizodě chtěl ukopnout hlavu. Zde se opět ukázala jako největší kráva. To jen tak mimo, jinak díl povedený, žádná nuda, pěkný poměr akce/klídek v podaní Ricka a Sheana a situace vyvíjející se na farmě. Jo, tohle prostě baví! ()

Jeden rozhněvaný muž (2012) (S02E11)

Věděl jsem, že to, co udělal Carl nezůstane bez následků. Velká škoda jedné z mých oblíbených postav. Hodně slušná epizoda. ()

To lepší v nás (2012) (S02E12)

Poslední epizody v této sérii jsou prostě super! Výjimkou tomu nebyla ani táto. Přípravy na zimu vrcholí v plném proudu a Shane se rozhodl, že si zahraje na ještě většího hajzla. To se mu ale nevyplatilo. Parádní zakončení tohoto dílu. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021