Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

ElFifo

"More than one side? You're Dr. Jekyll and Mr. Jackass!"..další výborná práce Davida Finchera a obsazení hlavní rozdvojené role - Edward Norton a Brad Pitt byla vyloženě trefa do černého. 9/10 ()

Šošia

Přesně film podle mého gusta - krásní chlapi, poutavý příběh, který mě nenechá na chvíli v klidu a hlavně vyústění, při němž si člověk řekne "cože?". Edward Norton je na tyto psycho role stavěný a ačkoliv to mohlo působit, že měl takovou přicrmdávací roli, já bych naopak řekla, že on byl ta hlavní postava - na něm to stálo a padalo - a Pitt tam byl vlastně jen pro efekt. Dodnes si vzpomínám, kdy jsem film viděla poprvé, protože jsem se o něm pak bavila s kamarádkou a povídala jí o tom, jak na konci padají mrakodrapy...Bylo to 11.září 2001. ()

DAI

Směsice šílenství, krve a chaotického "pořádku". Fight club má zajímavý vizuální styl, originální postavy a staví konzumní styl života do kontrastu s primitivismem, neoluddismem. Ukazuje temné obrázky ze života člověka, který je zmítán právě mezi těmito dvěma světy až do absolutního extrému. Myšlenka je to stará, ale prostě nemohu zapomenout na atmosféru toho filmu, když sem ho viděl poprvé. ()

gu-staff

Tak tohle je klasika i po letech, skvělej Pitt a Norton, Meat Loaf s megakozama, výtečná kamera, hudba a režie, scénář za jedna, tenhle film mám moc rád. Úplně jsem dostal chuť někomu rozbít hubu :-). Btw - všimli jste si, že v záběru z Nortonova prvního sezení bezkulčáků se objeví záběr, ve kterém objímá Pitt kolem ramen terapeuta? No, já jo. Hádejte kolik dám? ()

Sethlans

Na tomto filmu se mi líbí naprosto vše tzn.obsazení,, hudba, děj a námět... Dle mého úsudku se jedná o "nejlepší" film Fincherovy tvorby. Nevím co víc psát, prostě tenhle film mě dostal. Všem vřele doporučuji shlédnutí, protože tohle je brilantní snímek! Rozhodně na mě to udělal dlouhodobý dojem. ()

Mainer

fakt nevim jestli dát 4 nebo pět hvězdiček... nakonec teda dám 4, ale v reálu by to bylo 4 a půl :) Jinak Pitt s Nortonem to je symfonie, tady září ()

gpx

Tenhle film nemá cenu popisovat, musí se vidět. Ale především každýmu doporučuju přečíst si knižní předlohu v originále (českej překlad je hroznej). ()

Druhácena

Bezvadnej scénář (nebo předloha, jak chcete) u kterýho jsem se ani chvíli nenudil (a nenudím ani na podesátý), bezvadný herci Edík a Bredík, Marla Singerová k pomilování a ještě jsem díky tomu přišel na Pixies. ()

pl4nt

Po 3/4 hodině filmu (nebo prostě po té první rvačce) jsem si byl jistej, že dám jenom tři hvězdičky, protože jsem tak nějak tušil, že závěr bude přesně ve stylu Rockyho 5. Nicméně, za ten závěr jsem prostě nemohl jinak. Jinak jak píše don corleone: Ve scéně, kdy Brad Pitt a Edward Norton hrají opilí golf, byli skutečně opilí -- hlavně Brad si mnohem víc přihnul :D ()

vasek.raul

Dvojice Norton - Pitt si v tomto filmu opravdu sedla. Scénář si zaslouží všech deset na Richterově stupnici. Ikea boy se mění z konzumenta na tvrďáka a netuší, že je to on a ne jeho kamarád, kdo všechno řídí. Film je krásnou psychologickou studií poruchy osobnosti. Pro mě výborný film na který se rád dívám znovu. ()

Simir79

Znáte ten pocit, kdy po skončení filmu si řeknete..... „no počkej.... na to se musím kouknout znova, to není možný....“. Vsadím výplatu, že kdo na „Klub rváčů“ bude koukat poprvé, vybaví se mu přesně toto :-) ()

EnneX

Tohle je velmi povedený od začátku do konce. Nevim jak někdo nemůže vidět tu hlubokou myšlenku, kterou v sobě skrývá. Jednoznačně strhující výkon dvou představitelů : Edward Norton a cool Brad Pitt a navíc výborný Meat Loaf ) ()

veverysiak

Nie je vôbec podstatné, o čo vlastne Fincherovi išlo, dopadlo to perfektne, aj keď je to na prvý pohľad zlátanina viacerých úletov, jeden z nich mi pripomínal zápletku 7 opíc, a nielenkvôli Bradovi, ktorý je aj tu bezkonkurenčný, beriem to ako skvelý recept na zničenie mamonuchtivej časti sveta, a takto to vyzerá mrazivo jednoducho, preto hádam zostaňme nemajetní, takže 90%. ()

yarghoul

Mám ráda nečekané konce. A tenhle byl více než povedený. Ústřední trojice nemohla být výstižnější. Hlavně Helena. A pokaždé, když letím letadlem si vzpomenu, že soused vedle mě je jen minipřítel a že ta minisvačina zase nebyla dobrá. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý