The Devil Rides Out

• USA The Devil Rides Out (viac)

Simon, synovec Vévody z Richeleau, se zaplete s nebezpečnou skupinou satanistů a má být "pokřtěn" a stát se služebníkem zla. Vévoda se sektě postaví a stane proti jejich ďábelskému vůdci Mocatovi. (liquido26)

S.Quentin QUALE

Uznávám, že se jedná o jeden z nejpoctivější okultistických filmů, se kterými jsem se setkal, ale sakra, mě to vůbec nebavilo. Ze začátku jsem byl příjemně napnutý, co bude, ale pak se začal děj jaksi protivně cyklit, takže jsem měl pocit, že se dívám na to stejně už po několikáté znovu. Christopher Lee je zde v kladné roli "všady byl, všecko zná" dost minimalistický, přičemž jeho výkřiky "No!" už mně ke konci způsobovaly rollera na nehtách u prstů na nohou. Tohle mi nesedlo, ale pochopím ty, kterým se přihodí opak. 49% ()

Campbell

Stejně jako Bloody satanistický horory moc nemusím, nicméně tenhle se povedl téměř na jedničku. Je tu výborná atmosféra která by se dala krájet, film nijak moc nenudí a sem tam je tu fakt strašidelná scéna. Fisher je kvalitní režisér a umí vybudovat napětí. K tomu mu sekundují výborní herci v čele s Leem. ()

Anderton

Podobne, ako Dracula, je aj ďalší Fisherov film s hororovou tématikou, ktorý som od neho videl, akčný, plný dialógov a sýto farebný. Ťažko ho dnes považovať za horor a zaujímalo by ma, ako Hammerovci pristupovali k svojim dielam. Či im išlo o to, vystrašiť diváka, alebo o štylizovanosť a zaujímavé rekvizity, charakteristické pre danú tému. Najväčšou chybou Diabla nie je jeho až rozprávkovosť a neschopnosť vystrašiť, ale naivné trikové zábery, ktoré by tu kľudne byť nemuseli a vyznenie filmu by bolo rovnaké. Neviem, či si pri vtipných pohľadoch záporáka, ktorými ovládal svoje ovečky, robili tvorcovia srandu z psychiatrov a hypnózy, alebo poukazovali na ľahkú manipuláciu ženy mužom a naopak, natoľko tvorbu Hammeru a jeho filmovú reč v druhom pláne ešte nepoznám. Diabol je každopádne film, ktorý má vďaka akčnosti (automobilové naháňačky, bitky) a pestrým rekvizitám a kostýmom vysokú mieru zábavnosti a rýchly spád. ()

darkrobyk

Jistě, má slabost pro hammerovky vystřeluje hodnocení co nejvýše. Kombinace satanského a gotického horroru se zdá býti tou nejlepší. Sekta v čele se skvělým démonickým Mocatou (Charles Gray - jak mu ti padouši výborně šli!) vyvolá nejprve démona, posléze se dostaví sám Satan (byť v podobě mendelského kozla moc strachu nenažene) a do třetice ten, kdo bere život i duši. Nevadí ani absence nahoty a lidské krve, jelikož jsou vyváženy temnou atmosférou, mrazivou hudbou (James Bernard, jeden z nejpovolanějších), patřičnými kulisami, mlhou i bouří. Ch.Lee stojí sice na straně dobra, leč cosi démonického vyzařuje z jeho tváře a jeden se nemůže ubránit dojmu, že až otevře ústa, objeví se dlouhé špičáky... Kvalita od Hammera, která ale nefanoušky možná až tak neuhrane. ()

Bloody13

Hammera mám radši gotickýho, satanistický horory taky moc nemusim, ale tomuhle kousku jsem dal nakonec šanci. A dobře jsem udělal! Terence Fisher a Christopher Lee jsou totiž zárukou kvality, a ani tady tomu nebylo jinak. Super bylo, že film odsejpá hned od začátku, pořád se v něm něco děje, nechybí ani trocha akce v podobě automobilových honiček a dokonce tu vystupuje obrovský pavouk, takže v tu ránu jsem byl prostě v sedmym nebi :) pátou hvězdu nedám jenom z toho důvodu, že to celé skončí tím nejneoriginálnějším způsobem. ()

• Tanith (Niké Arrighi) je při obřadu polita krví. Po příchodu do domu Eatonů není ale po krvi ani památky. (Litsarch)
  • Americký název byl změněn na "Devil's Bride" (Ďáblova nevěsta), protože původní název filmu zněl příliš jako western. (liquido26)
  • Christopher Lee naléhal, aby Hammer natočili film podle Wheatleyho románu, a tak mu společnost vyhověla. (liquido26)