Štyridsiatnička Helena (Lenka Vlasáková), uznávaná odborníčka na manželské problémy, jedného dňa zistí, že sa dostala do situácie, akú rieši so svojimi pacientmi. Jej dosiaľ milovaný manžel je pristihnutý in flagranti s mladšou ženou a Helena čoskoro bezradne stojí na prahu nového života. Dvadsaťročná dcéra Laura (Veronika Kubařová) chce byť matke oporou, zároveň sa však stretáva s nástrahami vlastnej prvej skutočnej lásky. Pomocnú ruku sa snaží podať aj matka Vilma (Eliška Balzerová), bývalá herečka, ktorá na všetky situácie aplikuje svojráznu školu života. Výstredná dáma má zaručený recept: nahradiť neporiadneho chlapa chlapom  poriadnym. Zdá sa to neriešiteľné, ale na prekvapenie, chlapi, s ktorými stojí za to sa bezhlavo vrhnúť do milostného dobrodružstva ešte stále exitujú. A tri celkom rozdielne ženy zisťujú, ako veľmi sú si podobné a pokiaľ sa má niečo vyriešiť, chce to nadhľad, humor a nestrácať hlavu a ani nádej. (TV Markíza)

Rousse

A já jsem taky žena a taky jsem byla v pokušení - dát plný počet. Pravdou ale bohužel je, že ten si to opravdu nezaslouží. I když na druhou stranu jsem naprosto královsky pobavila. Ženy v pokušení vás totiž budou vážně pokoušet. Pokud v tom budete hledat nějaká hlubokomyslná moudra, nedopátráte se, zabřednete a už se z toho patosu nevyhrabete. Radím dobře: nic neřešte, nepřepínejte a hlavně po ničem nepátrejte - a pak si to báječně užijete. Skvělý herecký koncert Elišky Balzerové (aféra s jejíma nádhernýma fotkama beztak vznikla jen proto, že jí někteří záviděli její tělo v jejím věku - to je víc než jasné). Lenka Vlasáková byla neméně dobrá, ale bohužel jí chyběla ta šmrncovní frnda - je to tak, holt Vilma v tom uměla chodit:-) I když Lenka měla zase luxusní zadek:-) No a pánská část ensemblu - také radost pohledět....hmmm..... Díky, pane Vejdělku, vydařila se vám skvělá oddychová a nenáročná komedie na úrovni, ve které se nemusím bát, že někomu přistane dort na hlavě apod. (ano - z Líbáš jako Bůh mám trauma doteď!) ()

ZkuKol

Tak nějak napůl dobrý film. Už námět se nemohl rozhodnout mezi stylizovanou romantikou, evropským rodiným dramatem a českou tragikomedií. Chvíli se barevně experimentuje, mluví s mrtvými resp. se svým druhým já, chvíli se řeší trable s matkou resp. vztahy a mezi tím probíhají klasicky české gagy (už jsme je viděli před dvaceti lety a postrádají timing). Přitom Vejdělek nic neodfláknul, film vypadá dobře (to ale neznamená, že se nejedná o vizuální rutinu), hudba je lehká (i když mohla být méně kolovrátková). Hlavním negativem jsou bohužel ženy, o kterých to je - Balzerová je figurka, Vlasákovou vždy táhne partner (s tím, že to fičí jen s Macháčkem) a Verča mně prostě nesedla (jemně řečeno). Naopak i minuta Wabiho Daňka ukazuje silnou složku samců, jež bývá vtipná bez jakéhokoli tlaku (protože, když na něj od scénáře dojde, nezachrání to ani Macháček). Tomu všemu nepomáhá režisér, jenž kvůli velmi hezké scéně "zhasni!" mučí diváka deseti minutami zbytečných dialogů a pak odfikne závěrečný zvrat s pointou za 90 sekund a tak to ve filmu podobně zopakuje několikrát, přičemž nezapomene připomenout, že Češi umí operovat s klišé, jen když jde o parodii (a tou ŽvP není). Ženy tří generací řeší své vztahy s muži i mezi sebou - věřte mi, že s Macháčekem to vypadá lépe, než to zní... 50% PS: pokus o odkaz na Samotáře mi přišel trochu zbytečný... ()

