Máma XXXL

(TV film)
  • USA Half Ton Mum
USA / Veľká Británia, 2008, 50 min

Obézní matka Renee Williamsová si uvědomuje, že pokud se sebou něco neudělá, nebude se schopna starat o své děti a hrozí jí vážné zdravotní potíže. Je rozhodnuta zhubnout a podstoupit riskantní operaci…  Amerika čelí obrovskému problému, kterým je obezita obyvatel. Dva miliony občanů váží více než 250 kilogramů a čtyři sta tisíc ročně v důsledku obezity zemře. K bojovnicím s nadváhou patří také Renee Williamsová. Je jí teprve 29 let a už váží 400 kg. Je upoutaná na lůžko a není schopná starat se ani o sebe, ani o dvě dcery. Už jako dítě milovala jídlo a schovávala si je do skříně. Vdávala se jako patnáctiletá, v šestnácti měla první dceru. K fatálnímu zlomu došlo po autonehodě. Byla upoutaná na lůžko a přibírala raketovou rychlostí. Poslední šancí je operace žaludku. Problém je však v tom, že lékařská zařízení nejsou na tak obézní pacienty vybavená. Ani v houstonské nemocnici se nikdy nesetkali s nikým tak velkým a těžkým. Přesto se rozhodli, že pomůžou. Spojili dva operační stoly a hlavní operatér si vyrobil jakýsi jeřáb, aby se tým dostal, kam potřebuje. Hrozí infarkt, selhání ledvin, problémy s ventilací. Renee ví, že jde do obrovského rizika, přesto je chce podstoupit... (oficiálny text distribútora)

Ruuzha

2 miliony američanů trpí obezitou při váze více než 250kg, dalších 50 milionů má víc než 150kg a všichni společně koukaj na dokumenty o tom, jaký to jsou vlastně chudáci. Možná by bylo lepší, kdyby přestali čumět na televizi s pytlem chipsů v jedný ruce a 2l flaškou pepsi v druhé a začali se sebou něco dělat... ()

ic

Podle údajů, které nám tento 'dokument' přinesl je že průměrně jeden ze 150 američanů trpí morbidní obezitou (to jest více než 250 kg). Takový člověk ovšem ve většině případů není schopen sám chodit, a sehnat si jídlo, za předpokladu že je dále než metr od něj. Proto za další přírůstky jeho váhy může vždy nějaký krmič, nebo tým krmičů. Pro ně snad jen naše vesnické pořekadlo: dobré prase tloustne z brambor. ()

type_B odpad!

Dokument, ne - citově vydírající sračka sázící na primitivní emoce. Informační hodnota: 0. překvapilo mě třeba, že v tom "dokumentu" nezaznělo, že fastfoody (jídlo) jsou extrémně nezdravé. Ta Američanka jedla třeba 8 hamburgerů, milovala rychlý občersvení a čokoládový sušenky. A nikdo se nad tím nepozastavoval! To jim snad ve škole neříkají, že je tohle jídlo nezdravý? ()

MasakrasS

Lidi někde nemají co jíst, ale film o nich nikdo nenatočí. Nějaká morbidně tučná američanka se od svých 5 let rve všim co najde jako hovado a bum je z toho celovečerák jak vyšitej. Fuj vodporná ženská a ještě z ní dělaj chudáčka, že za to nemůže ona, ale její životní příběh. Když nebliju z toho filmu tak z tý ženský. A mužou bejt rádi za tu jednu *, kterou jim dávám za to, že s tou ,, Mámou XXXL" mohli nakrmit celou Africkou osadu. ()

amyth odpad!

Naprosto trapné obhajování tlustého, líného čuníka, který nebyl několik let nejenom v práci, ale dokonce i mimo postel ..... Kvůli takovým jako ona příroda zavedla pravidlo přežití nejsilnějšího jedince. Žádná vůle sama něco změnit, pouze ležet a skuhrat, že jí nikdo nepomáhá a čekání až se někdo slituje a jako kuriozitu odoperuje. Nechť je tento "dokumentární" paskvil varováním pro rodiče, kteří dovolují dětem celé dny se někde válet a ládovat se tyčinkama a colou. Pak chybí jakákoliv vůle a chuť něco měnit nebo se sebou něco dělat. To je to co odlišuje člověka od ostatních tvorů - sebekontrola a schopnost si říci ne, neposlechnu instinkt a nepřežeru se k prasknutí. Co v životě asi takový tvor může chtít dokázat? VELKÉ NIC! ()