V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

Zed70

Kravina, ale dalo se na to dívat. Některé scénky pobavily nemálo. Tři hvězdy za herce, jinak bych řekl skoro odpad. Jediný kdo mi trochu lezl na nervy byl Matěj Hádek. Ostatní se mi líbili. ()

TerP

Překvapuje mě nízké hodnocení této pohádky. Podle mě splnila vše, co měla. Zajímavý příběh, více než vtipný čert, láska, zápletka a happy end. Tahle pohádka se povedla, a úsměv na tváři mi dokázal vykouzlit jedině překvapivě skvělý Mádl. :) ()

Bratr

Kromě Mádla v hlavní roli, který mě párkrát rozesmál tohle asi fakt nestojí za to. Nikdy nepochopím, jak Bočan, režisér nejlepší české pohádky S čerty nejsou žerty, může natočit takovouhle nelogickou hrůzu. ()

sharka.68

Snad za ty hadry a texty od Svěráka,jinak nuda,nuda,hnus,hnus...zlatý S čerty nejsou žerty a Tři veteráni i Nesmrtelná teta...protrpěla jsem 20minut a přepla na Tři oříšky pro Popelku. Pauhoffová byla dobrá,stejně jako v pohádce Čert ví proč....ale to nestačí. Kde jsou ty nádherné české pohádky,proč už to nikdo nenatočí tak,aby se na to dalo dívat a nezevšednělo to? ()

honzic

Spíše podprůměrná moderní pohádka, která ani přes pár dobrých herců moc nezaujme. Pitvořící se Mádl s čertovskou Pauhofovou mne také nezaujali. Prostě nezajímavý příběh a trapné situace a pohádka šitá narychlo horkou jehlou. Tak to vnímám a vidím a je to škoda, že už Hynek Bočan netočí lepší filmy jako dříve. Hodnocení: 35 % ()

George.Camel

Jedna hvězdička za M. Táborského jakožto inspektora, druhá hvězdička J. Mádlovi a třetí hvězdička napůl P. Zedníčkovi. Čas ukáže, jestli se na pohádku budou děti dívat, nebo ne. Zlatý voči každopádně v žádné jiné pohádce neuvidíte. ()

PMakufka

Hynek Bočan pro mnohé z nás stále znamená synonymum pro kvalitní filmovou podívanou. Kdo by nevzpomněl na legendární čerty, s kterými nejsou žerty a mnohé další. Celkem jsem se smířil s tím, že na lepší pohádku asi nenarazím, tak jsem k nejnovějšímu dílku Láska rohatá přistupoval rezervovaně. Základ scénáře mě zase nepřijde tak špatný. Je založený pochopitelně na klasickém, stokrát již vyzkoušeném, základu, který dobře známe, ale koneckonců proč ne. Sympatické peklo s hodným čertem a zlou mrchou není k zahození. Jenže... přes poměrně pěknou výpravu a hudbu mám pocit, že si občas scénárista vypomohl stylem – nevím co tam vrazim, tak tam dáme písničku, nejlépe zpívající pěkná baba, nebo zamilovaného čerta zoufajícího si nad pravděpodobnou ztrátou své milované. Nemá to spád. Z herců je šišlající Mádl podle mě ještě dobrej, obě mladé krasavice (Pauhofová, Vagnerová) nestačí a situaci tak vylepšuje snad jen Bohdalka s Táborským. Zedníček s Hádkem mají navíc, ale co jim scénář dovolil? Zbytek herců nemá smysl hodnotit. Konec je příšerně uslintaný, až jsem měl chuť začít přetáčet. Za zmínku ještě stojí poměrně trefná hudba Jaroslava Uhlíře. Chybí mě vypilované dialogy, drobné detaily i celkový nadhled. Pohádka se místy bere strašně vážně (takřka doom scéna s uchvacováním Táňi Pauhofové kamny), namísto například odlehčené super scény se souzením "nebohé" Dorotky Máchalů dle knihy hříchů... :-) 40% ()

pida123

Co se týče nově točených pohádek, tak jsem vůči nim dost zaujatá, jelikož se mi zdají dosti odfláknuté. Ale vzhledem k tomu, že dnes už prostě neumějí točit dokonalé pohádky, ale jen dobré, si myslím že tahle pohádka je jedna z těch povedenějších. Zasmála jsem se a po shlédnutí jsem měla příjemný pocit z nepromarněného času. TAHLE se jim prostě povedla. ()

natalanka

ZA KA ZU JE SE !!!!! :-) Hodnotit pohádky, když nemáte kus dětské duše ve svých nitrech :-) Tohle je pohádka jak má být. Ponaučení i naděje, láska a krásný příběh :-) Proč tady někdo hodnotí a pak napíše pohádky nemusím.....to je jako bych hodnotila horrory, které taky nemusím. Tak na ně nekoukám a nehodnotím. Ale to je to.... někteří ubrblanci jsou prostě takoví a měli by jít hledat zlatý voči :-) :-) ()

walkingdead

Nějak mě tahle pohádka až do letoška míjela, snad až dnes jsem jí poprvé viděl celou, tak to konečně můžu ohodnotit. Zkušení herci své role zvládli v pohodě, zvlášť Bohdalka se na to asi ani nemusela nějak připravovat, protože podobných čarujících babiček hrála už plno. Mladým (hlavně těm dvěma hlavním) jejich role taky sedly. Celkově příjemná podívaná a určitě jedna z lepších pohádek 21. století. Ad často zmiňovaná neoriginalita - a kdy naposled byla nějaká pohádka originální? Po stovkách, nebo spíš tisících napsaných a natočených příběhů, už se s něčím novým přijde jen těžko. ()

PetraMishka

Tahle pohádka byla čiré utrpení. Mádl šišlal, čertova babička šišlala, dokonce i Zedníček se přidal a zbytek nestál ani za pousmání, to se nedostavilo ani jednou. Byla to opravdu tragédie a poučení slabé. A korunu tomu nasadila naprosto blbě zvolená hudba. ()

Synesis

Měl jsem očekávání. Velké očekávání pohádky o čertech od režiséra mé nejoblíbenější - S čerty nejsou žerty. Bohužel numůžu psát o geniálních částech filmu. Tahle pohádka není vůbec geniální. Ona neni ani dobrá. Je to taková delší podřadná pohádka, kterou dávají na čt každou neděli v 1 hodinu(nebo dávali). Záběry herců ("na ksicht") jsou tristní, prostředí o pár kulisách hrozné. Vtipy nejsou vtipné. ()