Fantastická štvorka

• Česko Fantastická čtyřka (viac)

Počas neúspešného pokusu o teleportáciu získajú štyria vedci super schopnosti, ktoré sa im hodia počas súboja s tyranom, ktorý sa pokúša ovládnuť svet. (Barracuda Movie)

VojinRyan

Fox už asi nevie čo by od dobroty robil, tak pos*** čo sa dá. Dlho som sa vyhýbal tomuto filmu a mal som sa do konca života. Nič horšie od čias Twilightu. Už keď ohlásili, že to bude točiť Trank tak som si trhal vlasy, že čo to prd***?? Ale takýto pokazený film a neskutočne premrhaný potenciál som už dlho nevidel. A škoda hercov. Kate Mara sa asi viacej zahrabe do tmy, Miles Teller to zobral asi len z dôvodu, že bude hrať Mr. Fantastic-a a B. Jordan bude kurevský rád, že si ho pod krídla momentálne zobral aj Stallone, ktorý mu napraví trošku renomé. I Rumunský "B" film je snáď lepší ako toto. A to sa divím Marvelu, že im to nezoberie zo stola, pretože takto przniť Marvel značku je snáď proti zákonné. Jedná veľká katastrofa, ktorej som dal jednu * len za odľahčenejší úvod. Inak sa len celý čas kecá a akože záporáka odpália jednou ranou. Ale predsa The Thing nie je The Hulk. A v tomto filme nefungovalo hádam nič. Ani hudba. Jedná veľká katastrofa. Takže Fox, ruky preč a radšej choďte točiť dokumenty o varení a nie blockbustery. 17% - 1*. ()

maddy

Fantastic Fail ... again. Síce nie úplný odpad ako som po recenziách očakával, ale rozhodne nie dobrý film a už vôbec nie dobrá komixovka. Prvá polovica mi pritom vôbec nevadila. Síce sa v nej nič zásadné neudeje, ale páčil sa mi prístup urobiť z novej Fantastickej Štvorky civilne pojatý film ukotvený v realite radšej než ďalšiu z komixových omaľovaniek pre celú rodinu. Síce sa to vyvíja úplne očakávaným spôsobom, no keďže sa jedná o restart už niekoľkokrát videného len ťažko to filmu vyčítať. Nájde sa aj pár scén kde je vidieť Trankova vízia poňať novú Fantastickú Štvorku ako o niečo serióznejší film – získanie schopností, respektíve mutácia hrdinov prebieha takmer Cronenbergovsky, hrdinovia sa s ňou nevedia vysporiadať a podobne. Bohužiaľ to všetko sú doslovne sekundy, v ktorých je badať kam sa chcela Fantastická Štvorka uberať. Ten zvyšok je evidentne (viď náhly strih v príbehu o pár mesiacov neskôr po získaní schopností) zostrihaný štúdiom za posledných pár dolárov z rozpočtu, keď si uvedomili, že v konkurencii Marvelu takáto komixovka nemôže fungovať a v druhej polovici sa z Fantastickej Štvorky stáva dramaturgicky nesúrodá splátanina bez zmyslu, v ktorej nakoniec nefunguje vôbec nič. Hlavný záporák tu bezdôvodne nakráča v pár posledných minútach filmu do záberu, strhne sa JEDNA JEDINÁ bitka v celom filme s asi tromi údermi a je po veľkolepej komixovke. Navyše to ma celé na dnešnú dobu chabé efekty (hlavne kamenný The Thing) a mimo náš svet odohráva na jednej planéte kde NIČ nie je, okrem akého zeleného slizu. Vo výsledku tu tak máme produkt, ktorý by jednu chvíľu chcel byť vážnym filmom takmer po vzore Dark Knight, druhú komixovým akčňákom aký diktujú súčasné trendy z Marvelu, tretiu odľahčeným filmom o superhrdinoch s nasilu vloženými vtípkami a štvrtú až Cronenbergovským hororom o zmutovaných telách hlavných predstaviteľov a nakoniec absolútne nefunguje ani v jednej rovine, pretože to k sebe jednoducho nesedí. Že sa tu nasilu strihalo je nad Slnko jasné, ale to divákovi môže byť úplne jedno, keď výsledný produkt nestojí za nič. Potenciál síce nová Fantastická Štvorka mala, ale čo z tých pár slušnejších minút v inak hodinu a pol dlhej prázdnote, ktorá skôr pripomína pilotnú epizódu seriálu než letný blockbuster za sto miliónov, ktorým by v druhej polovici silou mocou a z ničoho nič chcela byť. Výsledkom je tak jedná dlhá expozícia, ktorá vytvára svet, v ktorom chcel Fox budovať svoj vlastný filmový vesmír (po totálnom failu neprichádza prepojenie s X-Men a cestovanie dimenziami do úvahy), no v štúdiu zabudli, že to funguje presne opačne – najprv potrebujú dobrý a úspešný film, na základe ktorého začnú následne rozširovať filmový vesmír a nie zlý film ktorý sa iba násilne snaží o budovanie toho vesmíru a nič iné. Nová Fantastická Štvorka je síce úplne odlišná ako predošlé dva prihlúple, pestrofarebné filmy s fantastickými hrdinami, no stále rovnako mizerná. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Adasin

