V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

BigJohn02

Jedna z méně pitomých vánočních pohádek s všudepřítomnou Bohdalkou a přitroublým čertíkem (Mádl šišlá o trošku víc než normálně), ve které Pauhofová vypadá líp jako čertice než v civilu. Mimochodem, zaplatil autor hudby J. Uhlíř za použití motivu Smoke on the Water Párplům? ()

burg

Mádl je tu sice za čerta-blbečka, ale paradoxně to je něco, co mi u tohohle filmu nijak extra nevadilo. Musím říct, že mi tahle pohádka docela příjemně sedla a když už na ní někdy narazím, tak rozhodně nepřepínám. Takové guilty - pleasure. ()

trollfjord

Tahle pohádka v mnohém předstihuje slavnou S čerty nejsou žerty, stejného pana režiséra. Děj je mnohem zábavnější, je zde méně hluchých míst. To samozřejmě není míněno jako kritika pohádky S čerty nejsou žerty. Ty se navždy zapsaly do zlatého fondu české pohádky. Nicméně láska rohatá je jím rovnocenným a v některých ohledech i důstojnějším partnerem. Je pozoruhodné, jak negativní ohlasy vyvolala a jsem si jistý, že je to jen v mnoha případech pozérství těch, kteří si rádi kopnou do herce Jiřího Mádla. ()

Jirkacek

Televizní pohádka Láska rohatá z roku 2009 se stala objektem mé pozornosti na začátku léta páně 2020. Pohádky jsem jako dítě pochopitelně miloval a v období socialismu se vždy těšil na nový štědrovečerní přídavek a samozřejmě také na opakování těch starších, protože v době dvou televizních programů se na obrazovkách objevovaly jen vzácně. V dospělém věku pro mne pohádkové příběhy představovaly hlavně únik z reálného světa, jehož pochopení pro mne bylo s přibývajícím věkem čím dál složitější. Ale vraťme se k pohádce Láska rohatá, na kterou jsem byl zvědavý hlavně z toho důvodu, jak si povede v konfrontaci z kvalitními starými pohádkami. Při pohledu na herecké obsazení mne potěšilo, že jsem viděl nějaká známá jména, zvláště Jiří Mádl v roli čerta byl sázka na jistotu, neboť si zahrál už v několika pohádkách s rohatými stvořeními. Nicméně mne trochu překvapila přítomnost Oldřicha Navrátila, který se v tomto žánru zase moc neobjevoval, ale jak se ukázalo, velkou roli si zde nezahrál. Příběh začal scénou v lese, kde žila čertovská babička Elvíra (Jiřina Bohdalová), která kdysi odešla z pekla a i když uměla tři kouzla, stával se z ní spíše člověk. Jednoho dne okolo její chaloupky letěl superbyrokratický pekelný inspektor (Miroslav Táborský) na netradičním vznášedle, který prováděl náhodné kontroly čertovských stanovišť, mlýnů nebo hájoven. V jedné zapadlé a také už řádně rozpadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadili dva vykutálení podvodníci, Berta (Pavel Zedníček) a Vitouš (Matěj Hádek). Stalo se tak k nelibosti čerta nejnižší kategorie, čertovského učně a kuchaře a Záprtka (Jiří Mádl), který zde trávil už 500 let od svého vyhoštění z pekla. Když hospodu navštívila pekelná inspekce, Berta s Vitoušem se vydávali za čerty. Inspektor po nich důrazně požadoval po čertech úpis, aby se mohli vrátit za odměnu do pekla, ale jediný co měli, falešní čerti spálili. Za trest inspektor vyslal získat nějaký další nešťastného Záprtka, který ovšem nevynikal žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neuměl poradit. Na získání lidské duše měl čas pouze do nejbližšího úplňku a pokud by žádný nesehnal, inspektor je s pomocí kouzelné knihy chtěl proměnit na hmyz. Právě v tom čase v městečku Jílovém jistá velice bohatá milostpaní Zlatuška Bezoušková (Naďa Konvalinková), která milovala zlato nade vše, a proto zaměstnává dokonce svého osobního zlatníka Alfonse (Oldřich Vlach), zatoužila po zlatých očích. Ty ovšem zlatnický mistr vyrobit nedokázal a tak pro oči ze zlata musela jít služebná Anička (Tatiana Pauhofová). Tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívala z krádeže, kterou na ni ovšem navlékla druhá služebná Markéta (Hana Vagnerová). Anička tedy vyrazila hledat zlaté oči, ale vůbec netušila, kde by je měla hledat. Zašla tedy pro radu k panu učiteli (František Řehák), který jí řekl, že v pekle vědí všechno. Zoufalá Anička se ocitla před pekelnou branou, kde se potkala se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem, který zase sháněl lidskou duši. U formana (Oldřich Navrátil), jehož potkal v lese, neuspěl a tak byl ze svého úkolu nešťastný. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné to bylo i s Aničkou a Záprtkem, kteří spojili své síly, aby splnili své úkoly. Zásadně jim v tom pomáhala Elvíra, která měla mladého čerta ráda a dobře věděla o nevinně Aničky. Společně vymysleli plán na získání úpisu a tak se Anička vydala do staré hospody, kde se jí s pomocí kouzla podařilo vytáhnout knihu z pekelných kamen a díky ní se Záprtek proměnil ve sličného myslivce a Anička v čertici. Potom mladý čert navštívil byt milostpaní Zlatušky, kde nalákal k podpisu prolhanou služebnou Markétu, výměnou za krásné šaty. Také Zlatuška získala své zlaté oči a to doslova, jenže kvůli nim byla slepá a jak později pochopila, zlato nebylo v životě to nejdůležitější. No a pak se do staré hospody vrátil inspektor, aby si vyzvedl úpis, který nakonec také dostal. Dva vandráci Berta a Vitouš - příšerná jména - vzali nohy na ramena a zmizeli kdoví kam. Ovšem vzhledem k tomu, že Záprtek porušil několik čertovských paragrafů, inspektor jej místo pochvaly a pobytu v pekle proměnil v obyčejného člověka a nechal jej žít na lidském světě. Zato Anička byla pořád pěknou čerticí, ale polibek a láska jí vrátily lidskou podobu. A nebyla by to česká pohádka, kdyby všechno dobře nedopadlo, takže Zlatuška dostala zpět svoje oči a Markétčin úpis byl malinkou lstí babičky Elvíry zničen. Zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Bohužel mne pohádka nebavila už v jejím průběhu a to zejména kvůli příšernému scénáři, špatným hereckým výkonům některých postav a ubohým dialogům. Filmu tak nepomohly ani moje nejoblíbenější pohádkové postavy, kterým jsou a vždy byli čerti a rovně nestačilo pár kouzel k tomu, aby toto dílo režiséra Hynka Bočana bylo zajímavějším. Co mi hodně vadilo, byla příšerně moderní hudba, která se podle mne do pohádek vůbec nehodila. Opět se ukázalo, že legendární pohádku S čerty nejsou žerty už těžko něco nebo někdo překoná. Suma sumárum, pohádka Láska rohatá ode mne získala dvě rohaté hvězdy **. () (menej) (viac)

