Život věčný

• USA Eternal Life
Česko, 2009, 13 min

Réžia:

Hana Nováková

Reportáž o věčnosti - reportáž o nereportovatelném. Fenek Felix, hvězda časopisu Pestrý týden, žil pouhý rok, jeho věčnost v expozici už trvá téměř 80. Reportáž o tom, co se ukrývá ve zdech Muzea a také o tom, že od mravenečníka velkého může být k autodomestikantovi člověku pouhý krok ... (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Tak tady si asi někdo pomýlil žánrové zařazení (prý horor…ani omylem). Jinak jde určitě o zajímavé video – návštěvu muzea a kromě vystavených vycpaných zvířat se divák může mrknout i do „dílny“ samotného preparátora. Ti co mají v oblibě podobné věci, jistě ocení kvalitu tohoto snímku. Já mám však mnohem raději živé zvířata. ()

Jezinka.Jezinka

Palacký má mozek ve špiritusu. A ten špiritus se pravidelně doplňuje. Opravdu. Mravenečník velký je opravdu velký, vždyť to paní kustodka jasně říká. A hroch, hroch se, milé děti, bojí o své bytí. Pejsek Bjok, ten se nebojí ničeho, jenom nechce čekat před muzeem. Fenkovi Felixovi už je všechno fuk, protože žije svou věčnost coby muzejní exponát. Čumák na čumák jsou si minulost a současnost podobné, ale Bjok je přeci jenom hezčí. ()