Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Judy24

Souhlasím se všemi, kteří si lámou hlavu nad tím, proč lidi, co si ten film stejně neužijí a nesnáší i předchozí díly, na něj jdou znovu. Já fakt nevím, ale taky jsem to zase udělala. Výsledek? V tom filmu se nic neděje! Jsou knihy, které stojí za to rozdělit na dva díly filmu, protože je v nich hromada děje (Harry Potter), jenže to v Breaking Dawn není. A tak (jak trefně popisují honest trailers) jsem shlédla skoro dvě hodiny pohledů, nesmyslných dialogů a špatných hereckých výkonů (jestli chcete Kristen nebo Roberta vidět skutečně hrát - a podotýkám, že to oba umí! - tohle není ten správný film). Jenže na druhou stranu - pořád jsem si ten film pustila a dokoukala ho, ne? Takže to asi něco mít musí.... ()

Zl0

Suverénne najhorší diel zo všetkých 5 filmov. Polovicu sa len cicmajú a rozmýšľajú ako a či sa vôbec cicmať, ako sa cicmať efektívnejšie a bezpečnejšie. Keď na to prídu, zistia že cicmanie má aj dôsledky. Kto by to bol povedal? Najväčší sympaťák série - tatko sa milosrdne tvári že nechápe a doma sa určite smeje ako mu to žerú aj keď je všetko obvious. Druhú polovicu filmu teda riešia čo si navarili. Nuda v lese. ()

Nikol10

Já jakožto fanynka Twilight,nebudu řešit,že Kristen neumí hrát a nebo make-up Pattinsona.Já vlastně ani romantické filmy nemám ráda,ale tenhle mě tak nějak zaujal od začátku,asi tím,že mi to bylo doporučeno jako horror a že tam jsou upíři,jinak bych to možná ani nikdy neviděla! Mi se film jako celek líbí ze všech částí nejvíce. Film si určitě nezaslouží být označen jako odpad.Jsou mnohem horší limonády,od Rosemundy Pilcherové až po Zápisník jedné lásky! Navíc tento díl se jakoby odtrhl od teenege lásky na střední a postavy zde vystupují dospěleji. Krásný úvod,,žádné extra natahování děje,jako v předchozích dílech a moc dobrý mírně děsivý ,ale také dojemný konec. ()

sunfreedom

A já myslel, že druhej díl byl fakt strašnej. Nebyl. Jestli někoho baví dívat se na tunu make-upu na Kristen, tak prosím, mě bylo spíš blbě. ()

Džasman

Byly jsme na půlnoční premiéru - spolu s jedničkou nejlepší díly serie (i když těžko tvůrci udělají z dvojky úžasný, dějem nabitý film, když ani v knize tomu tak není), začátek trošku natáhnutý (a když už, tak mohli teda Edwardovi aspon oholit těch pár chlupů na hrudi, protože vypadal k smíchu, což některé okolní dámy nějak netolerovaly), mě uchvátil ten nádherný baráček na ostrově, prostě nádhera...Ovšem druhá půlka senzační, akční, celý film naprosto skvělá hudba (at už motivy z jedničky nebo nové věci) a VLCI - konečně v tomhle díle vypadali jako vlci a ne jak nějaká digitální monstra, takže za tohleto velikánské plus, běhal nás z nich mráz po zádech. A taky proměna Belly na vychrtlou trosku byla skvělá - až jsme si říkaly, zda fakt tak drasticky nezhubla. Pro mě opravdu min 4 hvězdičky, spíš 4,5. ()

Avarga

** za občasně podařený humor a grafiku... O zbytku se bavit nedá, protože bych musel Kristen Stewart nakopnou do zadku, aby měla konečně důvod se tvářit, jak když má zaražený sra**. Bez vší úcty, herecký výkony jsou tak mizerný, že bych si vyblil střeva ušima. ()

Anniysha

Ukázky přímo epesní. ALE. Nikdy nedejte na ukázky! Kdybych si mohla vybrat, 100% dnes dávám "Jacob team". Tak nějak film podivně vyrovnává, konečně vypadá jako vlk a né jako počítačová karikatura a nehází po Belle tak trapně klišé zamilované pohledy jako náš milý Edward. Ten to tak nějak doplňuje po vizuální stránce. Všichni musí uznat, že at by hrál sebebhůř sebehorší roli, na něj se prostě dobře kouká. Při pár(myslím tím asi tak 50%) scénách jsem si zakrývala oči, jak trapně jsem se cítila. Neinspiroval se tady někdo Scary Movie ? Protože Rozbřesk by mohl dělat parodii na sebe samou!!Ale na druhou stranu , proběhlo tudy několik vtipných hlášek, setřihy myšlenek a vzpomínek se mi hodně líbily, výkony herců lepší než v předchozích dílech, dobrá hudba a přesvědčivá vlkodlačí smečka. Myslím že hlavní problém je předloze... knihy jsem četla a jsou psané skvěle, ale takové klišé jako svatba-sex-dítě-přeměna, tak tomu vážně chybí už jen žili šťastně až do smrti!! ()