I přes na blockbuster střídmou stopáž jsem se hodně nudila a čekala, až to konečně skončí. Dialogy o ničem, herecké výkony podprůměrné, akce nezaujme a s vizuálem jako by si nikdo těžkou hlavu nedělal. Škoda zabitého potenciálu, tenhle tým by si zasloužil pořádný film. 2/10 ()

agentmiky

Počkat, počkat, počkat...Asi se chystám psát komentář k jinému filmu, neboť mi tady nesedí jedna věc, která je docela zásadní. Ten film má 43 % ? Tak tady budu vybočovat dost z davu, ale nová F4 si takovou drsnou kritiku rozhodně nezaslouží. Na začátku je nutkno podotknout, že to není takový ten zajetý systém hrdinských filmů, neboť se rozjíždí docela pomalejším tempem a akčních scén je zde také jako šafránu, ale to ihned neznamená, že film je špatný. Ba naopak. První půlka perfektně vykreslí jednotlivé charaktery a přesně nám divákům ukáže, jak přišli všichni členové týmu ke svým specifickým vlastnostem. Herecké obsazení mi přišlo docela dost mladé, tam bych asi pozměnil pár postů (zejména Jordana coby Johnnyho Storma, který mi k němu neseděl...Chris Evans byl daleko zábavnější). Teller coby pan Gumový byl zábavný, popasoval se solidně se svou rolí. Nejlepší postavou byl záporák Doom, který toho moc nenamluvil, ale jeho činy toho o něm vypovídaly až až. Je jen veliká škoda, že nedostal více prostoru. Závěrečná akce byla krátká, ale v zásadě všeříkající. Vše to skvěle doplňovala Beltramiho hudba. Asi největším filmovým nedostatkem je tedy zkušenější herecké obsazení v hlavní čtveřici, dále pak více akce. Také se mi moc nelíbilo vážné pojetí filmu, které mu někdy podráželo nohy (chtělo by to více zábavných vsuvek). Ale zamlouval se mi ideálně vyprávěný příběh nijak neuhánějící diváka, dialogy, hudba a záporák Doom. V celkovém součtu to jsou velmi tučné tři hvězdy. Za mě dávám 67 % ()

