Walking Dead - Season 11 (2021) (séria)

Odpočívajte v pokoji (S11E24)

(epizóda)
  • Česko Odpočívej v pokoji (viac)
USA, 2022, 1 h 5 min

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Greg Nicotero

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Jeffrey Dean Morgan, Cooper Andrews, Eleanor Matsuura, Nadia Hilker, Andrew Lincoln (viac)

Agresívne zombie si razia krvavú cestu Spoločenstvom. Nemilosrdne sa vrhajú na ľudí a zanechávajú za sebou krvavú stopu. Mercer uviazne vo väzení, kým ho Max a Princezná neoslobodia. Spolu s Ezechielom, Maggie a ostatnými teraz musí bojovať nielen proti Pamele a jej stúpencom, ale aj proti armáde krvilačných zombie. (TV JOJ)

Olík

Dvanáct let to spolu táhneme v dobrém i zlém! Dvanáct let! Moje vlastní dcery se mnou nejsou tak dlouho a vy my uděláte tohle? Takhle se rozcházejí nejlepší přátelé? Upoutávkou na další projekty? Tohle bolelo. Čekal jsem něco velkého. Vzpomínky, slzy…já nevím. Takhle se to prostě nemá dělat….není to fér vůči fanouškům. ()

Daiker

Hraní na city a sentiment na mě moc bezabralo...... Mělo to skončit šeptači a pak mohli být ty filmy s Rickem, který je asi v New Yorku nebo Chicagu..... Postavy už nebyly tak zajímavé, sice smrt XXXX zamrzela, ale už to prostě není ono..... ()

tomik99

Vůbec nevím, co si o finále myslet. Rozloučení to bylo pěkné a brečel jsem jako želva. Se seriálem jsem prožil 12 let života a doprovázel mě v odlišných etapách. Jenže toto finále bylo poněkud zvláštní. Celá zápletka v nové komunitě kráčela k podivnému konci, což se tady jen potvrdilo. Pamela byla jako záporák hrozně slabá. Horda a její zničení pomocí hnusného digitálního ohně a otřesného CGI si mohli tvůrci odpustit. A radši ty prachy nacpat někam jinam. Ještě tu máme pár nelogických scén, kdy postava padá, bojuje jako Rambo, skáče na okap. Někdy jsem nevěděl co si myslet. Posledním pár epizodám chyběl nápad a nový konflikt, který by nerecykloval problémy v komunitách, které jsme již viděli. A od návratu Ricka jsem si sliboval více. Jsem rád, že jsem ho viděl, ale dojemný konec a rozlučka s Judith by byla údernější. Toto finále zanechalo ještě více otázek a já vám nevím, ale já na to jejich "expandované universum" moc už chuť nemám. ()

Cooller

velice odflaknuté. Bohužel, misto finale posloužila tahle epizoda jenom jako prostor pro upoutavku, pro nadchazejici expanzi the walking dead universe a nove hned 3 oznamene serialy. Je to bezpochyb ten nejdelší trailer co jsem kdy viděl. ()

Najt

R.i.p je svým způsobem nehorázná jízda. První půlka je špičková zombie řezanina. Ne že by kousky lítaly vzduchem, ale ta akce je výborná. Tohle opravdu atmosférou byl návrat do prvních sérii, a akcí ještě lepší jízda, než na začátku. Druhá půlka nastolila melancholickou notu, která mohla být silnější. Zkrátka je to konec, konec 12ti leté usilovné práce. Většinou každý konec delšího seriálu hraje na podobnou notu. Mě jen zamrzelo, že mě to nerozplakalo. Emoce mohly být silnější. Každý normální člověk má emoce, a pokud Vám někdo zahraje na notu dojetí, musí Vám to dělat dobře. Komentáře typu "byla to melancholická sračka" a k tomu hodnocení ODPAD, tak to může dát jen bezpáteřní,  chladný hovado. Potěší i náznak pokračování, které se dělí na 3 fronty, tady známé důvod proč jen o Darylovi. Také potěší rozloučení a poděkování od hlavních postav a co překvapí je pak 3 minutová pasáž dvou hlavních postav, které odešly pár řád zpět. Ano, on se na poslední díl vrátil a žije !!!! Což samozřejmě víme, ale teď už i oficiálně. Takže za mě skvělé finále, které sice mohlo být velkolepější po emoční stránce, ale v podstatě to dopadlo tak, jak si od první řady přály hlavní postavy. Da se říct, že to skončilo správě a naděje na lepší život se vyplatila. Takže jakýsi happyend, já upřímně čekal sadend, ale to je už jenom můj problém. Takovýhle konec mě nevadi. Naopak, postavám jsem to přál. ()