Mykhaluu

V rámci osvěty chci uvést knihy, které upírskou tematiku krásně aktualizují a jsou od českého autora. Tedy: Jiří Kulhánek - Vládci strachu (1995) a Noční klub (2002, 2003) a v ostatních jeho knihách se snad vždy nějaký ten upírek taky mihne... :) Twilight jsem niká zatím neviděl a ani neplánuju. Myslím, že by se mi úplně nelíbil, ale pokud se Vám líbí - tak fajn! :) ()

Red-horse

Tak tenhle film mě vyloženě překvapil! Moc jsem od ně nečekala, vzhledem k rozdělení knížky na dva filmy, jsem si říkala, že se v něm nebude nic dít, ale... Film měl spád, nikde se zbytečně nezastavoval, vystihl všechny hlavní části knížky, něco i přidal. Edward s krvavýma očima byl skvělej. Bill Condon dokonce přiměl hlavní protagonisty k lepším hereckým cýkonům a co se mi velmi líbilo, dal hodně prostoru vedlejším postavám. Celkově 80%, ale protože jsem fanouěek ságy dávám 5*. ()

jafuska

prvně než začnu psát komentář k tomuto filmu, bych chtěla podotknout, že jsem nebyla na půlnoční premiéře, ale přesto můj dojem z tohoto je úžasný, nepředvídatelný, herečka Kristen Stewart je nádherná, okouzlující, je to nádherná bytost, děj, který má svoje nepředstvitelné kouzlo, bohužel herce Pattinsona prostě nemusím, není to můj typ herce, kterýho bych musela vidět, ale je to jen můj subjektivní pocit, možná zaujatost vůči němu, ale každýmu se líbí někdo jiný, že? v tomto filmu je nádherná hudba, který prokresluje celý děj, Bella ,která byla úžasná už v momentu, kdy šla k oltáři a bylo na ní vidět, že je v ní stres,, napětí a obavy co bude a jak to zvládne, a pak najednou takový spád ve filmu, že jsem to takto tedy nečekala, bylo v tom vše co má být slzy, které k tomu prostě patří, tato trilogie je neskutečně poutavá, krásná v každém momentu, ano jsem velkým fanouškem tohoto žánru, a proto je pro mě nepochopení, jak někdé může napsat, že je film nudnej, a kde ta nuda jako proboha měla být? bylo tam všechno, až skončí upírský fenomén, těžko se s ním budu loučit, a jen tak na to nezapomenu a dlouho mě to bude budit ze sna, co jsem mohla prožít i když je jen ve filmu, jsem uchvácena každým momentem co jsem viděla, ano, co mohu trochu napsat, negativního byla první půlka filmu, která byla trochu zbytečná, ale to k tomu prostě patří,, bravo, jen nechci aby vše skončilo, bude to pak hodně smutné, ale už se ted těším na další díl. ()

xxlch

Pro mé Já je to perfektní.Zároveň je velmi potěšující ,že se scénáristé skoro přesně drží knižní předlohy a tento chytlavý příběh nádherně pokračuje a začíná slušně gradovat.Divák může tendle díl brát jako předehru pro velké grandiózní finále.Dokonalé hudební podbarvení-kde je použit sountrack z prvního dílu,perfektní triky a velká dávka romantiky,tak to je přesně to,co od tohodle filmíku dostane koukatel.Má jen jednu velkou chybu(stejně jako měl Harry Potter) a to jsou dvě části.No a je jen škoda, že na závěrečný díl budeme tak dlouho čekat.A ještě jedna věc-pro ty,kteří nemají v oblibě tento druh filmíku a jejich hanlivé komentáře-jak řekl jeden velmi moudrý pán "Arogance,je parukou k zakrytí duševní pleše"Mám dojem že tady to perfektně sedí!!:-)) ()

