„Skutočný život sa začína poriadnym sexom.” Toto je typ aforizmov, aké musí trpieť mladý Gunther. Vychováva ho otec, traja ujovia a stará mama, v typickej veselej flámskej rodine. Adolescent musí energicky bojovať proti spoločenskému predurčeniu neobvyklých rozmerov. U Strobbeovcov je cťou hojne sa spíjať pivom, jesť poriadne premastené jedlá a užiť si to so všetkým, čo sa hýbe. To je folklór, v ktorom sa Gunther ťažko snaží budovať si vlastné postoje. Táto etnografia pijanstva, podčiarknutá atmosférou tvrdej reality, ktorá zdolá i sociálnu asistentku, je prepájaná s citlivejšími scénami, síce podobne hrubého zrna, ale pod tvrdou mužnosťou je v nich predsa len možné zacítiť krásnu nehu. (oficiálny text distribútora)

Meescha

Jediný film, který jsme na IFFKV 2010 stihli a tentokrát jsem hodně vybíral. Po filmu jsem byl nadšený a čím víc jsem nad filmem přemýšlel, tím víc se mi líbil. Způsob vyprávění, zajímavé postavy (občas trochu přehnané, ale to tam přesně patřilo), k tomu surové vyobrazení vlámského venkova, trocha filozofických zamyšlení (naštěstí se nesnažila moralizovat, jak tomu v jiných filmech bývá) a v neposlední řadě jsem se i pobavil. Myslím, že by na Psance osudu měli zajít čeští režiséři a přiučit se, takhle se dá natočit levný, vtipný a přitom realisticky krutý film... ()

zdenzo

DRSNÝ BELGICKÝ VIEWEGH Stojí za to se po čase podívat na belgickou kinematografii. Příběh chlapectví v rodině, kde se chlastá Premier League. Vtipné leč drsné historky z prostředí ekvivalentu belgických voličů našeho SPD, Zemana a ANO. Zvláštním způsobem však knižní předloha umí chytit za srdce. 3,7* ()

Víteček

Komedie je zde spíš okrajovým žánrem a když už, tak hodně hořká. Člověk alespoň vidí, že jeho rodina ještě nebyla tak hrozná. Kvalitní podívaná, která stojí za vidění to je, ale celkově jsem měl pocit, že to ještě potřebovalo vybrousit, aby to bylo opravdu dokonalé. Oceňuji neklišovité rozřešení zápletky s dítětem. Působila opravdověji, než co bych čekal. ()

kokofek

Co tě nezabije, to tě posílí! Psycholog Stanislav Levi zastává názor, že špatné dětství přežijí bez úhony jen velmi silní jedinci.Ti ostatní mají vcelku určeno jak se bude jejich život odvíjet. ()

tenista57

Tři hvězdičky-víc ne. Co dodat? Ne každý má to štěstí vyrůstat v harmonické rodině. Hlavní hrdina filmu takové štěstí opravdu neměl. Ale zase měl literární talent, a tak se z něho stal úspěšný spisovatel. Mnozí nemají fungující rodinu ani ten talent a jsou na tom hůře. Nevím, mě nějak filmy o lidských závislostech na alkoholu nebo automatech moc neberou. Toť vše. ()