Mimořádně adrenalinová show Fear Factor se v USA vysílá už šestou sezónu, ale úspěšná je i v dalších zemích světa. V každé epizodě šest odvážlivců (v letošní sezóně už nesoutěží jednotlivců, ale čtyři smíšené páry) plní 3 až 4 extrémní úkoly, které vyžadují dost odvahy. Ale nejen to, úkoly musí navíc splnit v co nejkratším čase, neúspěšní soutěžící jsou na konci dne z dalších bojů vyřazeni. Na vítěze čeká zasloužená odměna ve výši 50.000 dolarů. Níže je uveden jen zlomek, že všech šíleností, které už za těch šest let museli soutěžící podstoupit. Zkuste si vybrat, do kterého úkolu byste ještě šli, a které byste nepodnikli ani za nic.

Takřka žádná epizoda se neobejde bez úkolu, ve kterém se překonává strach z výšek. Běžně se tu tak skáče do vody z letící helikoptéry, balancuje na okenní římse ve výšce třináctého patra, přechází na teleskopických chůdách po úzké kládě natažené mezi střechami budov.

Tato soutěž také není pro nikoho, kdo má strach z utopení, protože se dost často plní úkoly pod hladinou. Představte si, že jste pod vodou připoutaní k těžkému závaží. Za jak dlouho najdete ten správný klíč a vyplavete zpět na čerstvý vzduch? Za jak dlouho se dokážete vyprostit z potopeného auta, zachránit přitom maketu dítěte ze zadního sedadla a dostat se včas na hladinu? Klaustrofobici jistě nebudou nadšeni z úkolu, kterým je například prolézt úzkým odpadním potrubím.

Hodně úkolů připomíná spíše kaskadérské kousky z různých filmů a není divu, protože se na jejich přípravě a zabezpečení podílejí specialisté přímo z Hollywoodu (např. kaskadéři z filmu Jurský Park nebo Matrix). Soutěžící si tak mohou na vlastní kůži vyzkoušet skoky autem do dálky, podjíždění rychle jedoucího náklaďáku mezi jeho přední a zadní nápravou, projdou se po křídle letícího dvouplošníku, skáčí z jednoho motorového člunu do druhého, skáčí ze střechy jednoho náklaďáku na druhý, slézají vagón uhánějícího vlaku.

A pak tu máme roztomilá zvířátka. Co takhle například pokrýt si celé tělo včelím rojem, nechat po sobě lézt krysy, masožravé červy, ropuchy, tarantule a krajty, plavat v akváriu plném piraní, elektrických úhořů a malých aligátorů.

Anebo podojit obyčejnou kozu, ale bez použití rukou, jenom vlastnimi ústy… Śtáb musí být v tomto směru opravdu zvrácený, protože jejich oblíbeným úkolem je v puse přenášet z jednoho místa na druhé chcíplé krysy a chobotnice nebo ještě živé žížaly, škorpióny, pijavice, obrovské šváby, cvrčky a červy. Často je také úkolem pouze pomocí úst vylovit nějaký předmět z nádoby plné prasečí krve, zkyslého mléka, inkoustu z chobotnic, hovězích vnitřností včetně sleziny, mozku a míšní tekutiny… zkrátka samých fajnových zbytků. Pokud si myslíte, že nic nechutnějšího už být nemůže, tak raději tento odstaveček rovnou přeskočte. Pro soutežící je totiž 50.000 dolarů dost silná motivace, aby snědli například býčí varlata, vypili celé pštrosí vejce, slupli deset živých slimáků, pochutnali si na sushi z vnitřností chobotnice a zapili to buď koktejlem z rozmixované krysy nebo džusem z madagaskarských švábů a stonožek.

A jako dezert například křupavé mandelinky, luční koníky nebo africké pavouky. Štáb tedy musel přitvrdit a nechal si od amerického ministerstva zemědělství poslat seznam všeho, co se ze živočišné říše dá bez potíží sníst. Ze seznamu byli hodně nadšeni a na jídelníček Fear factor tak zařadili ještě takové delikatesy jako: velrybí sperma, jelení, losí a býčí penis, koňský konečník, kravský mozek, míchu a oči, prasečí dělohu anebo balut (filipínskou pochoutku), což je vařené kachní vejce s napůl vyvinutým embryem. Dobrou chuť…

Do soutěže Fear Factor se může přihlásit každý (pokud na to má samozřejmě žaludek), pro zpestření se ale čas od času vysílá speciální díl, do nějž jsou pozvané například modelky, missky a herecké celebrity, které plní naprosto stejné nechutné úkoly. (oficiálny text distribútora)

IronRocky odpad!

