Milovaní

(festivalový názov)
  • Austrália The Loved Ones

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

Miagy

Vynikjúci neamerický horor, s výbornými hereckými výkonmi, ktoré v dnešnej dome v hororoch dosť absentujú. PLUS: neamerický horor, zaujímavý námet, konečne bez stupídnych chýb v správaní postáv, fantasticky nechutní záporáci. HUDBA !, MINUS: možno trocha prílišnej morbídnosti. ()

Tormentor665

Tahle slušná torturka na mě udělala dojem. Je to sice přitažené za vlasy, což k podobnému stylu patří, ovšem stejně to zůstane v mysli. A to jak zvrhlým onanistům, tak i žiletkovým sebeřezačům:-) ()

Knor

Špičkovej horor. Konečně Hana Montana podle mýho gusta.... ne vážně, Robin McLeavy by měla dostat oceněný za takový výkon. Vyšinutějšího magora si těžko představíte navíc je to hezká holka, takže se na ní moc dobře kouká. Celkově to byl herecký koncert od zmiňované vyšinuté holčičky po toho supr kluka co úspěšně zbalil tu svojí metalačku, a který fungoval jako zábavná vsuvka. Perfektní exploitation nejen pro mladé.... ()

Megynka

BOMBA! Tohle opravdu musí nadchnout opravdu každého, jak milovníky nechutných mučení, tak i romantických filmů, haha ... navíc jako bonus žádné zbytečné mluvení, což byla paráda. Opravdu povedený film, úžasní herci (hlavně psycho dívka) a zajímavý příběh. ()

chlebo

Možnože tí Austrálčania nie sú o toľko odlišní od nás, minimálne, masárčina tam funguje rovnako ako tu, či u Amíkov. Pekný príbeh lásky a žiarivý príklad otcovskej obetavosti. Ten jemný závan incestu mi ako pravému buranovi skutočne rezal a austrálskym psychopatom či už tejto Aničke, alebo kovbojkovi z Wolf Creek treba uznať istú charizmu. Konečne sa mi po dlhšej dobe podarilo udržať vedomie počas celej stopáže a navyše chrochkať blahom a tešiť sa z takého originálneho prvého rande. Už viem, ako konečne zaujmem tú slobodnú maminu odvedľa. A teraz ma ospravedlňte, musím dať nabiť baterku do vŕtačky. ()

Zombiepod

Výborne zahratá nezmyselná úchylnosť, ktorá sekundu po sekunde prezentuje, že austrálski filmári sa neboja pracovať s drsnou atmosférou, autentikou a hektolitrami krvi. Silné herecké zoskúpenie trýzniteľov, obete, aj vedľajších postáv (príbehová linka so školským plesom úplne zbytočná), trochu čierneho humoru, a máme tu ďalší excentrický austrálsky krvák, ktorý sa od tuctových amerických béčiek predsa len odlišuje. 65% aj s rezervou. ()

GameboyNES

Tatínek se svoji malou princeznou si vyrábějí vlastní zombíky, pomocí metody: Vrtání lebky zvané budík. Vrtat se musí přesně a pak mozeček pěkně zalít horkou vodou aby polívečka byla dokonalá. Po dlouhé době fakt slušej krvavej filmík, ve kterém se nevyskytují opice a hraje tam normální hudba. 93% ()

Najt

Rádoby horor, ale horor to není. Spíš je to film o magorce, která se rozhodne pomstít a nechá unýst svého milovaného, aby ho mohla trosku pomalovat a pohrát si sním v psychopatickém slova smyslu. Vrtačka do hlavy byla nechutná, ale celkově to nebylo špatný. No zajímalo mě jak to dopadne, jinak to je spíše céčková jednohubka, která neurazí , ale ani nenadchne. ()

Homerking

Středoškolák Branth se neustále obviňuje z tragické nehody která vyústila ve smrt jeho otce. S bolestí bojuje kouřením marihuany a jeho jediný zdroj štěstí v životě je přítelkyně Holly. Skutečná noční můra jeho života nadejde když zdvořile odmítne pozvání na maturitní ples od jiné dívky jménem Lola. Tento horor je barbarský a znepokojivý ale na rozdíl od jiných filmů svého žánru se vyznačuje velmi poutavým příběhem, působivými postavami a důmyslným využitím hororových prvků. ()

