Kanibalové - Legendy a skutečnost

• Taliansko Cannibals, Legend or Reality
všetky plagáty

Film nese podtitul: Kanibalové nejsou jen legendou, ale skutečností. Vydejte se na fascinující cestu za rituály kanibalských kmenů. DVD mapuje různá etnika, u nichž se fenomén kanibalismu vyskytuje, a snaží se zodpovědět otázku, kde jsou kořeny tohoto jevu, který na našem kontinentě považujeme za extrémní projev lidského chování. Přitom nejde jen o samotný kanibalismus jako takový, ale i o další podobné kruté projevy těchto etnik, jako různé aktivity spojené s kultem smrti, kmenovými rituály a zvyklostmi, které pro lidi žijící v tzv. civilizované společnosti, jsou mnohdy těžko pochopitelné a z morálního hlediska neakceptovatelné. (oficiálny text distribútora)

Paity

Nepřišlo mi to nijak dobré. Tak trochu jsem spoléhal na to, že se dozvím něco více o historii kanibalismu, kde, proč a jak dlouho existoval. Nestalo se. ()

SOLOM.

průměrný dokument, který nám ukáže skutečný život dnešních potomků kanibalů i děsivé skutky jejich předků. Kromě toho uvidíme i několik filmových záběrů ze známých filmů, které se pro mne staly příjemnou vzpomínkou na prožité zážitky. ()

Sfinkter

Solom to vystihl - jedná se o průměrný dokument, ve kterém rozhodně nečekejte distributory předesílanou brutalitu. Hůře zpracovaný večerní dokument na Discovery. ()

+sfinx+

Dokument upozorňuje na brutalitu, která ale s výjimkou jedné nebo dvou scén vypadá opravdu dosti nereálně. Osobně bych ji vůbec nepostrádal, ale mám vcelku problém s tím, že autentické záběry jsou smíchány s hereckými výkony. Komentář se velmi dobře poslouchá. Tuším, že ho spáchal pan Plachý. ()