59-184-84

(študentský film)
  • angličtina 59-184-84 (festivalový názov)
Dokumentárny / Krátkometrážny / Komédia
Česko, 2009, 24 min

Portrét věčného “lůzra” - člověka, kterému ujel vlak, avšak nepřestává čekat, protože něco se musí stát! Personifikace lidství v podobě černé díry, která požírá sama sebe. (oficiálny text distribútora)

Mylouch

"Co z toho mám, že žiju stá-á-le sám, Praha-Vinohrady, Chodská 14, pátý patro bez výtahu" (Šlitr-Oči sněhem zaváté)? O muži, jehož největším peklem je, že není průměrný. Sebeironická zábavička, hořkosladká jako život. ()

ghatos

Tragédie a komedie zároveň. Škola a inteligence nerozhoduje při získávání partnera, je to čistě iracionální záležitost :). 80%. ()

Gekacuk

Dosavadní život a současné činy pana Jiřího Neumana svědčí o tom, že ne vždy se počet získaných vysokoškolských titulů rovná vysoké inteligenci. Pan Jiří žije svůj život opožděně. Teprve na prahu šedesátky si uvědomuje, že mu chybí láska, rodina, žena, dítě. A chce všechno dohonit. Neuvědomuje si, že má přehnané požadavky na budoucí partnerku. Jeho komentáře ohledně žen jsou velmi zábavné. Je dobré, že režisér nechal mluvit jen pana Jirku. Další doprovodné komentáře by mohly celému dílu jen ublížit. ()

ZkuKol

Krátký dokument o zajímavém starším pánovi, jenže nepostrádá osobitost a jasně vytyčený pohled na svět. Ale spíš než o film jde o oživlé fotografie, protože kamera se ani nehne, interakce buď žádná, nebo zbytečná (holičctví) a monology začínají být postupem času nezáživné. Přesto mě Lukáš zaujal a těším se na jeho další práci... 35% ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Reklama na sebevraždu. Ani komedie ani dokument, jen velmi černý emotivní experiment. Ne pro každého. ()

BuddyO

Když se člověk dívá na příběh někoho tak zatrpklého, tak ho určitě může litovat. Ale hlavně si uvědomí co všechno vlastně sám má a o co by nechtěl přijít, aby nedopadl ještě hůř. Jen by mě moc zajímalo, jak vysoké ego je potřeba k tomu, aby člověk svůj bídný život ještě prezentoval před kamerou. Z tohoto pohledu má "hlavní hrdina" můj obdiv. Nebo spíš údiv? 4* - 75% ()

HanaM.

Moje hodnocení je možná trochu zkreslující, pět hvězdiček za dojem. Dojem z pozorování úžasně sebeironického pána s černým humorem, kterak se seznamuje online se ženami a žádá ministerstvo o vlastní popravu. Některé pasáže z filmu se mi však zdály hloupě strojené, například když vykládal kadeřnci o tom, jak poznává ženy, nebo když ho natáčeli ve vaně. ()

nelino

Při sledování filmu člověk pocítí takové šílené nechutenství a odpor k tomuto VŠ (zvláště v případě pokud jste žena..viz jeho "pohled lovce" když číhá na poště). Dokument samozřejmě zaujme, téma a postoj jaký k němu tento pán má by nenechal nikoho klidným, dojem samozřejmě zanechá a vzbudí alepspoň nějaké pocity narozdíl třeba od jiných snímků. Na druhou stranu je ale dobré uvědomit si, jak prvoplánově vtipný tento dokument je. Už při prvních slovech dokumentovaného muže je jasné, že se divák bude příštích pár minut smát pokaždé, kdy starý mládenec díky své drzosti vymyslí další akci (domácí příprava, zbrojní pas atd.) ()

only_serials

Bilance setkání s paní Naďou: Tělesně i duševně nevyhovující!... zbrojní průkaz :D... Jinak po filmařské stránce výborný... co se týče obsahové stránky, tak snad jen že nezbývá než doufat, že za 30 let na tom nebudu stejně jako Jiří Neumann a nějakou se mi podaří ukecat aby semnou vydžela.. :) ()

Merzin

Viděno na MFDF v Jihlavě. A přidám pár bonusů z rozhovoru s režisérem :) Hlavní hrdina se sám ozval Heleně Třeštíkové s tím, že jeho život je natolik zajímavý, že stojí za zfilmování :D Pro nedostatek času předáno autorovy. Záznamník Jiří ve skutečnosti nepoužívá. Je to filmařský kompromis, ale vše co tam hrdina řekne má zapsáno ve svém deníku. Hrdina se neúspěšně hlásil na FAMU, ale herec by asi nebyl špatný, protože velice ochotně a s přehledem plnil přání pana režiséra... Doporučuji aspoň jednou v životě shlédnout :) ()

PanNafka

Hlavní hrdina je sice svérázný vůl (a v jistém slova smyslu zajímavý svérázný vůl), ale celkové pojetí, to za moc opravdu nestojí... ()

Cerbajz

Kdyby to nebyl dokumentární film, byla by to vlastně skvělá tragikomedie, takhle je mi toho pána docela líto, ale tak nějak celkově. Nemá někdo zprávy, jak to s ním nakonec dopadlo? Jo a některý záběry byly fakt skvělý! ()