Thurin

Film udělaný čistě pro výdělek a je to na něm bohužel velmi vidět. Kupa otřepaných potisíci opakovaných klišé. zajímavých je asi jen patnáct minut filmu od objevení Jakuba ve skříni po ten otřesný flashback. ()

sheilla

Uprimne, po dlouhe dobe komedie, u ktere jsem se zasmala a necitila se trapne za scenaristu a rezisera, hercu je mi vetsinou lito. Eliska Balzerova predvedla naprosto luxusni vykon a jeji hlasky uz temer zlidovely. Nechapu nizke hodnoceni nekterych uzivatelu - viz jeden z komentaru, sli jste snad na komedii a ne na Tarekovskeho, ne.... ()

KR4T4S

Překvapivě to nebyla taková blbost, jak jsem očekával. Velmi vtipné a podařené na to, že je to české. Herci jsou na svém místě - Vlasákovou můžu kdykoli a Balzerová dostala opravdu skvělou postavu. Dyk tentokrát vůbec nevadil a zbytek taktéž v pohodě. Veliké překvapení! 75% ()

slovan1

Po nějaké době, kdy se celkem povedl český film. Ženské aktérky jsou spontánní, vše sem jim věřil - byly skvělé. Každý sice pachtil za každým ale nakonec to asi skončilo tak jak mělo... Pořád jsem se usmívaj takže s hodnocením níž jít nemůžu. ()

insurgentes

Ukrutná píčovina, v níž nesnesitelná Veronika Kubařová ukáže stokrát ten samý naučený ůsměv "k sežrání" a ani jednou kozy. Nesnesitelná hudba, za kterou by Muchow zasloužil nasrat na ruce. Jinak se na to koukat dá. Hlavně ta scéna, kde oklepává Macháček pochcaný kytky. je luxusní. ()

sedm.1

Takže znovu, opět a určitě ne naposledy, jedná se o další z řady, pro naši zem tak oblíbených, odlehčených vztahových dramat, tentokrát na téma, užívej si, co to jde, a to ať je ti kolik chce. Naštěstí je to ale celé v tomto případě alespoň kultivovaněji zpracováno, tvůrci netlačili, až na pár výjimek, tak na pilu, dokonce tu částečně zafungovali i emoce, herecky je to samozřejmě na maximální úrovni, vtipnost snímku je tu pak spíše upozaděna, což ovšem nepovažuji za nedostatek, naopak, těch pár humorných situací mělo pak daleko větší kvalitu a sílu, a co se samotné zápletky týče, o nic zásadního, originálního a strhujícího tedy rozhodně nejde, ovšem zároveň není vůbec nudná a celkově na mě zapůsobila, ostatně ale prakticky stejně jako celý film, takovým příjemným, nenuceným dojmem. Abych ale jen nevyjmenovával pozitiva, tvůrci se ani protentokrát bohužel nevyhnuli ke sklouznutí k několika trapným momentům, především co se týkalo laciných „hlášek“ Elišky Balzerové, která je ale jinak jen tak mimochodem na svůj věk vážně šik, a přitroubloučkých scén z návštěv v partnerské poradně hlavní hrdinky, dále bych vytkl několik úplně zbytečných scén a vlastně i postav, které jen film zbytečně natahují a nemají ani na něj vůbec žádný vliv, a v nepolední řadě pak i celkovou tuctovost a nenápaditost celého snímku. Když to ovšem nicméně celé shrnu, pocity jsem si ze Žen v pokušení odnesl poměrně kladné, o celkové funkčnosti by se tedy dalo asi rozhodně diskutovat, ale nakonec proč ne, zkrátka pěkný, nenásilný, neotravný, český průměr. ()

vitekpe

Ach jo. Dokonce jsem byl tak drsnej, ze jsem podstoupil opakovanou projekci (zda jsem jako prvne neco zasadniho treba neprehlidnul, navic pod tlakem komentu ve stylu "prijemne prekvapeni" nebo "konecne kvalitni..." atd.), ale to je fakt tragedie... Cesky film doklopytal na uplne dno jakehokoliv vkusu, a to za jasani cervenych kobercu a blysticich se lvu. To zaboli. ()

