V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

M_A_I_A_

Vydržela jsem koukat a celkem obstojně se bavit až do konce, což se mi u nových českých pohádek nestává. Jinak ale nic nového pod sluncem, až moc mi to připomínalo jiné, dnes už klasické, pohádky. Co peklo schvátí, to už nenavrátí! ()

nwx

Dávám nezvykle vyšší hodnocení, protože obecně české pohádky po roce 1989 jsou totální srágory. Poslední super pohádka byla S čerty nejsou žerty, Jasněnka, Třetí princ, nebo třeba Princ a Večernice. Od roku 1989 samé úlisné uslintané ptákoviny. Žádné zlo, žádné dobro, ale neslaná nemastná kaše, bez emocí (toto období začalo příšernou Nesmrtelnou tetou, pokračovalo Princeznou ze mlejna atd.) Češi kdysi uměli pohádky, dnes ale dělají příšernosti, které se nijak neliší například od těch šílených pohádek německých. A každý ví, že německá pohádka=vždycky srágora. Co chci ale říci je to, že tento kousek se alespoň snaží být chytře vtipný. Alespoň se snaží, nic víc. Proto mu dám víc, než si zaslouží, protože ční, nad tou ostatní českou pohádkovou šedí. Mimochodem hodnotím i kontaktní zvuk nasnímaný přímo na place = herci otvírají pusu tak, jak mluví a není z toho cítit následný dabing, tak, jako to třeba dělá Troška ve svých pohádkách a vůbec všichni. Málokterý autor české pohádky dnes snímá živý mluvený zvuk přímo na place. Proboha proč??? Když už, tak dabujte cizí filmy, né ty české! Zní to hrozně! Tady taky pochopili, že hudba dělá film. Také není světoborná, ale konečně ujde. Tleskám, jen ... proč to celé bylo v takových zelených nebo jakých barvách? :) Strčte si ty filtry někam, točte barevně! ()

quixote

Podepisuji to, co napsal Adam Bernau. Velmi výstižné. Na scénáři se mělo ještě pracovat, je trochu zmatený a menší děti se v něm nutně musejí ztratit. ()

lakart

Těžký průměr, který nenabídne nic originální a zapamatovatelného. Pohádka nabízí lacinou zápletku, průměrné herecké výkony, stravitelný scénář. Myslím, že jediné, co se tvůrcům opravdu povedlo byl humor. Místy jsem se hodně nasmál, hlavně šišlající Mádl mě bavil. 65% ()

Ceberus

Dlouho jsem odolával tomu, že bych nakonec dal tři hvězdy, ale nakonec musím uznat, že jsem se opakovaně pousmával některým situacím, takže vyloženě špatná ta pohádka není. Možná jsem jen nadšen, že to konečně není takový brak, jaký vzniká poslední léta. Samozřejmě do klenotů kinematografie typu S čerty nejsou žerty od téhož režiséra to má strašlivě daleko. Mádlovo pitvoření mi přišlo, jako by ukradl roli Pavlu Liškovi. Bohdalka nesmí chybět v žádné pohádce. Je to vlastně docela šikovně schovaná studiová pohádka, v exteriérech toho totiž moc není. Vizuální triky nijak neoslní, kvalita na úrovni konce devadesátých let. Postavy a zápletky jsou jakoby vytrhané z různých jiných pohádek, protože těch variant už bylo tolik, že už snad všechno bylo natočeno. Přemýšlím, zda by se linka o dvou zlodějíčcích nedala celá vyškrtnout, zdáli se mi tam zbyteční. ()

Jozka7

Dílko jsem nedokoukal, takže to bude příležitostně chtít ještě jedno zhlédnutí... Kladem nešizená výprava a půvabná hlavní hrdinka, záporem... Těch je bohužel o dost víc. ()

sornilka

No obsazení dobré, příběh možná také, ale trochu nudné a utahané :O( ...bohužel, škoda :O( ...ale třetí hvězdu dávám za snahu o tak trochu jinou "rohatou pohádku" :o) ()

