V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

Salvator

Každoroční produkce pohádek je, co se týká počtu, poměrně vysoká. Najít však mezi nimi takovou, která nebude nudit, je jako hledat jehlu v kupce sena. A na tomto stavu nic nemění ani Záprtek a spol. ()

brasek

Ďalšia zo série rozprávok, ktoré nie sú ničím zaujímavé. Nič dobré neviem povedať o tomto snímku, tak aspoň som sa pobavil na komentáre užívateľa MM_Ramone. ()

TesterX odpad!

Je to další velký smradlavý pohadkový hovno, který nepobaví nikoho. Možná ten Mádlův retardovaný šišloň zaujme na chvilku nějaký batole, jinak se jedná o další vykastrovanou srajdu pro nikoho. ()

oli9 odpad!

Vydržel jsem 20 minut. Šišlající Mádl jako nejdementnější čert jakého můžete vidět, bylo mi trapně za něj, vtipné to tedy nebylo . Díky ne ()

Lilith03

Jedna z nejlepších čertovských pohádek. Hlavní dvojice je jedna z mála, mezi kterými vidíte zamilovanost, jiskru a nějaký posun vztahu. To se v pohádkách málo vidí, tady to jde vidět extrémně. Skvělé herecké obsazení pohádce taky přidává, úžasný pan Navrátil, Zedníček, Hádek, Táborský a další. To celé zabalené ve spoustě legrace a dokážu zavřít očko i na tu homofobní pizdu Bohdalku. ()

gizi

Nic moc jsem od pohádky nečekal, nejsem zrovna milovník pohádek, ale občas se na nějakou podívám a nemůžu říct, že by mě vyloženě zklamala. Nebylo to sice nic extra, ale dívat se na to dalo a 65% rozhodně není u mě tak špatné hodnocení. ()

lele

neskutečná nuda a protivný Mádl. Navíc nechápu, proč Slováci musí v českých filmech mluvit česky. Trhá mi to uši. Zde to zachránil aspoň slušivý čertický převlek :) ()

kpt.Marťas

No jo, příběh a napětí veškeré žádné. Výprava a dialogy dost mrtvé. A totální koruna všeho byl ten Hádkův hippík. Ale Táňa Pauhoufová i Jirka Mádl ucházejí, mezi nimi dokonce i nějaký ten vtípek zableskne. Ale hlavní atrakcí téhle pohádky je ouřada Táborský za létajícím stolem. Ten neměl chybu. ()

Joee

I když výpravou je pohádka trochu chudší, nechybí jí jinak nic. Já se bavil, pohádka se líbíla a ještě teď si vybavuji spoustu pěkných momentů. Těším se na reprízu. ()

pidla

Poněkud "přiblblé". Příběh plný klišé, humor založený na představě, že pitvoření se a šišlání herců je vtipné. Docela by mě zajímalo, co si o tom myslí děti, kterým je to především určeno, možná se jim to líbí. P.S. Mimochodem ten tady donekonečna omílaný úpadek českých pohádek je podle mě trochu iluzí. Většina těch slavných a úžasných pohádek z minulosti je stejně blbých jako ty současné. Např. Pyšná princezna - dementní humor, prkenní herci, i na svou dobu neobratná režie, komunistická ideologie z toho čouhá jak sláma z bot... Je to jen legenda v hlavách diváků, kteří si to zamilovali jako děti a dodnes se na to dívají dětskýma očima, kdyby se od toho dokázali oprostit, jejich hodnocení by myslím muselo být jiné... ()

Kašák

Určitě jedna z koukatelnějších českých moderních pohádek. Příběh nijak originální, ale tři hvězdy za dvojici Mádl-Pauhofová, a za jistotu Jiřinu Bohdalovou. ()

Janinka73

Jedna z nejlepších pohádek posledních let: vtipná, dobrodružná a nápaditá. Jsou tu všechny postavy, které do dobré pohádky patří, hlavně správní čeští čerti. Už dlouho jsem se tak dobře nepobavila. ()

Andy.222

Jak mám Pauhofovou obvykle rád, tady mi moc nesedla ani ona. Když jsem slyšel poprvé zaklínadla, přemýšlel jsem kolik promile měl Scénárista v krvi, když je vymýšlel. Krom některých efektů (pekelná kamna) a v jedné scéně pěkně slizkého Mádla (úpisy), bych tu pohádku poslal s klidným svědomím do kopru. ()

Prusovka

Když tady čtu ty komentáře, tak se mi chce brečet!!! :-(( Co chcete od pohádky?????!!!! Je pro malé děti, čekáte snad nějakou hloubku a silný umělecký zážitek, který vás naplní a dodá vám pocit dobře "promarněného" času??????!!!! :-( Je to krásná, veselá pohádka a co je hlavní.....dětem se líbí!!!!!!!! ()

Quak

Mně to přišlo vtipný, pěkný exteriéry a nápady (příroda, pekelná brána, chatička Bohdalky,Táborský a jeho létající stoleček). Mádl a Pauhofová - pěkně jim to ladilo. Jedna z těch lepších pohádek za poslední dobu. ()

Antal89

Při sledování této pohádky jsem dospěl názoru, že přeci jsou ještě dnes i televizní pohádky, na které se dá spokojeně dívat a být z nich nadšen. Hynek Bočan spolu s mladými herci Jirkou Mádlem a Táňou Pauhofovou odvedl skutečně dobrou práci! ()