MartinezZ

Tak tedy zase taková katastrofa, aby to muselo mít pod 50% to fakt nebyla. Ano, klasický komiksák, nijak 100x objevný, ale to díky až skoro konci filmu. Jakmile se na pozemské scéně objevil Doom, šel film poněkud do kopru. Nicméně.. začátek dobrý, nějaké to patlání se s ovládáním schopností bylo efektně přeskočeno zatmívačkou "Rok poté", takže jsme přišli o to, co jsme už viděli v minulé F4 (2005) a mě se to i tak líbilo. Poněkud upozaděná a zapomenuté zůstala jihoamerická epizoda pana Reeda, kdy to fakt vypadalo, že zdrhnul a nějaký jeho plán jak to vyřešit se ve filmu doslova jen mihnul a následně zahodil. Potom se zjevila zlá věc, hodné věci jí šli po krku a tadá, tady šel film do háje, podobně jako ale i např. poslední Avengers 2 (oproti němu tahle nová F4 fakt není o nic horší, jen je to "origin" s v poslední době novými postavami a ksichty) - několik nesmyslně patetických týmového ducha pozvedávajících plků a žvástů, rychlá akce bum prásk a finito, zloun s nezměrnou mocí sfouknut jak svíčka v průvanu. Tomu filmu chyběla celá půlhodina děje - 15 minut ukazování toho, co se dělo po probuzení hlavní čtveřice a jak se vypořádávali se svými schopnostmi + ukázka Reedova konání mimo základnu a důvody jeho konání + 5 minut vyříkávání si a znovusetkávání po Reedově návratu + 10 minut finální bitky včetně konání Dooma na zemi a pošťuchování se s hlavní čtveřicí, čehož následkem by byl příchod "zpět" na Planetu 0 a tamní dobíjená. Tohle všechno ve filmu chybělo a díky tomu poslední třetina/závěr filmu vyzněl dost uspěchaně a nevyužitě, což byla dost škoda. Závěrem tak 2,5*, poněkud škoda, prostě jen další z poslední řady "dokud máme práva, musíme je vyždímat" a "svět čeká hrdiny, tak nějaké musíme rychle dodat" komiksáků. Taková srágora to ale zase nebyla, myslím že právě přirovnání k odfláknutým Avengers 2 tak docela sedí. ()

Wysch

Jedna * navíc za Kate a Jamieho. Jinak je film slušně řečeno totální sračka a měl by zmizet v propadlišti dějin. Hůř napsanej film jsem letos ještě neviděl. Tuším, že všechny prachy tady někdo tuze propral, protože trikově je to v současný blockbusterový době někde na úrovni doby před deseti lety, a vizuálně tak nemastný, až z toho minimálně při pohledu na Dooma bolej oči. ()

SaNcHeZ_cz

Hrůza běs a děs. Vizuálně nezajímavé, odpudivé a bez nápadu, hroutící se scenáristicky od prvního momentu. Mizerné herecké výkony a trestuhodně špatná režie jen podtrhují průser, jakým nová adaptace fantastické čtyřky je. ()

Praxis

Ještě, že to bylo tak krátké, jinak bych si asi musel brzy prostřelit hlavu. Takže, kde začít? Josh Trank, autor moc fajnové Kroniky dostal příležitost rebootovat Fantastickou čtyřku pro mladou generaci, protože ta původní už dnešním třicátníkům vyvolá jen děsivé představy o nudných dvou dílech, které v Marvelovsko-Foxovském kosmíru jen tak prošuměly. Jenže se mu to chlapcovi tak nějak nevydařilo (kecy o producentech si nech pro sebe). Nová restartovaná verze je vlastně do mrtě stejná, protože nenabízí vůbec nic. NIC! Prostě totální nothing. Všichni se tam tvářili, jakože je to vlastně vůbec nebaví a dělají to jen pro prachy... což vlastně dělají, ale to je jedno. Prostě všichni prkenní. Do toho extra lepivý děj, který se nepříjemně táhnul a vlastně vůbec nic neukázal. Hodinu kecání o ničem, pak výlet do pr...yč, následná dvouminutová "akce" a opět dvacet minut totální nudy, kdy se jen chodí tam a sem po základně a mudrcíruje o životě. Závěrečných akčních 10 minut je sice celkem fajnových, ale tohle si teda tvůrci za klopu nedají. Tohle jim přece nikdo nemůže sežrat? 10 minut akce? Dělají si srandu? Záporák je vtipně debilní, protože původní postava Viktora vlastně neměla žádné postranní úmysly a najednou chce zničit Zemi (WTF?) a tak mu tvůrci dodají extra hyper sílu, buch buch, pár solo akciček jednotlivých hořících pajduláků a pak všichni najednou. Bum prásk a Katka odletí v kouli zpátky. Všichni jsme super, nebudete nám přikazovat, nebo se budeme zlobit a vesele pracujeme někde v horách na supertajných projektech. Pfůůů... Čekal jsem, že to bude strašný. Ale až tak?40% za ucházející efekty, a že to bylo aspon tak krátký. Jo a za ty vybuchující hlavy, ty byly moc fajn :-D ()

