Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

Snakefinger

pro mě filozofická matlanina. Buď točím katastrofické filmy o čemkoliv, třeba o epidemii a nebo točím filozofickou srágoru. Spojením obojího to leze zadním otvorem ven. Po kouskách nebo vcelku. ()

Evee04

Geniálne,skvelé,úžastné,vynikajúce,perfektné,briliantné,excelentné,bravúrne a ešte neskutočné.Tento film bol prekvapením môjho života od prvej sekundy až po poslednú,každé slovo,každá veta,každý záber,každá myšlienka,všetko malo tak hlboký prejav a precítenie,že som nedýchal do poslednej sekundy pričom pri emocionálnom konci som neudržal jedno oko suché.Tá myšlienka ostane vo mne vrytá do konca života.___150% ()

Fhilipo

Jednoducho natočený film s veľmi silnou emóciou na záver. Film je značne melancholický ba miestami až depresívny, no rozhodne zanechá dojem. ()

Emanuela

„Je temnota a je svetlo. Sú muži a ženy. Je jedlo, sú reštaurácie. Choroby. Je práca. Doprava. Dni, ako ich poznáme, svet, ako si ho predstavujeme.“ Tento film sa hodí celkom aj k našej situácii s korona vírusom. Keď som videla ten film prvý krát nechal vo mne zmiešane pocity a emócie. Ľudia v dnešnej dobe žijú vo veľkom strese, a média rozširujú a robia veľký rozruch okolo korony, tak majú veľký strach čo sa bude diať a hlavne začínajú sa chovať ako v tom filme, sú zúfali, plní hnevu a agresivity, nenávistný, niektorým to je úplne jedno a nedodržujú nič. Neviem si predstaviť to, ako by to vyzeralo keby to, čo sa dialo vo filme dialo aj v skutočnosti, že ľudia by postupne prišli o všetky zmysli. Spracovanie filmu je super a hlavne, že je podaný cez 2 ľudí čo sa práve spoznali a zaľúbili, dá sa povedať, že človek sa vážne dokáže spojiť až s hercami a tým ako to prežívajú. Dá sa povedať, že tento film vie niekomu zmeniť život alebo skôr vie človeka pozmeniť v určitých veciach a pozerania sa na svet a ľudí. Je to smutné, krásne, zničujúce a emotívne, je to dosť silný film. Nie každému sa páči, ale nie každý tam možno vidí tie hodnoty a pocity ľudí. Za mňa úžasný film, ktorý vo mne určite niečo nechal a aj niečo pozmenil. ()

Grossing

Ztráta čichu, chuti, sluchu, do toho hluboké city, co se děje? Je to tím, že se milují? Netradiční Sci-fi s krásnou epidemioložkou Evou Green. ()

starydivak

Přemýšlím, proč mi tenhle film tak dlouho unikal.. Přitom sci-fi snímky pravidelně kontroluju a "sjíždím". No asi mě odrazovalo označení "romantický film" a Ewan McGregor. Občas prostě objevíte ztracené, stejně jako postavy v Perfect sense. Velice úsporně natočená celosvětová katastrofa způsobená neznámou nemocí z pohledu "malých lidiček" někde v Británii se mi postupně zasekla do hlavy, aby vyvrcholila v krásném a smutném finále. Hlavními klady jsou promyšlený scénář, úsporná "evropská" režie, rozumná stopáž, Eva Green a kupodivu i McGregor. Pocitově srovnávám s Příchozí, kde vůbec nešlo o velké události, ale o ty "malé člověčí", o které nám má jít především. Stále ještě vstřebávám ten uspokojivý pocit z nalezeného a dobrého filmu, který smutně pohladí. ()

Awer

Úplnou náhodou zhlédnuto v roce 2020. Který tomu sakra přidal na aktuálnosti, i když člověku o to víc vnucuje, že lidi se tak snadno nevzdávají a s pandemiemi bojují soustředěněji, než jak to snímek předkládá. (V hollywoodském béčku se sejde za dvě hodiny superelitní tým, tady je celý krizový scénář "izolovat první případy a připravit se na další".) Nevěrohodné jsou samozřejmě i detaily (jezení mýdla by člověka zabilo nebo min. poslalo do nemocnice, náhle ohluchlí lidé by se velmi těžko zorganizovali a svět by se velmi pravděpodobně propadl do naprostého chaosu) a závěr je už nutné vnímat převážně symbolicky. Ale, tím spíš v dnešní době, je to zajímavý experiment a dobrá hra s emocemi, která chytne. K tomu dobrá hudba a pokud se to celé pojme jako metafora, je to metafora dobře nenucená (zaznívá to tam na určité úrovni několikrát, nicméně není to přímo "řešení psychospirituální krize lidstva, které se utápí v nejistotě a zlobě"). ()

rengers

Zvláštní pojetí katastrofy, vir který napadá postupně všechny lidské smysly. Při sledování filmu, si uvědomíte tu samozřejmost našich smyslů, jak by to vypadalo bez nich?! Bohužel je snímek nezáživný a nudný. ()

