MsUtahraptor

Sorry, ale ta pasáž v Temné dimenzi byla příšerně napsaná. "Jsme pronásledováni na nepřátelském území, tak to vezmem vycházkovým tempem, abychom si stihli (neuměle) popovídat o svých citech". Plus veškerá interakce mezi Runaways a C&D dvojkou, na kterou jsem se dost těšila, působí nehorázně prvolánovitě a prkenně. ()

BaronMartin

Trend poměrně zvláštních epizod pokračuje i nadále a já stále moc nevím, jak mám popsat to, co mi na celé této příběhové lince kolem Morgan vadí, ale asi bych to nazval tak, že tvůrci ví, kam chtějí postavy směřovat, ale neví, jak je tam mají směřovat. Díky tomu dostáváme hrozně křečovitě napsané dialogy, poměrně dost logických lapsů a taky fakt, že občas se dějí fakt divné momenty, které ale postavy berou naprosto normálně a ví věci, které by dle mého názoru tak úplně vědět neměli, nebo by je minimálně neměli brát za samozřejmost. K samotné epizodě, začal bych rovnou Tandy s Tyem, kteří jsou sice fajn (hlavně Ty), ale jejich interakce s Runaways je naprosto katastrofální. Z 90% je založena na bezhlavém obviňování a uměle vybudovaném dramatu mezi Nico a Tandy. Jsou zde navíc opravdu špatné dialogy, navíc většinou špatně natočené (jak již někdo v komentářích podotýká, scéna mezi Tyem, Chasem a Gert, kdy prvně spolu mluví Gert a Chase, zatímco Ty jde trapně vedle nich a třeba minutu nic nedělá, přičemž se následně vymění a najednou je Gert ta ignorovaná, to je fakt strašný :D). Vrací se zde nějaké postavy, u kterých je to buď zvláštní (třeba Quinton, který je prostě mega divně napsaný - doslova všichni ho berou za spojence, i když se na ně v předchozí epizodě v podstatě vykašlal a nic pro ně neudělal, to, že se dřív vydával za Amy se vůbec neřeší, stejně tak nikdo neřeší jeho smrt a naprosto nevysvětlené vstání z mrtvých - a sorry, ale výmluvu, že je to Temná dimenze, a tam je všechno možný, to fakt neberu :D) a nebo jsou ty postavy totálně zbytečný a i když mají sloužit jako fanservice, tak jsou zde třeba na půl minuty (AWOL, o jehož osudu se zde nedozvíme absolutně nic a je v té epizodě asi na 10 vteřin - a taky zde chybí jakákoliv konfrontace s Runaways, doslova AWOLovi je úplně jedno, že před ním stojí někdo, kdo ho kdysi poslal do jiné dimenze, nemá na to absolutně žádnou reakci, a dále je zde cameo Daria, který tu má v podstatě 2 totálně nezapamatovatelné scény). A na závěr je zde naprosto umělý build-up temné stránky Alexe, který vlastně vůbec nedává smysl - seriál se snaží naznačit, že Alex by mohl být potenciálně zlý (což není nic nového, v komiksech doslova zradil Runaways a stal se záporákem), jenomže zde je to celé vystavěné na tom, že to všechno dělá pro to, aby zachránil přátele, což ve výsledku vůbec nedává smysl a divákovi vůbec nic nedává pocit, že by měl Alex balancovat mezi dobrem a zlem (doslova zabije iluzi své matky, aby zachránil přátele, a jeho největší přání je mít nějaké schopnosti v týmu superhrdinů - ach ano, jak sporná to postava...). Nebudu vůbec zmiňovat to, že seriál vlastně neukázal žádnou reakci Alexe na to, že mu umřela máma (protože když se to stalo, tak o vteřinu později jeho tělo ovládl Magistrátův syn a pak jsme Alexe prostě půl roku neviděli :D). 3. série Runaways vlastně zatím působí jako first draft nějakého seriálu, jako hrubý náčrt příběhu, který ale vůbec nikdo nevypiloval. A taky je krásně vidět, že tvůrci vůbec netuší, jak potěšit diváka a místo toho, aby zužitkovali navrátivší postavy, temnou dimenzi a možnost crossoveru mezi seriály, dávají nám tuhle špatně napsanou věc. Hodnocení: 50% () (menej) (viac)

Simon.Dobes

Na crossover Runaways a Cloak & Dagger som sa veľmi tešil a úprimne ma to sklamalo. Epizóda zlyháva na scenári - je to asi najhoršie napísaná časť v tejto sérii. To sprevádzalo veľa WTF momentov ako hlúpe úsmevy alebo napr. keď Chase a Ty šli spolu ako dvojica a Gerta šla pomaličky za nimi. Záverečná scéna s Old Lace a Tyom bola na smiech. ()