Solverino

Na začátku to vypadalo jako příběh santusáka - nevím proč se nedostatek hygieny považuje za "emo"? Pak se to zvrhlo v dost nelogický "horor"? No moc se mi to nelíbilo, ale vydržel jsem až do konce. Po druhý už bych to nedal, doporučit se to taky nedá. Asi jsem na ty "nový" horory moc starej :( Přehlídka ne moc hezkejch lidí v "emo" stylu. Nuda. Aspoň že je to celkem krátký... ()

pepino

Dovolím si tvrdit, že co se týče hororů, jsem už docela otrlý divák. Jsou ale filmy, které se zjeví odnikud (nemají žádnou reklamu) a dokáží mě opravdu znovu šokovat na ještě vyšším levelu. Kdysi to byli Kanibalové (Cannibal holocaust), namátkově třeba taky film Chaos, který je variací na Last house on the left. Posledním přírustkem je tento film. Utrpení, které musí zažívat hlavní hrdina je opravdu strašné. A ve chvíli kdy už je to opravdu moc, přijde ještě znásobení. A když už jsem opravdu v šoku jak se patří, objeví se věci pod poklopem v podlaze. To se zážitek opravdu dostává na vyšší úroveň. Ono tu nejde ani tak o šok, pramenící ze záběrů násilí, ale spíše z toho jak se násilí a vůbec atmosféra stupňuje. Jak tu někdo psal-tohle je exploatation jak se patří. Pod souslovím "jak se patří" si představuju něco, co vás dovede šokovat ale přitom vás to vlastně jen zkouší, jestli jste připraveni na ještě větší šok, který má teprv následovat. Další věc, co na těchto filmech oceňuji, je to, že nemusí provolávávat do světa to, jak jsou strašně brutální ( Saw, Hostel) a přitom skutek utek. Místo toho jen tak v tichosti proplouvají mimo mainstream a těm pravým fajnšmekrům, kteří si je dovedou mezi tím ostatním balastem najít, dokážou nabídnou velice sofistikované násilí, které pak po shlédnutí dělá otrlého diváka ještě otrlejším. Opravdu doporučuju, protože ačkoliv to ve své podstatě není nic nového, určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že tohle tu ještě nebylo. Žádní hloupě se chovající puberťáci, co jedou někam na výlet a pak je něco vraždí, žádny sračičky, jen ryzí, poněkud zvrácený teror. Ono vlastně v podstatě toho čistýho násilí tady moc není, ale v celkové koncepci to tvoří hodně hutnou atmosféru. ()

intro

Můj 500 film ohodnocený na ČSFD. Vybral sem si na tuhle příležitost tenhle krví nasáklí horor z Austrálie. Protinožci se doopravdy vytáhli. Můžu jen doporučit fandům kvalitního hororu. ()

Vanguard77

Musím vcelku souhlasit s Rob Royem, film je opravdu nenápaditý a na slabý obsah je i poměrně krátká stopáž příliš. Hlavnímu hrdinovi jsem nijak zvlášť nefandil, moje sympatie si nezískal, snad až ve chvíli kdy konečně... ale ne spoilovat nebudem. Co se týče těch mučících scén, kdybych před pár týdny neviděl Grotesque, možná by se mnou celkem otřásly, ale takhle jsem se jen vesele díval a celkem často jsem se i zasmál. Takže jsem se poměrně divil, že u filmu je napsáno jen horor a chybí tu žánr komedie. A vůbec jsem nepochopil, proč do filmu vložili jakýsi postranní příběh hrdinova kamaráda a slečny, co pozval na školní ples, asi aby vůbec těch zhruba 80 minut filmu něčím naplnili. Závěrem tedy za několik povedených scén a ujetou Lolu dám slabší 3 hvězdy. ()

petrik11

Také priemerné, mohlo to byť aj trochu lepšie. Nechápem niektoré nové horory. Chýba im zmysel pre realitu. Chalan s rozsekanými chodidlami, div, že sa nedá na Mount Everest, takisto navŕtaná diera do hlavy, nelogičností tam bolo pomerne veľa. ()

PetrN.

Pro mě milé hororové překvapení z Austrálie. Pár námitek by se našlo - třeba v podstatě zbytečná vedlejší dějová linie - ale typově skvělé herecké obsazení a hlavně naturalismus a nápaditá náplň "malého domácího plesu" mi vše bohatě vynahradila.. Robin McLeavy je pak ve své roli prostě kouzelná, jsem rád, že mě povedený plakát nalákal ke zhlédnutí filmu. ()

Romeroo

Jasná ukázka toho, že když si dospívající dívka něco přeje a cítí v zádech plnou podporu laskavého tatínka co své milé princezně splní každé její dětské přání, tak to prostě nemůže dopadnout jinak. Dívenka má sice svoje přání trošku jiné než ostatní dívky v jejím věku, ale to neubírá nic na atraktivitě toho jedinečného snímku pro dospívající mládež....konec už se sice malinko vymkl z ruky, ale to nemění nic na tom, že jsem se aspoň na hodinu a něco cítil jako král plesu se svojí princeznou! Myslíte si, že ty dnešní slečny umí tak dobře s vrtačkou??? 88% ()