jerisno

Tohle je docela znepokojivý, až depresivní film. Dějem, atmosférou, jednáním postav. Přesto mě snímek slušně zaujal a to zejména dobře zvolenou ústřední dvojicí. Ewan McGregor (pan "Hajzl") je sympaťák a Eva Green (paní "Hajzlová") je nejenom charakterní herečka, ale i velmi pohledná dívka. Ať už zahalená, nebo odhalená. Naštěstí jsem film zhlédl až nyní, v době postcovidové (?). Znát jeho děj před covidovou pandemií, asi bych, při prvních zveřejněných příznacích, začal propadat lehkému stupni paniky. Pravděpodobně se k nějakému budoucímu shlédnutí snímku už nedonutím. I když ... kvůli uhrančivým pohledům paní Greenové je možné vše. ()

killingminds

Slušný emíčko no. Nezvykle "pozitivní" apokalyptickej film. I když lidstvo přijde prakticky o všechno (nejspíš vlastní vinou), pořád máme jeden druhýho. Poselství je jasný. Podle mě to má dost blízko k plnýmu počtu, něco tam ale nefunguje a tak to neni tak pocitový jak by asi mělo. Ale rozhodně doporučeníhodný. ()

Smoldo56

Dokonalý súlad výborného deja, hereckých výkonov a myšlienok ,ktoré vo mne vyvolali naozajstné existenčné otázky ? Kam vlastne ľudstvo smeruje ? Čo je pre nás skutočne najdôležitejšie ? A dokážeme žiť život aj bez toho aby sme dokázali vnímať najzákladnejšie veci ? Najlepší film o konci sveta a rekonštrukcí pointy života a vzťahov aký som kedy videl. ()

Polda99

Zajímavý námět...asi jedna z nejlepších věcí na tomhle filmu...originální zpracování...romantický příběh dvou lidí....a na pozadí apokalypsa....konec světa? Rozhodně zaujme film zpracováním....cesta, kterou se vydal režisér je ojedinělá a nevídaná, přesto mi něco chybělo...smysl a pointa toho, co se mi snaží Mackenzie vlastně říct! ()

nataska

Dlhú časť filmu som premýšľala, či mi vadí spôsob tej apokalypsy. Hnev, radosť, hlad... Najskôr som nevedela, či sa s tým mám stotožniť, ale nakoniec sa mi to zapáčilo, pretože to nabralo akúsi bizardnosť. Čím viac príznakov "choroby" sa objavovalo, tým viac sa mi to páčilo, pretože to nabralo akúsi nemožnosť a nepravdepodobnosť, a práve tým to bolo dobré. Možno svoje hodnotenie ešte zmením, keď sa mi ten film viac uloží v hlave, no teraz mi zostal v hlave dosť hlboko. A myslím že Greenová a McGregor sú pre mňa tak nepravdepodobná kombinácia, že o to viac som tomu verila a akceptovala to. ()

JohnDean

To je moc. Celkový dojem - uchvácen. Sice je to trochu rozhárané, ale jak chce člověk vykládat o celosvětové tragédii bez příkladu - konkrétně naší dvojice Evy Green a Ewana McGregora? Celkový nápad je za plný počet. Doufal jsem, že se zakončí nějakým positivním impulsem, ale nic. Zmar, temnota. Dobře, láska. Ale u mě by to asi nezachránila. Nevím, co bych dělal já, postižen něčím takovým. Pokud chtěl příběh opravdu zaujmout, dojmout a dát podnět fantazii na dalších x hodin, povedlo se na jedničku. ()

BStone

Můj jasný favorit v apokalyptické tématice. Úžasný scénář podpořený brilantními výkony i skvělou režií. Hodně k zamyšlení, hodně emocionální, hodně dobré. Bomba za pět stars! 100% ()

Yenda66

Tento film měl pro mě tři poločasy. První část filmu ( naštěstí ta kratší ) mě přišla trochu plochá. To bylo ale klamné zdání. Druhá část už byla hutná. A ten třetí poločas ? Nečekaný. O filmu, nebo spíš o jeho myšlenkách, jsem přemýšlel ještě několik dní po jeho shlédnutí. To se mě nestává často... Jednoduše se dá film popsat jako katastrofická lovestory. Ale podle mě znamenitě namíchaná. Globální katastrofa přichází tak nějak reálně, nijak dramaticky. Lovestory také jako v životě, trochu ano, trochu ne. Herecké podání obou hrdinů není na první pohled excelentní. Ale myslím, že právě ta strohost doplňuje dokumentární formu tohoto filmu. Je mi jasné, že nacpat vše, co by se nabízelo na bázi ústřední myšlenky filmu do jeden a půl hodiny nelze. Spíše mě film nadhodil nějakou myšlenku a nakopnul k dalšímu přemýšlení. Doporučuji shlédnout. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)