ikilledjenny

Je 0:43. Právě jsem to dokoukala. Takže bezprostřední dojmy, možná nebudu tak objektivní, jak bych chtěla... Když jsem přečetla knihu měla jsem chuť jí roztrhat a spálit. (Možný SPOILER) Poloupíří dítě? Ale no tak ... a přitom je to v tomto filmu to nejlepší, těhotenství, naprosto strhaná, umírající Bella, přelomená páteř a krev. Potom je tu samozřejmě ta ukecaná, rádoby romantická, přeslazená, lepivá část s debilními dialogy. Ale tentokrát jsou aspoň trochu poslouchatelné, ale to neznamená, že byste neměli Melisse omlátit scénář o hlavu. Nejlepší momenty: svatba, ostrov Esme a porod. ()

ma883

Tak konečně!!! Hurá! Hurá! Hurá! Sága Stmívání se konečně zvedla na nohy a zase celkem slušně kráčí dál. I když se na můj vkus hodně loudá, protože na její úplný závěr si musíme počkat až do příštího listopadu. Rozbřesk staví na linii nenáročného lovestory pro náctileté, doplněné o hororově akční sekvence. To byla silná stránka už prvního Stmívání. Nový měsíc a Zatmění pak byly jen hodně slabým odvarem. Rozbřesk sice nemá onu novost a mladicky neklidnou naléhavost Stmívání, ale to kouzlo se vrátilo. Kladně hodnotím i celkem štědrý návrat k hudebním motivům prvního dílu, který navozuje pocit nostalgie a tudíž i tendenci hodnotit film pozitivně. Dokonce to Edwardovi po dlouhé době opět slušelo a Jacob už nebyl kupodivu tak vlezle nesympatický. Konečně to byl borec. A kdo by čekal, že se do takové prvoplánové limonádky dostane i špetka humoru? Musím říct, že i přes mou nedůvěru a nechuť sledovat ságu po tom, co mě dost zklamala třetí část, jsem byla mile překvapena a už se těším na závěr. Hodnotím **** a půl. ()

mišulka66

Knižní předloha Rozbřesk je nejhorším a nejslabším článkem ságy, převedení na plátno však nedopadlo vůbec špatně. Musím říct, že jsem čekala, že to bude naprosty bullshit, ale celkem tento díl překvapil. Za vybrané herecké výkonu si nemůžu odpustit 4* ()

nikodeer odpad!

Pro me jeden z nejhorsich filmovych zazitku, hodina a pul o hovne - svatbe, libankach, hrani sachu, ke vsemu prolozene neskutecne trapnymi dialogy a posledni cca pul hodiny se teda neco zacne konecne dit..Telepaticka scena vlkodlaku, kde maji hlasy jak Transformers, prvni sex, digitalne nepovedeny vklodlaci, digitalne nepovedene dite..V jednicce upiri vypadali aspon tak nejak normalne, ted uz by umelejsi byt nemohli..Jediny, co se povedlo, je pocitacove vychrtla Bella, na kterou se skoro neda koukat..Muj nazor je, ze posledni dil nemeli vubec rozdelovat, svatbu a vse okolo mohli zkratit na 20 minut a asi by to bylo i koukatelne, ale je jasne, proc to rozdelili..Nejsem predpojata, jednicka se mi i docela libila, ale tohle nemuze nikdo myslet vazne.. ()

Luciee113

Velmi, ale velmi překvapená, nadšená, okouzlená. Do kina jsem jela s tím, že od filmu nebudu očekávat zázraky. Ale on se tam zázrak stal. Poprvé ve svém životě jsem seděla zaražená v sedačce a po celém těle jsem měla husí kůži od začátku až do konce. Poprvé jsem vyšla z kina a neudržela své emoce na uzdě a pořád jsem vykřikovala jak to bylo všechno perfektní. Vrátila jsem se v čase o 15 let a stal se ze mě puberťák. Jak to tak krásně umí někdo vymyslet a nakombinovat, že je ten děj tak dokonalý. Asi si napíšu Ježíškovi o knížky.... Opravdu smekám Stephenie Meyer. Filmu dávám 5*, protože takové emoce které ve mě dokázal tento díl vyvolat nedokážu ani nikomu popsat. Dodatek: Film měl malý důraz na první milování... Mohli to natočit lépe. Tato scéna mě jediná trochu zklamala. Né, že by měl Robert Pattinson škaredý záda - naopak, ale mohlo se soustředit více na výraz v obličeji, dotyky a pod..... Prostě nejočekávanější milostnou scénu trochu odbyli. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)