Sdoom

Je to tak na hraně mezi 2 a 3 hvězdičkami. V rámci české kinematografie posledních let to určitě není nějak zvlášť zavržení hodný počin, ale trochu přepálená délka, přítomnost Macháčka s Dykem a poselství, že je lepší se celej život kurvit, aby pak člověk nemusel litovat, až dostane raka, mě nutí dát hodnocení nižší. No a hudba byla taky taková ta klasicky otravná, písničky docela ušly. Film tak stojí hlavně na Balzerový s Vlasákovou, který to odehrály s velkým přehledem. Tak každá z nich za 1 hvězdičku. (Blu-ray) ()

herr_carter

Originální, nadčasová, i když s přibývající stopáží přehráváná a natahovaná komedie. Skvěle tu ale zahrály jak Balzerová, tak především Vlasáková. .................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

!Borec!

První půlka se nese v hodně odlehčeném stylu, i rozchod je značně odlehčen, možná ubrat vtipů a zabývat se více přiblížení psychologií postav (chápu, že už by pak film nebyl tolik pro masy) by neuškodilo. Naštěstí v druhé půlce snímek vyloženě nepokračuje v kolejích, do kterých na začátku najel, ale kupodivu si postavy vystačí mezi sebou, a to snad každá s každou, aniž by to vyznělo trapně, i když samozřejmě v reálu jsou některé věci na pomyšlenou. Je to oddychovka o životě (není podstatné zda o ženách či o mužích nebo pro ženy či pro muže), kde konečně nejsou křečovití šoumeni, ale herci, kteří se příjemně chopili svých rolí. A abych nezapomněl...Charlie Straight mile překvapili! Nicméně pořád tam vidím ty opakované skeče, který kolují každým českým filmem a žádný režisér se jich ne a ne oprostit. Proč prostě nemůže nechat scénu jen tak doznít nebo jí směrovat více k minimalistickému pojetí a ne za každou cenu vyplnit všechna místa něčím, kde se očekává od diváků smích. V tomto směru pořád čekám na kvalitní český film, radši klidně bez jediného vtipu, ale zato s opravdu propracovaným scénářem a hlavně samotnými postavami. ()

Lukoboss

Takovej tradiční českej film na pomezí dramatu a komedie. A to je právě ten problém. Kdyby to bylo jedno, nebo druhé, nebyl by problém a vyšplhalo by se to i na hvězdy 4. Takhle se ale chvílema smějete, užíváte si pohodovej film a najednou bum a jedeme na vážno. Pak zase kousek humoru a takhle je to pořád dokola. Eliška Balzerová hraje naprosto úchvatně, naprosto zastiňuje výkony ostatních včetně Macháčka, který má ve filmu pouze vedlejší roli, což se z ukázek ani tak moc nezdálo. Jinak musím říct, že jsem se dobře bavil a až na těch pár výtek bylo všechno v pohodě. 3,5/5 ()

Lencha

Inteligentní humor a ten mám fakt ráda. Jak nemusím český filmy, tak tenhle film se mi moc líbil. Připomínal mi něčím Román pro ženy, u kterého jsem se také smála po většinu filmu. Překvapila mě Eliška Balzerová, kterou si pamatuji z Nemocnice na kraji města, jako doktorku, která se pomalu ani nezasmála. Ohromně mě pobavila v tomhle filmu. Co slovo, to perla. Výborný výkon. Tahle role jí padla jako ulitá. I Lenka Vlasáková a Vojta Dyk byli super. Odcházela jsem z kina naprosto spokojená, vysmátá, obohacená o pár fajn vtipných hlášek :-D ()

NICOX

Pravděpodobně dost přispělo množství vína a veskrze holčičí společnost, ale opravdu sem se hodně pobavila. Ovšem abych byla úplně objektivní, tak mi trochu vadilo to prolínání dramatu (i když toho tam moc nebylo) s komedií. Herci byli dobří, Eliška Balcerová tomu dodala šmrc a (až těžko uvěřitelný :) nadhled. A k příběhu? Co k tomu dodat, snad jen "ach ty vztahy...". 75 % ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)