Nic tak debilního jsem ještě neviděl. Žádný adrenalinový úkoly jenom samý debilní a nechutný ukoly jako např. jíst housenky, kobylky nebo pusou dojit kozy atd. Tohle je rozhodně nejdebilnější pořad co jsem kdy viděl. ()

M4rkl4r

Pokud vám neni dobře a potřebujete si nutně ulevit myslím , že sledování tohoto pořadu by mohlo výrazně pomoci. Čistě námátkou vybraní muskulaturní muži a prsa žen ,reprezentující průměrného američana , dostávají převelice bizarní úkoly. Jinak řečeno za ty prachy pro vás prozkoumají dávno zapomenuté civilizace v oslí řiti , zakusí líbeznou chuť kravských očí nebo se třeba pokusí spáchat sebevraždu ve vodou zaplaveným kontejneru kamionu , uhánějícím neúměrnou rychlostí serpentinama po obvodu neohraničené skály. Proč to dělají? Pro peníze? Ne! Oni to dělají pro sebe(aby douškami koňského spermatu naplnily svůj nevyužitý potenciál) , pro lidstvo(aby pojídáním šťavnatých švábů dodali afričanům apetit) nebo pro svou rodinu(aby manželku probudil z komatu a mohli pak žít štastně až do smrti). Peníze v tom nehrají žádnou roli... Tedy kromě té , že tam jsou právě kvůli nim. 30 % za ty prsa :))) ()

Uhura

Úkoly, které se opravdu zakládají na překonání strachu-proč ne. Ale jezení živého hmyzu, zvířecích penisů atd.-to má dokázat co? Je to jenom ponižující ()

s_c_o_r_p

Někteří lidé jsou těžce prodejný čuňata a pro učinkující Faktoru strachu to platí o to víc. Pokud se tam zrovna někdo nedáví sraženou krví nebo rozšlapanýma žížalama, dá se na to koukat - ono hlavně člověk se může vyžít se svou škodolibostí - dobře jim tak, když pro peníze neví co by! :) ()

Irii

Pekelné pochoutky!Určeno jen pro opravdové labužníky.Jenom na vyběr soutěžících tam musí být opravdu ortodoxní "horňák" protože soutěžící s ňadry menšímy než 3,zde není k nalezení!! ()

RajCZitko

Tuto soutěž nemám tak v oblibě kvůli jedení nějakých dementních věcí a fakt kre***ých úkolů. Je to nechutné se už vůbec koukat jak se ty lidi snaží udělat nějakou chujovinu jen kvůli zábavě. Kde je úroveň? ()

TommyDiamond

Pořád který mě nadchl a oslovil ale tak nák po 30-40 dílech mě uplně přestal bavil. Vidina výhry 50 000 dolarů byla pro některé soutěžící tak vysoká,že neváhali jíst bíčí varlata,potápět se v akvariu plném brouků nebo skákat z autobusu na autobus v plné rychlosti. Občas to byl spíš faktor hnusu než faktor strachu... Musím vyzvednou díly ve kterých bylo vidět americké hvězdy jako byl John Travolta,David Hasselhoff,Coolio atd. Protože se nebáli vystoupit ve faktoru strachu a vybojované peníze věnovat na charitu. Celkově 60% ()

Judy24

Možná jsem slaboch, ale já na to prostě ten žaludek nemám (minimálně na druhý úkol) a po několika dílech (což se snaží tvůrci měnit pomocí speciálů - nefunguje to) mě to i začalo poměrně dost nudit. Úkoly jsou určitě zajímavé a plusové body ještě dávám za moderátora, ale jinak... ()

LadyPig

Mě to baví, vždycky jsem zvědavá na úkoly, které dostanou, některé jsou skvělé a nejradši bych si je sama zkusila, jiné už jsou horší (pojídání nechuťáren). A nechci nějak...tento... ale mám silné "podezření", že to "hraničí" s týráním zvířat - tyhle úkoly bych zrušila. ()

rg.jerry odpad!

Tahle ,,soutěž,, je přesné zrcadlo doby - lidé za peníze udělají opravdu všechno. Sebevědomí amíci mi nedají, abych vydržel do pojídání neskutečných hnusů. Střízlík vypadající na patnáct let se cpe červy a zvrací pod stůl - to je panečku zábava. Tohle je pravej americkej ODPAD!!! ()

Kozy9

Tak dobrý námet a taká nehorázna nuda. Neviem či to je americkým namieru akčnými vstupmi alebo protivným uvádzačom, ale vždy som sa nudil, nech sa dialo čokoľvek. 20% ()

Viko odpad!

Tak tohle je šílenost. Jestli jim ty kecy nestrká do huby nějakej scénárista, tak jsou soutěžící ještě větší ubožáci než jsem myslel :-D. "Jelikož jsem z Texasu, jsem dost soutěživá a agresivní..." já padám :-D ()