ArsenalEagle

Původní F4 určitě nepatří mezi klenoty Marvelu, ale jakožto první zfilmování se F4 z let 05 a 07 uznává. O to větší nároky byly na remake. A ty nebyly naplněny... Kromě toho, že z castingu hlavních postav se mi líbil jen Jamie Bell (jak může nesympatická mračící se Kate Mara překonat Jessicu Alba, popřípadě nesmí chybět nastrčená postava tmavší barvy pleti, která původní Human Torch nesahá ani po kotníky). Slabší než sólovky Hulka a to je co říct, zvlášť pokud se nabízí tak moc stébel, kterých se dá chytit a na kterých postavit svižný a vtipný (F4 si o to prostě říká!) příběh. Cením si snad jen a pouze první desetiminutovky, coby linky Reeda s Benem. S takovým rozpočtem je to o to větší zklamání. ()

PKD

Odpad nedám jen a pouze díky Glassovi. A hořící negr už je jen posledním hřebem do již tak giganticky debilní americké P.C. Ten hřeb si můžou Foxové zarazit do té své US prdele! ()

Alementina

3,5*. Nevidela jsem zadny predchozi dil a cekala jsem prisernou blbost, takze me prekvapilo, ze me film nijak neurazil, nevadil a ta hodka a pul prijemne utekla. Ano, chybi propracovanost postav, aby bylo pochopitelnejsi jejich chovani. Hodne zkraceny, ale musim rict, ze pri predstave, ze by to melo o hodinu vic, jak je zvykem ted u vetsiny marvelovek, tak v kine zacnu zivat a nudit se, coz se mi s poslednimi marvelovky stavalo. V ramci toho nametu (za me fakt hrozny) si moc nedokazu predstavit, kolik se z toho dalo skutecne vymacknout. ()

Tony.cs

Oh shit. Už to hodnocení chápu. Ale nechápal jsem ho asi do tří čtvrtin filmu. Ono je to natočeno docela dobře. Rejža sice občas ubere na detailech, které by tomu daly šmrnc, ale i tak je to dobře zvládnuté řemeslo. Ale má to háček. A velkej!!! Když film skončí, máte prostě pocit, že tam 30-60 minut chybí. Seznámení se se schopnostmi. Vývoj charakterů. Kompletace příběhu. Dvakrát mrknete a je tu finále, což je také jediná delší akce, kterou si ve filmu užijete. Scénář je absolutně vyzkratkovaný, nebo jak naznačil režisér, film mu předělala produkce. Všichni víme, jak to většinou dopadá. Tohle je velký omyl a potenciál plující v dál... a dál ... a ještě dál. Šílená škoda. S takovými herci to mělo obrovskou naději. Jak říkám, 30- 60 minut a mohlo to být něco, takhle je to spíše nic. ()

kaylin

Tak v tomhle případě skutečně nechápu, proč se zde začínalo něco znova? Jenom proto, aby mohl být Johnny Storm černoch a celá komiksová rodina tak mohla být politicky korektnější? Tohle už je prostě úlet a navíc celý film je děsně směšný konstrukt, jak kdyby se tvůrci vraceli k základům komiksu, ale přitom si neuvědomili, že tohle bude jenom křeč. ()

