V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

ThomasL

To, že české pohádky upadají víme asi všichni a tento snímek to jenom potvrzuje. Pár dobrých hereckých výkonů to nezachrání, když už příběh a scénář nestojí za nic. Tvůrci pohádek by se nad sebou měli zamyslet!!! ()

Prochy38

Pohádku jsem měl o Vánocích puštěnou jen jako kulisu a jsem si jistý, že dál to nedojde. Jak mám Mádla rád, tady ten pokus vyrovnat se I. Blanarovičové prostě nevyšel. A pohádka jako taková? Jen samé "pitvoření", skřeky, pokusy o vtipnost apod. Trapné, slabé, chudé, neoriginální. Škoda. * pouze za T. Pauhofovou. ()

PetkaW.

Čím novější pohádka je, tím skeptičtější jsem, když se na ni mám dívat. A jestli to takhle půjde dál, zakážu je svým dětem úplně a budu jim radši pouštět (v té době už div ne historické, ale osvědčené) pohádky, co mají hlavu a patu a člověk si při jejich sledování nepřipadá, že z něj režisér dělá úplného idiota. Mádl byl roztomilý, Bohdalová nezkazí asi žádnou roli v pohádce, kterou hraje, Pauhofová solidní... ale to je asi všechno. ()

Vejrrr

Nejste objetivní. Četl jsem tu názory, že nemá cenu točit "ty nové" pohádky a že ty staré, ty staré, ty staré ... Hodnoťme současost a nesrovnávejme to s tvorbou 40 let zpátky. Ta byla a už nepřijde. Co se týče nepohádkových filmů, tak jsem neslyšel názory jako že ty nový filmy nestojej za nic, efekty zbytečný a že by se mělo vracet k těm starým Burianům a podobným. Ne, ty už byly, pro mnohé byly nejlepší, ale už jsme jinde. Dnes se dělají pohádky jako Láska rohatá a pokud chceme srovnávat, tak ne s Pyšnou princeznou, ale s mnohými jinými současným, mezi kterými jsou i pěkné věci jako např. Nejkrásnější hádanka. Z tohoto pohledu dávám ****, protože to nebylo zas tak zlé... Co je asi nejdůležitější, tak jsem se i zasmál a to at už Mádlovi, Čmaňovi nebo Táborskému. Scénář nebyl zlý, jedině na tom ději to z mého pohledu mírně klopýtalo, ale vesměs príma pohádka, na kterou si rád vzpomenu. ()

Charon11

Na novou vánoční pohádku jsem se vždycky těšil a těším. V posledních letech se to ale nějak ČT 1 nedaří. Nevím čím to je, asi tu není nikdo, kdo by napsal slušný scénář. Láska rohatá byla trošku jiná (chybí schéma princ-princezna), ale k tomu abych se bavil a těšil se na příští rok, že ji budou zase dávat, to nestačilo. Bohužel! ()

amokey

Velká sláva to nebyla, ale po dlouhé době ne až tak úplně špatná Vánoční pohádka. Ta třetí hvězdičk je za Mádla, protože jako čert byl fakt super :) ()

Krepi

Kam až dokázala úroveň českých pohadek spadnout se mi zdá až neuvěřitelné... Souhlasím s tim, co napsal Galadriel - ať už přestanou točit nové pohádky, my si vystačíme s těma dobrýma, starýma!!! ()

1945

Táňa Pauhofová je velice roztomilá, Mádl jako retardovaný čert nic moc nepředvedl a jediná další kvalitnější postava byl čert-úředník Táborský. Láska rohatá na víc jak 2* nemá ()

Yardie

No jo, už jsem si zvykl, že čeká tvorba jde poslední roky do kopru. A to včetně pohádek. Kde se poděla ta lehkost, jemný a chytrý humor, zajímavé příběhy. Připadá mi to spíše jako taková taškařice a snaha o něco lepšího. Bylo tam pár dobrých nápadů a roztomilá hlavní hrdinka. Nicméně, zbytek, v čele s neustále se tlemícím Mádlem byl dost nudný. Je to takových slabších 50%. Připadalo mi to dosti odfláknuté, jen, aby se prostě neřeklo. Žádná přidaná hodnota. Ale už byly i horší. Howgh! ()

KatRi

Čerti jsou vždycky vděčné téma, o to víc v té pohádkové bídě posledních let. Nechyběla romantika, ani hodná babička, která si vždy poradí. Ústřední dvojici to šlo, příběh měl až na finální rozuzlení také něco do sebe, takže co. Nikdo snad nečekal, že se podaří tak skvělá pohádka jak S čerty nejsou žerty, není tedy co řešit. Snad jen s tím názvem měl režisér pravdu - pojmenování Zlatý voči by bylo opravdu trefnější. O Mádlově si šlapání na jazyk tu bylo řečeno dost, takže no comment. Také triky pro pekelnou inspekci a zvuky ji doprovázející mi přišly spíš na obtíž. Jinak se mi hudba celkem líbila. ()

mira007

I Hynek Bočan by rád zkopíroval S čerty nejsou žerty...ale takhle ne. Polehčující okolností u tohoto díla je účast Pauhofové a fakt, že člověk, který jednou ty pravé S čerty nejsou žerty natočil ode mne odpad nikdy nedostane. ()

jacksax

Oproti většině uživatelů si dovolím tvrdit, že tohle je jedna z nejlepších nových českých pohádek. Nebýt Matěje Hádka a umělého patra Jiřího Mádla (na druhou stranu, alespoň není slyšet jeho nepřirozená mluva), dal bych i 4. Popravdě není toho moc co vyčíst. Snad jen ten výběr herců z důvodu komerčního úspěchu. ()

JohnyD

Jedna z tých lepších rozprávok z poslednej doby, ale musím sa priznať, že som to zobral na milosť kvôli Táni Pauhofovej, pretože ako herečku ju veľmi môžem a na plátne ako aj v divadle sa na ňu dobre pozerá. 5/10 ()