Redyx1

Naprostý propadák a jen jsem si povrdil,že moderní  pohádky jsou bohužel,čím dál větší paskvil.Tato pseudopohádka postrádá pointu, příběh i  vtip,je tam všechno uměle zdigitalizované a celkově to působí trapně.Děti to raději nesledovali... ()

DžejPý

Imbecilní šišlání Záprtka i Elvíry je šílené, tohle snad nespáchal v pohádkách ani Troška. Ještě že ve filmu je několik zajímavých postav - pekelný úředník Miroslava Táborského to vytáhl na druhou hvězdu. Jinak jen jedna hvězda "za účast"... ()

Jimmy73

Šišlající čert v podobě Mádla děs a hrůza. Vůbec nechápu, čím uchvátil tvůrce, že ho do pohádek vůbec obsazují, ať už jako čerta, plavce, nebo prince. Zaplať Pánbůh, že se staré dobré pohádky natáčely v době, kdy ještě nebyl, protože při představě, že by hrál třeba prince vedle Libušky ve Třech oříšcích se mi ježí vsechny vlasy na hlavě. ()

roduch

Souhlasím, že dříve byly filmy a tedy i pohádky mnohdy nezapomenutelné, dá se na ně dívat stále. A na ty dnešní nové je kolikrát lepší rychle zapomenout. Přesto si myslím, že Láska rohatá se vcelku povedla a postupem času se i na ni rád podívám. A že někomu vadí, že J. Mádl v roli šišlá? To by musela vadit např. i postava krále Půlnočního království z Pyšné princezny (S. Neumann), který mluví, chodí a chová se jako dítě. Kritizovat umí každý, ale vyloudit úsměv na tváři při pohádce se dnes nedaří jen tak někomu. ()

Petbrab

Děs a hrůza. Užvatlaný Mádl, který se z čerta změní na člověka. Proč????? Proč by se měl čert měnit. A vrchol trapnosti létající stůl Táborského. Další pohádka, co nepohádkuje. ()

clovek1

V této pohádce Pavel Zedníček překonal sám sebe. Řekl bych že tady podal vynikající výkon který převyšuje i výborný výkon jeho samého v pohádce „O Janovi a jeho podivuhodném příteli“. Role mu zřejmě sedla a tady skutečně před ním smekám. ()