gogos

Tak todle je epesně kardinální hnůj. Tak dementní zápletku jsem neviděl už hodně dlouho. V hodince a půl se rozjdeme asi 20 příběhů, přičemž uspokojivě vyřešeny jsou tak dva. Charaktery jsou absolutně nevýrazné, herci nudní, efekty k zblití a akce až na pár vyjímek prakticky chybí. Nevěřil bych, že v dnešní době dokáže někdo utratit 120 mega USD za nesmyslný blábol bez hlavy a paty, kterému chybí osobitost, slušivý vizuál či nějaký tahoun mezi herci. Nová Fantastická čtyřka postrádá toto všechno. K duhu jí jde snad jen to, že ačkoliv tomu absolutně chybí nadhled, je to celé takové pitoumoučké, miloučké, krátké a i když se tu vlastně nic moc neděje, tak to kupodivu ani moc nenudí. Doufám, že to je poslední reinkarnace těchto pitomců. Fantastická čtyřka prostě podle mého nemá filmový potenciál (teda možná až do té doby, než se jí uchopí samotný Marvel...). S bídou 2* ()

..Lucas..

Přesně, jak jsem si myslel. Vůbec ne tak špatné, jak spoustu lidí říká. Sice to není skvělý film, ale rozhodně to není špatný film. Možná trochu nudný, ale nenašlo se v něm nic, co by mi vyloženě vadilo. Ale pořád, škoda toho promarněného potenciálu. Teď už si tedy musíme jen počkat na další remake. ()

Rakosnicek77

A tři jen díky tomu, že mne při předpremiéře vylosovali v plném sále a vyhrál jem plnou tašku Marvelovských komiksů a dárků od sponzora filmu. Ten sám ale nebyl žádná sláva :o( ()

ben666

Promarněná příležitost. Josh chtěl natočit temnější verzi, což se mu povedlo, ale to je tak všechno. Nesympatická sestava herců,( krom fan čtveřice ), děj nic moc, záporák nic moc a akce hodně slabá no prostě Trank zklamal. Po druhém zhlédnutí sem musel jít o hvězdičku dolů. ()

slunicko2

Dost hrozné. 1) Počáteční koketování se seriózní scifi vzalo za své po návštěvě alternativního prostoru. Z mile naivního děje á la J. M. Troska se stala nechtěná parodie žánru. Škoda._____ 2) Začalo to někde na třech hvězdičkách, ale v průběhu to bylo stále horší a horší. A ty barvotiskové pokusy o psychologickou charakterizaci! Ke konci film úspěšně dosáhl jednohvězdičkové úrovně. Victor, stop! We are not gods, just people. And we are stronger together than we are apart._____ 3) Ti čtyři "fantastičtí" kluci mě nalákali. 29letý Jamie Bell (Reedův kamarád Ben, silák pokrytý kameny), 28letý Miles Teller (Reed s natahovacími končetinami), 28letý Michael B. Jordan (syn profesora Storma Johnny, který hoří a umí létat) a 33letý Tobby Kebbel (telekinetický Victor). ()

AlistairMir

Jak já se na to těšil....inu znáte to občas zajdete na nějakou akci, kde čekáte parádní zábavu, míchané drinky, spoustu holek a super muziku a místo toho skončíte na místě kde hraje dechovka, pijete kohoutkovou vodu a všude kolem Vás vlažně tancují lidé nad 60 let a vy si říkáte kde se stala chyba, když reklama na párty slibovala úplně něco jiného. Stejně je to s tímto filmem. Trailer sliboval kupu akce a efektů (což u komixových filmů člověk čeká) ale ouha....První hodinu se skoro nevytáhnou paty z laboratoře a kecá se a kecá. Nakonec se dočkáme akce a efektů (dohromady se něco akčního děje asi čtvrt hodiny) a jinak vlastně nic kromě dalšího blablabla... Obrovské zklamání a jsem jen rád, že jsem byl zklamán v pohodlí domova a nešel na to do kina... ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (viac)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (viac)