Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

LencaN

Hezký nápad umístit děj do blízké budoucnosti, která vypadá jako naše současnost, ale technologie docela pokročila, viz třeba super mobily, vychytávky v autech, ale hlavně ti bojovní roboti. Přišlo mi, že toho potenciálu moc nevyužili. A taky jsem nepobrala, jestli Atom vnímal (jako třeba Transformeři, že mají svou "duši", že jsou živí) nebo ne. Se na to měli vykašlat a nedávat to tam vůbec. Takhle akorát motají lidem hlavy, jak to tedy opravdu je. Vizuelně se mi to líbilo i herecké obsazení bylo moc fajn. Akorát kamenem úrazu je nedotažený scénář, někdy to působilo jako pěst na oko, jako by v ději něco chybělo, prostě SKOK a poperte se s tím, jak chcete. Plus občas mizerné dialogy, dost neuvěřitelné povahy obou hrdinů a absolutně odfláknutá romantická linie. ()

buchannon

Totální nářezová pecka. Nevadí, že to je robotická kopie Rockyho, naopak cením u tohoto filmu (doufám, že ne z blízké budoucnosti:)) originální nápad a děkuji firmám Texas Instruments a Intel za to, že žijeme v počítačové éře a že mohou vznikat takové spektákly. Je to mnohem lepší než "dramata", která jsem v poslední době sledoval. A nesmím zapomenout na Hugh Jackmana, který byl jako vždy boží. ()

Beer11

Perfektní rodinný dobrodružný akční film z nedaleké budoucnosti. 😉 Klasický líbivý americký film - z outsidera vítězem ()

PTuranyi

Veľmi chabý príbeh plný barličiek a nezrovnalostí. Priamočiary a málo uveriteľný. Rodinná zložka funguje, taký drsnejší "Číslo 5 žije", ale príbeh je čistá zlátanina. Produkčne a herecky však na veľmi dobrej úrovni. ()

david141474

Naposledy jsem tento film viděl v roce 2013 a tehdy se mi dost líbil, a tak jsme si o deset let později, čili v roce 2023 řekl, že se na to po těch letech podívám. A tak se taky stalo. Hugh Jacman, Evangeline Lilly a i ten klučina, jehož herce si nepamatuju, jsou zde skvělí a právě první zmiňovaný opět podává velice kvalitní výkon. Evangeline je krásná jako vždycky, takže bylo aspoň na co koukat. Děj byl zajímavej, boje robotů, který ovládá člověk a do toho budování vztahu otce a syna. Zní to jako nudný drama. Možná ano, ale kdyby to bylo nudný, tak by tam nebyli roboti a Hugh. Takže to nuda není. Za mě je to v pohodě film, líbil se mně a mohu jen doporučit. 8/10 Evangeline krásná jako vždycky! ()

f3nix

Ikdyž od začátku se dá tušit jakým způsobem se bude vztah otce a syna ubírat, vůbec to nevadí a ke konci filmu ji bezmezně fandíte. Bitkové scény s roboty jsou super a vše podtrhuje skvělý soundtrack. ()

Svadbos

Keď pozeráte na trailer tohto filmu, máte pocit, že sa jedná o "Tranformerov" s transplantovaným disneyovským vzťahom otca a syna. Čo trailer nezachytil, je to, že ide skôr o remake Rockyho, až a to, že roboti tu boxujú a Hugh Jackman tu hrá bývalého boxera, ktorý sa zmenil na trénera robotov. Ako vysvetľuje režisér "Noci v múzeu", Shawn Levy: "Stále som chcel natočiť športový film. Myslím, že na športovom filme je niečo výnimočné: príbeh o spáse vyhnanca. V tomto ohľade si "Real Steel" berie viac z Karate Kida a Rockyho, než z Tranformerov, či Terminátora. ()

myszak original

Tento snímek nemůže nikoho urazit, perfektní zvuky, efekty, děj, probíhá tam obnovení vztahu mezi otcem a synem a současně skvělé akce ... Ješitnost se mění v hrdost ... Huge Jackman v plné formě, Dakota Goyo jako malý talent velice schopný a Evangeline Lilly ve své plné kráse ... Doporučuji ... ()

