Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

Hapretor

Herecky ani dějově mě to nezaujalo. Co tím chtěl básník říci ??? To je mi fuk. Další rádoby filozofický blábol. Rádoby "artového" režiséra a scénáristy. ()

Ivua

Zaujímavé, zvláštne.. utápajúce sa v pochmúrnosti a bezfarebnosti, no vlastne naozaj dosť originálne. Okrem zmiešaných pocitov zanecháva aj (ne)ľahko zodpovedateľnú otázku.. čo v živote je vlastne skutočne dôležité? Krása, ktorú vnímame len očami, slová a zvuky ktoré počujeme ale vlastne vôbec nevnímame? Možno práve absencia základných zmyslov je kľúčom k skutočnému cíteniu toho podstatného.. ()

Pooli

Veľká škoda. Výborný námet a herecký potenciál nevyužitý tak, ako by si zaslúžil, nezvládnuté. Film mohol byť skvostom, takto len lepší priemer. ()

Doomedx

Ehh? Jakoby pochopil jsem záměr, ale co si z toho mám vzít? Dejme tomu že to je jeden z nejreálnějších filmů co se týče toho CO KDYBY lidstvo začalo přicházet o své smysly díky neznámé pandemii a vypukla globální panika. Jenže moc z toho nemám a velice špatně se to hodnotí, protože na jednu stranu to dává doopravdy smysl, na druhou stranu jsem si z toho nevzal žádné ponaučení, měl bych? No minimálně mi v hlavě nějakou dobu zůstane. 70% ()

loki5

Musím říct že tohle je jeden z nejděsivějších filmů co jsem poslední dobou viděl. A to hlavně kvůli všemu nevyřčenému. 75% ()

guri

Nezvycajne sklbenie melancholie a romantiky, v ktorom ustredne duo na seba strhava vsetku pozornost. Som velmi rad, ze epidemia je len kdesi na pozadi, lebo o nu v tomto filme, nastastie, vobec nejde (IFF BA 2011). ()

Harts

Musím uznat, že toto byl pěkný počin ve filmové tvorbě, trochu zrychlené, ale účinek to plní. Ani jsem neměl tak velké očekávání. ()

actor-SP

Myšlienkou tento film dorazí každého, kto dovolí, aby ho filmový svet dotiahol na 90minút do inej dimenzie. Veď prečo by sme nemohli natočiť film o svete, kde ľudia strácajú všetky zmysly, kde ostane len ten posledný, najkrajší-láska? Trochu patetickosti pri téme, ako je táto, v tomto prípade neuškodí a keď vyjdete po zhliadnutí snímky do ulíc, uvedomíte si podstatu tohto nenápadného a odvážneho snímku. Tu sú na mieste objektívne 4*, no za námet a ako podporu ďalším podobným snímkom dávam 5*. Ak by takýto dej mala kniha, asi by som pri nej plakal...a chcel ju sfilmovať. ()

PEZ

Originalny namet prevedeny do vztahovej dramy pomocou ludskej apokalypsy. Ci ukazka ludskej apokalypsy skrz vztah? Podstatne je vnimat myslienky, ktore tu nastoluje skuseny dansky scenarista. Transformuje tu skepsu zo sucasneho sveta do velmi originalnej formy vypovede. Je to sice forma nadmieru melancholicka, ale autenticka. Rezia (chladne) dobra, Ewan McGregor a Eva Green fajn, hudba vynikajuce (trosku mi pripominala Requiem for a dream). Tento film nedava falosne nadeje, poukazuje vsak na to "dolezite". Trosku tomu chyba nejaky silny spojity motiv (okrem dvoch hl. predtavitelov), ale to neubera na vypovedi, sladko-horky zaver je/bude jasny kazdemu. ()

Mukunda

Velice pěkný snímek, tak odlišný od všech těch moderních konců světa. Od ostatních odlišný náhled, který není jen o tom, co lidstvo postihne, ale jeho postižení užívá jako výrazového prostředku pro vyjádření jiných, dalších myšlenek. Na konci světa opravdu bude ticho... A pak tma. Dal bych snad i plný počet, nicméně konec to pokazil tím, že dával naději. Naději v tom, že hledá nějaký smysl v člověku, nějaké dobro v něm. A to není pravda, ta naděje tedy byla falešná. ()

KOOHA

Sračka, která neměla být vůbec natočena. Depresivní, neosobní vyprávění, které nezaujme ani trochu a akorát vám přidá pár dalších vrásek na čele. Kdo čeká, že uvidí chemismus mezi hlavní dvojicí bude zklamán. A kdo čeká nějaké velké odhalení nahoty Evy...bude zklamán dvojnásob. Film, na který se už nikdy v životě nepodívám... ()

Charlie84

Kdybych si obsah filmu nečetl až po shlédnutí, pravděpodobně by mne dojalo, jak v jedné větě dokáže vyspoilerovat celý děj (update 13. 5. 2014: obsah přece jen změněn, spoileroidní věta se rafinovaně přesunula do jeho středu:)), i když uznávám, o děj tady až tak nejde (nepřekvapivě, když se dá shrnout do jedné věty). Na druhou stranu bych vám přečtení obsahu doporučil dodatečně, protože "možný důvod globální katastrofy", který odhalil distributor, mi přijde, že není ve filmu ani naznačen! Chytrý kluci ty obsahy píšou...ale k filmu. Pro někoho možná nuda k uzoufání, mě se ale trefil do nálady a už jen (vzhledem k tempu filmu překvapivě) napínavý závěr za to stál. Co je zvláštní, přes poměrně apokalyptický průběh na mě Perfect sense vůbec nepůsobil depresivně, naopak jsem měl po dokoukání takový připitomělý, smířlivý úsměv. Možná mi jen někdo něco připekl do koláčků, ale ta zádumčivá, pomalu plynoucí, lyrická atmosféra mi sedla... ()

Torgal

Originálna nákaza decimuje svet a film o príbehu dvoch ľudí ktorý počas nej hľadajú k sebe cestu je originálny rovnakým spôsobom. Veľmi filozofujúci snímok a úplne iný filmový zážitok aký je bežne vidieť. Možno až príliš iný na to aby som ho naplno docenil, ale navzdory jeho nepríliš optimistickému koncu som bol v závere skutočne pohnutý. 7/10 ()

VerenaLord

Zajímavý a poměrně netradiční pohled na civilizační nemoc. Bohužel mě nepřesvědčil herecký výkon Evy Green a celá nitka lásky propletená tak těžkým obdobím také ne. Konec je naprosto absurdní a utopický, naprosto šílený a přitažený za vlasy. Detailnější propracování by jistě nebylo na škodu. ()

Bird_house

Náročný, psychofilm.. Musím přiznat, že jsem neviděl snad žádný normální, jednoduchý film s Ewanem McGregorem.. Těžko hodnotit takové filmy.. Až tak záživné to není.. Nejlepší hláška film: "Couple Of Assholes"..!! 3,3 hvězd.. ()

Kate9

Konec civilizace tak trošku jinak - bez sci-fi efektů, výstřelů a výbuchů. A uprostřed toho všeho dva lidi hledající vzájemnou oporu a taky tak trochu sami sebe. Bavilo mě to a zároveň i donutilo několikrát se nad filmem zamyslet...ale bohužel se nedostavil závěrečný nával emocí, takže nemůžu dát plné hodnocení. Ale za prsa Evy Green přidávám půl hvězdičky, aby se neřeklo. :D ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)