hrumsrt

Až mně bude nejhůře, tak tohle bude jedno z prvních, po čem sáhnu... Tohle je závěr pro nás, pro fanoušky, my dostaneme, to co milujeme a tajně si přejeme.. Já jsem došel cíle, po takové době mi padá kámen ze srdce, jelikož tohle je nádherné.... Není to ani zdaleka nejlepší epizoda seriálu, neodpověděli na všechny otázky, ale došli tam kam měli. Co bylo jen představou stalo se realitou. Nic mi nikdy nebude chybět více. Jsme ti, co žijí. ()

toty

No konečne to máme za sebou...  Po 12tich rokoch finále také aké som v podstate čakal. Už seriál GoT pokazil záver a v TWD to nebolo ináč. 1. až 7.séria bola najpozerateľnejšia, hlavne prvá megasuperská 1.čast 7. série ktorú neprekonalo v tomto seriály už nič. Ostatok boli len tahanice, sem tam bezduché prdy smer Hiltop, Alexandria, oprava motorky, lapanie myši a iné... Grandiózne finále sa nám bohužiaľ nekonalo a ani smrť postavy to nezmenila. TWD už dávno odbočil od svojho základu a zbytočne natahovanie častí a nuda tomu tiež moc nepridalo na úspechu. V podtitulkovej scéne nás sice nalákali na 3 spin offy ale uvidíme čo z toho vzíjde. ()

Scarecrow7

Tak tohle bylo neskutečné zklamání, ani nevím, jak to mohli vůbec vydat. V prvních pár minutách jsem si říkal super, nebojí se toho, sem tam i nechají někoho zemřít. Ale to moc dlouho nevydrží a nakonec je z toho opět jen klasická povídačka, kterou vidíme posledních 5 sérií. Bohužel se opět jednalo o nudu, vcelku o ničem. Nesmrtelné postavy jsou stále nesmrtelné a víceméně the Whisperers během jednoho dílu zabili tolik postav, co linka s Commonwealth nezvládla za tu jednu nebo dvě série o minimálně 24 dílech. Za mě jedno z nejhorších zakončení seriálu vůbec, ale zase konečně můžeme říct, že už je snad The Walking Dead konec. Na spinoffy rozhodně koukat nehodlám, beru to za uzavřené. Škoda. ()

