Po vražde prezidenta Abrahama Lincolna bolo zatknutých sedem mužov a jedna žena a všetci boli obvinení zo sprisahania za účelom atentátu. Obvinená žena, štyridsaťdvaročná Mary Surrattová bola majiteľkou penziónu, v ktorom sa atentátnik John Wilkes Booth stretával so svojimi komplicmi a plánoval útok. Zatiaľ čo sa proti nej obracia nenávisť celého národa, Mary má len jedinú nádej na záchranu života - mladého právnika Fredercka Aikena. (STV)

subic

Konspirátor mě v průběhu málem uspal. Přitom britsko-irské obsazení Tom Wilkinson, James McAvoy, Colm Meaney a k nim manželka Francise Underwooda sličná Robin Wright, slibovalo zajímavý zážitek. Přitom v souboji s o rok starším Lincolnem (2012) obstál. Celou dobu jsem doufal, že Mary Surratovou osvobodí. Přesná historická fakta atentátu na Abrahama Lincolna neznám. 55% ()

marabart

Slušně zpracované, ale zase vyloženě ne žádná sláva. Ještě na to musím mrknout v originálním znění, protože dabing je dost slabý. ()

backi

Súdna dráma ako remeň a výborný McAvoy. Viac ako príbeh možno zapôsobil vizuálny dojem a hra so svetlom. Spravodlivosť sa stáva nebezpečnou zbraňou, ak národ potrebuje obete. Myšlienka viackrát opakovaná, a (nielen) v historických kulisách naďalej veľmi poučná. ()

Sin410

Je zajimave sledovat jak lid chce svou obet bez ohledu na to kdo to je. S pribivajicimi dukazy o nevine prichazi ledova sprcha v podobe nesmyslnych argumentu a zamitnuti. Libila se mi kamera a vykon Jamese byl velice dobry. Na to kolik anglicanu hralo v tomhle americkem dramatu to pro me byl velice povedeny snimek. ()

madame.Hi

Docela dobry historicky snimek. Co mi chybelo bylo vsak trochu vic emoci a vic psychologie. James McAvoy byl jako vzdy vynikajici a pro me velke prekvapeni byla Alexis Bledel, kterou jsem mela zafixovanou hlavne jako Rory z Gilmorovych devcat a tady byla naprosto okouzlujici, ale ze zacatku jsem se ztracela v mnozstvi postav a nebyla jsem schopna urcit kdo je kdo, mozna to chtelo trochu vic uvedeni do deje. Ale myslim, ze film splnil svuj ucel, a rekl presne to co chtel. ()

Paladin25

Robert Redford opäť dokázal, že dokáže dať svojim filmom tú správnu hĺbku a James McAvoy sa neustále šplhá vyššie a vyššie v rebríčku mojich obľúbených hercov. Tento film sa mi jednoznačne páčil, dobrý pocit z neho vo mne ostal ešte dlho po jeho pozretí a hnev na "demokratickú" Ameriku sa nevytráca. P.S. Som vlastne prekvapený, že im to v USA dovolili natočiť :) ()

CrazymanM

Vkusně natočený,historický film o jednom atentátu a následném soudním procesu,který si skoro nezadá s čarodějnickými.Americká historie mě až tak nezajímá,ale jinak pěkný,dramatický kousek! ()

silak_xup

Lidská rasa je dle mého nejubožejší ze všech tvorů na zemi. U všech ostatních zvířat platí právo silnějšího, prostě vole když mě někdo sere, tak ho sejmu, nebo on mě. Jenom my musíme mít zkorumpovaný soudy a kašpary co rozhodujou o budoucnosti ostatních, strašný divadlo. Je jen otázka času, kdy tohle přestane fungovat a vrátíme se do jeskyní. No a k filmu: Poměrně pěkné, táhnoucí se soudní drama - slabší drama, jež vystihuje to, co jsem napsal výše. ()

HellFireFery

James McAvoy je pro mě novým nástupcem staré herecké gardy. Každou roli mu věřím a jeho herecký talent si skutečně užívám. Toto historické drama bylo pro mě překvapivě lehce stravitelné. Přestože se tu povětšinou jen mluví, tak jsem neustále nupnutý z toho, jak se celá záležitost posune dál. Konec jsem samozřejmě znal, ale i tak jsem byl na konci filmu smutný. Na druhou stranu mě ovšem nestrhl tak, abych dal filmu plný počet. Kvalitní film to ovšem je - to bez debat. ()

jungewolf

Pro mě objevná událost z dějin USA v závěru občanské války (1861-1865). J. McAvoy, R.Wrightová a T. Wilkinson byli vynikající : 5 * a 83 % . ()

Devilskitten

Je docela smutné, že takto skvělý film je podle skutečné historie, ale možná právě proto, že má základ v tak silném příběhu, je tak skvělý. Nejde ale jen o silný příběh, aby jste získali kvalitní film... Režie se chopil Robert Redford a musím říct, že skutečně dobře. Filmu dodává skvělou atmosféru povedená kamera a v neposlední řadě senzační herecké obsazení. Robin Wrightová a James McAvoy ve filmu doslova září a myslím, že mu dodávají ještě více na kvalitě. Tomuhle se prostě říká kvalitní podívaná a zaslouženě ode mě získává 5*! ()

Kozlowski8

14. dubna 1865 byl hercem Johnem Boothem zavražděn 16. americký prezident Abraham Lincoln. Booth a jeho komplici byli jižanští spiklenci, kteří těžce nesli porážku v právě skončené občanské válce. Režisér Robert Redford se ve svém snímku zabývá procesem se ženou, jejíž syn byl jedním z hlavních spolupracovníků Bootha a ona sama vrahovi poskytla zázemí ve svém penzionu. Redford si ke zfilmování zvolil významnou událost v dějinách USA a vykreslil ji ne zrovna lichotivě pro tehdejší federální politickou elitu. Divák musí jednoznačně fandit obhajobě Mary Surratt, i když období těsně po skončení konfliktu je vždy doprovázeno emocemi a vyhrocenými situacemi. Kromě zajímavého zobrazení této historické události má film i velmi slolidní uměleckou a zábavnou úroveň, je emocionálně výrazný a myslím, že nadprůměrné hodnocení si zaslouží. 75%. ()

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

16.09.2009

Aneb „Steven Spielberg má napilno“. Pojďme popořadě – Harrison Ford pro magazín People řekl, že se Spielberg a Lucas shodli na zápletce pro Indianu Jonese 5. Už prostě vědí, co bude Indy tentokrát… (viac)