Slapi15

Nevím, jestli očima rádoby dospělého mám jiný přístup k pohádkám, ale tohle je prostě špatně udělaná pohádka. Hlavní postavy zahráli si myslím dobře, ale ten zbytek. Muzika podle mě hodně nepovedená. Vtipné rádoby. Ač jsem chtěl, tři hvězdy to nedá. ()

altaica

PRO MUŽE:Nesouhlasím s místními jakobíny a další lůzou v tom, jak je tato pohádka strhána. Na rozdíl od většiny jiných dílek, kterými jsme posledních deset let zásobováni jak na běžícím pásu, tomuto filmu nechybí to základní, co vybudovalo českým filmovým pohádkám renomé. Totiž humor a herecké výkony. Pravdou však je, že televizní pohádka bude mít vždy určité nedostatky – některé scény působí až moc lacině, téměř studiově. Inovační prvky, jako je létající stůl s pekelným byrokratem na inspekci, mi nevadí, ale určitá nedopracovanost scénáře už ano. Na tv snímek jsou na velmi slušné úrovni veškeré trikové záležitosti. Velmi povedený je i hudební doprovod (Uhlíř) a laskavé texty písní (Svěrák). U režiséra Bočana je to sice oproti brilantním “S čerty nejsou žerty” trochu sešup dolů, ale nikterak dramatický. 4 hvězdy, aby se vyrovnala třeskutá přísnost mnohých rádoby kritiků.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madam, nečekejte žádné velké filmové umění a dokonce ani českou pohádkovou klasiku. Ale v rámci žumpařiny posledního desetiletí, kdy je za pohádku vydáván lecjaký slátaninový humus, tak tento snímek patří rozhodně k těm lepším. Ono také krom Anděla Páně, jehož kvalit tato pohádka nedosahuje ani omylem, není moc s čím srovnávat. Jiří Mádl v rámci role duševně poněkud zakřiknutého čerta odvedl vynikající výkon, Jiřina Bohdalová svůj tradičně vysoký standard a pár dalších postav celkem slušný nadprůměr. Pokud ovšem na plátně zrovna nejsou, tak je to obvyklá zívačka. Film trochu připomíná některé návštěvy u vás doma. Ráda se s nimi pobavíte, ale když se po hodině a půl zvedají k odchodu, tak je rozhodně nepřemlouváte ať se zdrží, ale spíš podáte rychle kabát, aby si to nerozmyslely. ()

ostravak30

Tak není to špatná pohádka. Ovšem není to taky taková, která si vás získá napořád. Je to zkrátka pohádka, která zapadne mezi stovky pohádek a těžko na ni vzpomínat. Asi proto, že je dramaturgicky velmi slabá. Také proto, že chybí pořádné zlo, které by vlastně něco provedlo a bylo za to řádně potrestáno. Ale úplně nejvíc proto, že na pohádce sice je trocha humoru, ovšem chybí silnější příběh. Ani ty zlé babizny nejsou potrestány, protože jedna se napraví úplně, jedna brečí a vzlyká, ale není jasné, že by se napravila, prostě se jen čarodějce zželelo její hříšné duše. Celý problém tohoto díla je právě v tom, že pohádka není natočená špatně, jsou tam kvalitní triky, ale nemá to tu pravou pohádkovou duši. Nezíská si vás to. Těžko říct, čím to přesně je. Ještě musím závěrem dodat, že už si nepamatuju u které, ale u nějaké pohádky jsem psal, že je zajímavé, jak tvůrci dělají z pekla především instituci. Zde je to opět patrné. Zkrátka...pohádka prostě z průměru nevyjde. ()

knihovna

Jestli Paulhofová zbalila Mádla, tak asi jenom proto, že má dva ocasy. Nebo je úplně blbá. Ovšem tohle je pohádka, takže ty ocasy v tom nebudou. Škoda, péčko by bylo zábavnější. ()

Lennie

Nebylo to sice bezchybné, ale na rozdíl od těch předchozích aspoň upřímné a takové...prostě pohádkové. Čerti čertovští, kladné postavy byly kladné, záporné záporné...a navíc už jako malé mi vrtalo hlavou, proč se žádné holka nezamiluje do čerta :) ()

Machtann

Konečně pohádka 3 dny po slunovratu, která Vás okamžitě nenaštve. Vtipný Mádl, dobré herecké výkony, sice průměrný, ale alespoň ne příšerný scénář a docela slušná kostýmová výprava. Škoda jen hodně podprůměrné hudby využívající někdy až notoricky známých motivů. Slušné 3 hvězdy ()