jim_clark65

"meh", stačí asi len toto vyjadrenie. Potom, v akom stave odovzdal Gimple túto šou svojmu nástupcovi môžeme konštatovať asi jediné - zrejme by sa to dalo urobiť aj trocha lepšie. Kangová sa vyhovára na rozpočet a rôzne iné formy slučky okolo krku od AMC ale taktiež bolo vidno, že sa to ako-tak dalo zvládnuť (do istej miery je to vidno v 9. sérií). Na druhú stranu sa jej úspešne podarilo tento seriál premeniť na istú variáciu CW šou, ako výzorom (kamerou a štruktúrou záberov), tak scenárom a dramaturgiou. Posledná časť je toho opätovným dôkazom, pretože väčšina rozpočtu (ktorý už bol dosť ohraničený) šla s najväčšou pravdepodobnosťou do CGI efektov výbuchu časti Commonwealthu (čo pripomínalo graficky nejakú hru z PS3ky). Smrť jednej viac hlavnej postavy (SPOILER - Rosita) bola nie veľmi dobre spracovaná a vymyslená, najprv je to vygradované do pocitu, kedy má zomrieť a potom sa heroicky znova objaví s gýčovým hudobným "podmazom" a na oko prežije všetko so scenáristickým štítom, akým oplývali len niektoré vyvolené postavy (Rick a spol.) - neskôr zistíme, že daná postava to aj tak "dostala" a tým pádom zomiera. Dávalo to pocit, akoby si herci ťahali zápalky ešte pred písaním tejto epizódy aby bola vo finále predsa len nejaká smrť významnej postavy. (pravdaže pri osudovom ťahaní neboli prítomní herci Carol, Daryla, Negana a Maggie, pretože tvorcovia oznámili početné spinoffy ešte pred skončením hlavného seriálu a tým pádom kompletne "zabili" akékoľvek napätie, ktoré mohlo panovať až do posledných minút seriálu)   V závere: suma sumárum, dobré spomienky budem mať asi len na rozmedzie 1.-6. série, kedy bol seriál vo svojom najväčšom rozmachu, neskoršie série to už skôr zhoršili a mierna renesancia v 9. sérií len naznačila posun inam, ktorý mne osobne dával pocit kompletne iného seriálu. Hádam sa Gimple posnaží a tie spinoffy urobí aspoň ako tak stráviteľnými, pretože jeho nedávne projekty bohužiaľ neboli žiadne terno. ()

GejmronCZ

Wow, tady u toho dílu jsem bulel jako želva. Nevim proč se to říká a jaký to má opodstatnění, ale prostě na mě to bylo hodně. Bylo to fucking úžasný! I tu předchozí epizodu jsem bulel, ale tady... jako hustý. Já už čekal, kdy bude konec a ono to furt jelo dál a já se nemohl nabažit. Teď jen shlédnout ostatní seroše z tohohle univerza a bude to supr. Když ta pizda předtim trefila Judith, tak jsem se reálně bál, že je po ní, ale i tak dokázala pak zavřít dveře s dírou v sobě. Další badass moment pro ní. Normálně je celkem škoda, že to nedostalo 12. sérii, protože by si jí to zasloužilo, ale vzhledem k tomu, že na některý otázky maj odpovědět jiný seroše, tak uvidim. Nicméně z aktuálního pohledu je to škoda. Ehm... "Byl jsem zde." ()

Fender

Seriál se dlouhou dobu natahoval a na vhodný konec jsme čekali opravdu hodně dlouho. Musím říct, že tato poslední série nebyla vůbec špatná, našlo se tam několik výborných scén a emočních petard. Nové postavy  byly v podstatě úplně to samé, co jsme viděly v předešlých sériích, což bylo docela zbytečně předvídatelné. Nejzajímavější postavou stejně zůstává Neagan, jehož příběh a vývoj postavy je snad to nejlepší, co jsme mohli v posledních sériích vidět, jiné postavy tam jsou už zkrátka jen pro zapsání prázdných stran ve scénáři. Je dobře, že už se příběh zde dostal ke konci a tvůrci se konečně rozhodli to utnout a myslím si, že to bylo důstojné. Ač jsem si trochu konec představoval jinak, tvůrci mohli být na postavy a jejich konec více přísnější, ale říkám si však, že víc toho snad už ani nebylo potřeba. Konec je alespoň nostalgickým ohlédnutím za tím vším, co jsme vše mohli se seriálem prožít. ()

AnubisFSH

Poslední díl ve mně místo lítosti z toho, že vše končí a nadšení z kulervoucího závěru, zanechal akorát hořkou pachuť toho, že jsem se díval na hodinový trailer na další seriály z walking dead universa. ()

kaldaf

Abych shrnul 11 sérii, hodnotím ji neutrálně, nebyla to dle mého taková akce, jakou jsem si představoval. Co se týče zakončení TWD tímto dílem, tak dávám 2/5, zachránil to jen konec. ()

DanielKubica

Začátek se zdál, že tento díl bude pecka, avšak ten konec ? Neměli snahu to ani nějak propojit ? Myslím, že jako finále 11. letého seriálu si toto nezasloužilo. Takže, i vracení známých postav bylo za mě zbytečné.. ()