Ailiseu

Dvěma přátelům se navždy změní život, když jsou najati přísně tajnou organizací, která má za úkol chránit zemi před cizími hrozbami. (Netflix)

Recenzie používateľa Tyckin k tomuto seriálu (2)

Ailiseu (2009)

Vzal jsem to kapánek opačně – nejprve Athena, pak teprve IRIS :-) Nicméně, to co jsem napsal o Atheně mohu použít i zde. Předně je zde nutno nechat šedou kůru mozkovou odpočívat a rozhodně u toho moc nepřemýšlet, logika zde opravdu hodně často jde stranou. Jako příklad uvedu např. útěk našeho obětního beránka z Maďarska, opravdu nepolapitelný hoch – buď má nadpřirozené schopnosti a nebo jsou všichni okolo tak neschopní. No a co se týče ukrutně snadného napadení centra NSS, to už snad ani komentář nepotřebuje, brilantní zabezpečení, ačkoli stále to nebylo tak zoufalé jako zabezpečení centra Cyberdyne v novém Terminátorovi, tam stačil jeden sekuriťák dole u vchodu :-) Co pak vyzradila svému klukovi Mi Jeong v 17. díle už je opravdu na hlavu postavené. A věčné téma proč skoro nikdy nikdo nic netrefí snad už necháme stranou. Tak, nyní k samotnému obsahu. Začátek připomíná spíše romantický seriál, akce vcelku málo, ale stěžovat si nelze, je to milé a zábavné. Posléze už jsem se ale začal trošku nudit, jak se rozpadne zamilovaný páreček, nějak to nemá ten správný náboj, nicméně ten se objeví opět zhruba po půlce seriálu, po stránce konspirační je to pěkné a určitě nad úrovní Atheny, ač závěr není příliš napínavý. Paradoxně Athena mne celkově oslovila trochu více – předně je zde ku prospěchu věci, že ústřední dvojka je stále spolu, tudíž romantická linka je zde výraznější, častější a silnější. Stejně tak zlo je v Atheně jaksi konkrétnější a působivější, v IRIS je to takové dost komplikované a rozložené mezi mnoho uskupení a osob. Ano, je tu šéfík NSS, ale na toho hajzlíka z Atheny zkrátka nemá, není to zkrátka ten správný typ padoucha :-) Tedy shrnuto – IRIS je v pár věcech jiný než Athena, ale rozhodně ne horší. 74% ()

Season 2 (2013) (S02)

Po 6 dílech to balím, narozdíl od jedničky je to celé takové prázdné a bez atmosféry. První série stála na zajímavých charakterech, vztazích a pestrých okolnostech, místní postavy jsou však bezbarvé a nevýrazné, po stránce emoční se rovněž pozitivní dojem nedostavuje. Akční seriál nemusí nezbytně stát na bláznivé akci jaká je předvedena v úvodních dílech, protože tam logika dostává ukrudně na zadek. V Maďarsku se honí po městských silnicích jako by nic, doprava skoro žádná. A když jim pak teroristé uprchnou na loď na řece, nikdo je nesleduje. Místní policie nemá kamery, vrtulníky či lodě? Eh. Ne že by se na to nedalo dívat, ale zaujmout to nedokáže, dvojka je zkrátka minimálně o jeden level níže než jednička. ()