Howoosijeol

• Južná Kórea 호우시절 (viac)
Južná Kórea / Čína, 2009, 100 min

Korejský architekt Dong Ha a čínská průvodkyně May se poprvé setkali jako studenti v Americe. Tehdy se mezi nimi vyvinulo těsné pouto, ale jejich cesty se předčasně rozešly. O několik let později Dong Ha přijíždí do Chengdu, aby dohlédl na přestavbu po sečuánském zemětřesení. Při procházce místním parkem ale náhodou znovu potká May a při společném vzpomínání na minulost se začnou znovu sbližovat. (profhubert)

emma53

Také jste měli chuť zatancovat si na tom náměstíčku, být schovaný v těsné blízkosti někoho milovaného před deštěm, procházet se bambusovým hájem, rozjímat o lásce a také se usmívat při pohledu na roztomilou pandu ? To byly ty krásné momenty, ale pak tam na mě zavanula ta smutná rozpolcenost duše sichuanské krásky May, ta skrytá bolest, kterou se bála odhalit před Donghayem. Někdy je zapotřebí do té nádherně zbarvené křehké mýdlové bublinky lásky správně fouknout a ona možná dopadne na to pravé místo. Opět jsem slyšela nádhernou, melancholicky laděnou hudbu, která mě dostala do správného rozpoložení mysli. Jen před jedním vás varuji, nikdy si v Číně nedávejte k jídlu Fei Chang Fen, vím, co říkám i když pro lásku je člověk někdy schopen i nemožného :-) ()

Lacike

Ta umorna snaha o civilnost u mna mala za nasledok, ze ma film vobec nechytil za srdce. Pokial ma v romantickom filme ovela viac bavi vedlajsia komicka figurka ako ustredny par, tak to je problem. No a naviac je tu ta anglictina, ktora z ust azijskychh hercov znie natolko mizerne, ze nici aj posledne kusky romantickej atmosfery. 5/10. ()

eLeR

Veľmi príjemná romantická záležitosť, kde ústredná dvojica bola veľmi sympatická, pôsobili na mňa úplne prirodzene, Woo-sung Jung síce neplakal, ale aj tak bol perfektný, pekný príbeh, muzika hrala výborne a angličtina mi absolútne nevadila. Len ten, kto strihal Woo-sung Jungovi ofinku, tomu by som zobrala nožnice. ()

Folpa

Jeden z filmů, který mě po mé cestě topkou 200 nejlepších filmů z Koreje moc mile překvapil. Příběh se převážně odehrává v Číně, je tam slyšet více angličtiny než korejštiny a čínštiny dohromady, ze začátku mi to přišlo divné ale v průběhu filmu jsem si na to zvyknul. Jung Woo-sung opět nezklamal a pro mě neznámá Yuanyuan Gao, která mě naprosto uhranula :) Rozhodně za plný počet. ()

Shit

Novej film Woo-sung Junga sem si samozřejmě nemohl nechat ujít a to i když jeho akční schopnosti tu zůstanou zahrabaný někde hluboko v zemi, ale to že to je dobrej i charakterní herec, to se ví už dávno a tady to opět potvrzuje Je to čistě romance, takže tu nemá smysl hledat něco jinýho, ale vyvíjí se docela přijemným tempem, nenásilně a i když se ke konci snaží trochu zahustit atmosféru, tak to neni typická melodramatická Jižní Korea. ()

• Hou sijeol měl být původně jedním ze tří segmentů filmu Chengdu, Wo Ai Ni (2009). Každý z těchto segmentů se odehrává v městě Chengdu, ale v jiném časovém období. První segment od režiséra Fruit Chana v roce 1976, a zachycuje rodinu vypořádávající se s následky zemětřesení. Druhý, od režiséra Jui-Ho Heo, zasazený v roce 2008, je o korejském studentovi, který přijíždí do Chengdu a potkává svou dávnou lásku. Poslední, odehrávající se v roce 2029, od režiséra Cui Jiana, o mladých hudebnících, kteří se setkávají v jednom baru v Chengdu. Jui-Ho Heo se však nakonec rozhodl svůj segment roztáhnout do celovečerního filmu a Chengdu, Wo Ai Ni se tak muselo obejít bez něj. (Raztubyl)