stroke

Že je tenhle film směska několika jiných v komentářích nepřehlédnete, nicméně filmů otec + syn je víc než ten jeden který je tu uváděn dokola takže bych neřekl že je to z tohohle pohledu nějaká kopie . A oživit tohle drama roboty? proč by ne. Hugh Jackman si roli opravdu užívá a jeho ,,synek,, je moc sympatický + Evangeline Lilly je takový stmelující prvek a moc příjemný :) . Osobně tomu nemám co vytknout jen snad předvídatelnost příběhu již od začátku ale na konci budete tak dojatí že Vám to bude jedno. Mimochodem 2h které film má nejsou vůbec znát což je pro mě po dlouhé době velká vyjímka. 4* si tenhle kousek plně zasluhuje. ()

StorWik

Tak tohle byla pecka Rozhodně jeden z nejlepších filmů poslední doby co jsem viděl a vůbec nejlepší z dílny Shawna Levy. Takový moderní "cover" epického kliše, kdy dá David na prdel Goliášovi. Ano, škarohlídi namítnou, že bylo jasné jak vše předem dopadne, ale mě to vůbec nevadilo. Tří metrový roboti sázející jeden direkt za druhým, krásné ženy, výborná hudba a Hugh Jackman. Jen víc takových výborných sci-fi. (100%) ()

Toki_ nek

jsem spokojený, poprvé jak se objevil problém otec/syn tak jsem měl chuť přestat. Ale neudělal jsem to a jsem spokojený. Klišé od nehoršího k nejlepšímu - otec si uvědomí jak miluje syna a taky předvídatelný konec. Ale jinak to bylo hodně důvěryhodné a upřímné. Jackman je dobrej, jako vždycky, toho můžu.. A jak mi většinou vadí děcka ve filmech, tohle mi tolik nevadilo. Všude se dočtete jen špatné komentáře, ale dobré hodnocení, protože to prostě funguje :)... Btw.: podle mě tam mohli dát víc robotích fajtů, jelikož to je trochu bez hranic :) ()

hrabě_olaf

asi jsem tady jediný, komu hlavní dětský hrdina, připadá jako ambiciozní manželka, která dotlačí každého kam potřebuje. dost mi to vadí na celým sladkobolným příběhu, s parádními box-robotími-rocky čísly. příběh je jednoduchý - hledáme cestu jeden k druhému (vlastně jen otec k synovi - synek má celkem od začátku jasno co od taťky chce) - ale tak to má být všichni vše chápou, mají se rádi, fandí správné straně a usmívají se... jo, a je to i zábavné --- teď mne napadlo filmové srovnání, dějově totožné, jen míň popcornu - Wrestler ()

Akrub

Opravdu extrémně příjemné překvapení. Myslel jsem, že vím, co čekat ... spletl jsem se. Film je plný úžasných okamžiků z několika šuplíků, opravdu paráda....a boje robotů? No nepopsatelné...tomu říkám vyždímat téma na 101% - tedy 101% i ode mě! ()

Senki

Nemůžu si pomoct,ale nakolik to bylo předvídatelné a kopírované z předchozích filmů..užil jsem si to.Možná to je únavou z práce,možná věkem,ale u tohoto filmu jsem si velmi odpočinul.Krásných 80% ()

OziRaziel

Rozhodoval jsem se mezi 3-4. Nakonec se přikláním ke čtyřem kvůli nadehu film z 80tych let. Je smůlou, že často dobrý nápad skončí špatně kvůli amerického vnímání uvědomylosti a dojemnosti. Nebejt těchto až příliš častých (tím i nudných a otravných) prvků hodnotil bych bez milosti 5* (změnil bych v hlavičce filmu žánr na Rodinný/akční/sci-fi protože těch dramatických prvků jsem tam moc neviděl) ()

minnamay

Připomíná mi to více filmů najednou, ale ve finále nemůžu napsat nic jiného, než, že je to super zážitek a určitě bych se podívala znova. No a Hugh Jackman je tam neodolatelný, dámy :-) ()

Hayane

Skvělý film! Opravdu se povedl, místy dojemný i vtipný - je sice pěkné, že měl Max tak nádherný vztah k Atomovi, ale dělat z robota lidskou osobnost, to přece nejde. Na konci, při závěrečném boji s Zeusem, mi taky chyběl tanec Atoma s Maxem. Jinak to bylo super a vztah táty a syna byl krásný. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky